Astroloji

Haftalık(10-16 Şubat) burç yorumları…Astrolog Filiz Özkol yazdı

BU HAFTA DOĞANLAR:

Özgün kişilikleri vardır. İnsanlarla iyi ilişkiler kurmaya meyillidirler. Mesleki konularda tatlı dilli olmalarına karşın, bazen fazla aşırılığa kaçarak, karşılarındaki kişileri zorlayabilirler. Yaşamda güçlü bir eşe ihtiyaç duyarlar. Duygusal yaşamları zengin kişilerdir. Bulundukları ortamlarda öne çıkmayı iyi bilirler. Aşk yaşantıları oldukça renklidir. Kimseye ödün vermedikleri için,  yaşamı kendi tarzlarına göre yaşarlar. Amaçları, dünyayı dolaşarak değişik kültürleri incelemektirler. Marjinal kişilikleri ile faklı düşlerin insanlarıdır. Yakın aile ilişkilerinde kardeşleriyle kişisel bağları güçlü olacak ve onların bir çok sorunlarına ortak olacaklardır. Ortak çalışma içinde bulundukları kişiler tarafından çok sevilirler. Arkadaş çevreleri geniş olmasına rağmen çoğu kez kişisel dostluklarında ona yaklaşmak kolay değildir.

HAFTANIN YORUMU:

Özgün ve orijinal duygular aynı paralellikte olan düşüncelerle bağdaşacaktır. Bilinçaltı gerekli disiplini sağlayacak ve çözümü zor olan konuların sabırlı bir şekilde irdelenmesi, olayların alt yapısını oluşturacak ve korkular, farklı bir uyarıyı da beraberinde getirecektir. . Aşk ilişkilerimizde çevreye kayıtsız kalamayacağımız bir gün. Yeteneklerimiz konusunda, kendimize şans vermeliyiz.. Seyahatlerin ve gezi programlarının gündeme geleceği bir hafta . Yurt dışı ile ilgili projeler önem kazanacak. Bazılarımız uzakta oturan yakınlarımızı ziyaret edeceğiz. Partnerimizle kıskançlık problemleri yaşayabiliriz. Dikkatli olmalı ve olayları abartmamalıyız. Mevsim hastalıklarından hazımsızlık ve mide problemlerine dikkat etmeliyiz.

KOÇ

Venüs kişisel ve fiziksel evinizde. Venüs; fiziksel özelliğinizi vurgulayan 1.evinize geçerek size çekicilik kazandırmaktadır. Kendi imajınıza yönelik gayretler içinde bulunacaksınız. Dış görünüşünüz için harcamalarda bulunacaksınız. Partnerinizin üzerinde etkiniz güçlü bir şekilde hissedilecek. Bazılarınız, uzun sürecek duygusal ilişkilerin temellerini atacaksınız.  Venüs güzelliğinizi ve beden dilinizi kullanma konusunda size destek verecek. Telaşlı heyecanlı ve aktif bir dönem. Kişiselliğiniz ve arkadaşlık ilişkileriniz ön planda olacak. Bireysel arzularınız ön planda olmasına rağmen, aktivitelerinizde dostlarınızdan da vazgeçemiyorsunuz.. Venüs kişisel evinizde size ışık veriyor. Aşk ve evlilik yaşantınızda,  karşılıklı çekim ve cinsel duyguların dorukta olacak. İlişkinizde şimdiye kadar olmadığınız kadar çarpıcı duygular yaşayacaksınız. Karşı cins ile aranızda adını koymadığınız bir duygu karmaşası içinde bulabilirsiniz. Aşk hayatınızda mutluluk yaşanacak ve her şey olumlu ilerlemeye başlayacak. Artık sosyal konularına daha sağlıklı bir yaklaşım içinde olacaksınız. Yavaş ve temkinli bir şekilde ilerleyerek sosyal hedeflerinize ulaşacaksınız

 

BOĞA

Psikolojik analiz ve sezgisel yeteneklerin artmasıyla başarılı kompozisyonlar ortaya çıkacak. Kova  burcunda ilerleyen Güneş’ten alacağınız etkiyle, düşüncelerinizde ısrarcı bir tutum içinde olabilirsiniz. İnatçı tavırlarınızla partnerinizi bıktırabilirsiniz. Kendi düşüncelerinizde ısrarcı olmanız sizi birbirinizden uzaklaştırabilir. Mesleki yaşamınıza verdiğiniz önem içerisinde, aile bireylerine de zaman ayırıp, ısrarlı taleplerine kulak vermelisiniz. Bu konuda, spekülatif duyumlardan daha çok kendi sezgilerinize güvenin. Ani yükselişler ve iş potansiyelinizdeki sorumluluk artışı karşısında bocalayabilirsiniz. Uğraşı verdiğiniz konularla ilgili öne çıkma telaşı içinde olacaksınız. Duygusal bir yaklaşımla işinize sarılacak ve çevrenize kendinizi sevdireceksiniz. Duygularınızda ve isteklerinizde ileriye yönelik bir artış gözlenecektir. Zihinsel performansınızda bir artış olacak. Öğrenme kabiliyetinizin çok yüksek olmasından dolayı, bir çok konuda aynı anda aktivite göstereceksiniz. Enerjinizi odaklayacağınız konuları iyi belirleyecek ve  başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranacaksınız. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız.

 

İKİZLER

İş yaşantınızda kurallı  hareket edecek ve başarınızı garantileyeceksiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerden disiplinli bir çalışma bekliyorsunuz. Arkadaşlarınızdan yaşça büyük olanlar ile ortak çalışma alanlarını paylaşacaksınız. İnatçı tavırlarınız yüzünden tepki görebilirsiniz. Sakin fakat inatçı bir kişilik içinde olduğunuz için, bu dönem dostlarınıza karşı ilginç ama sorunlu olabilirsiniz. Rutinleşmiş bazı şartların değiştiğini gözleyeceksiniz. Yaşamınızda etkisi uzun sürecek başlangıçlar için önemli  bir dönem. Yaşamınızla ilgili oluşumları izlerken, gelecekteki yaşam dilimlerini bir film gibi görebileceksiniz. Akıllı insanlar dikkatinizi çekiyor. Yaratıcılığınız kullanacağınız alanlarda başarılı çalışmalar yapacak, çevrenizi yönetmek ve ayni zamanda onlarla bütünleşmek isteyeceksiniz. Ortak çalışmalar içinde olacağınız kişilerle enerjilerinizi birleştireceksiniz. Bu dönem  akademik kariyer yapmak isteyecek veya yarım kalan öğreniminizi tamamlayabileceksiniz. Yakın çevrenize güven duygusu içinde, onlarla yapacağınız iş birliklerinden kazançlar elde edeceksiniz. Birçoğunuz, yurt dışı avantajlarını kullanacaklar.. İlişkilerinizde tatlı bir yaklaşım söz konusu.

 

YENGEÇ

Kariyerinizle birlikte paylaşacağınız bir aşk sizi mutlu edecek. Başladığınız bir işte; bir anda dikkat çekici hale gelmeniz  yeni iş çevresinde sizi mutlu edecek bir aşk buluşmasını da tetikleyecek… Bildiğiniz tüm duyguları bir kenara iterek, yepyeni bir aşk keşfinde olacaksınız. Bu aşkın daha sonra tutku derecesinde, takıntı haline gelmesine izin vermemelisiniz. Akıllıca adımlar atmalı ve hata yapmamalısınız. Yaşam felsefesi ile ilgili değişen düşüncelere sahip olacaksınız. Kendinizle ilgili yetersiz gördüğünüz konuları tekrar ele alırken, daha disiplinli olmak zorundasınız. Karşıt  evinizde Plüton huzursuzluk yaratacaktır.. Para harcama içgüdüleriniz oldukça yoğun seyrediyor. Hırslarınızı planlı adımlarla kararlı ve iddialı bir şekilde öne çıkarırsanız, para kazanma konusunda “plüton ” sizi şanslı kılacaktır. Bir bakıma kendi şansınızı kendiniz yaratacaksınız. Cesur, aktif ve risk almaya hazırsınız. Maddi korkularınızı bir kenara atacaksınız. Akıllıca kurgularla hata yapmamalısınız. gelirleriniz ve giderleriniz ile ilgili titiz ve tutumlu bir tavır sergilemelisiniz. Hedefleriniz ve kariyeriniz çok önemli. Çalışkanlığınızı ve aktivitelerinizi çevreniz gönülden destekliyor.

ASLAN

Entelektüel arkadaşlarınızla yaptığınız ortak çalışmalar ses getirecek. Böyle bir günde, gelecekteki ortamınızın ilk adımlarını oluşturacaksınız. Yabancı ülkelerle yapacağınız seyahatler önemli olacak. Eski bir arkadaş yasak duyguları körükleyebilir. Bu dönemde; ilişkilerinizi sorgulayarak bazı kararlar alabilirsiniz. Partnerinizin iş durumları nedeniyle yer değiştirebilirsiniz, onunla birlikte yurt dışı kökenli projeler gerçekleştirebilirsiniz. Aşk yaşantısında yurt dışı fırsatları çıkabilir. Evli olanlar da, eşleri ile birlikte tatile çıkabilirler. Yalnız yaşayanlar, yabancı kişilerle tanışma fırsatı ve maddi durumu iyi olan varlıklı kişilerle tanışma olanakları yakalayabilirler.. Seyahatlerde tanışacağınız kişilerin etkisinde kalabilir ve onunla dostluklar geliştirebilirsiniz. Fakat, gündemde olan konu nedeniyle yapacağınız uzun görüşmeler sonrası yollarınız bir gün ayrılabilir. İş ve aşk kafanızı karıştırabilir. Seyahat aşkları sonradan başınız ağrıtabilir. Bazılarınız aşk ve dostluk duygularını karmaşık bir şekilde sergilediği için karşısındakinin duygularında karışıklığa neden olacaktır. . Fikir alışverişinde bulunacağınız topluluk ve arkadaş grupları içinde olmayı arzulayacaksınız.. Kıskançlık duygularınıza hakim olmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

 

BAŞAK

Aşk ve uyumluluk konusunda, kendinizi baskı altında tutmanız mümkün. Beğendiğiniz kişiye karşı duygularınızı gizleyeceksiniz. Çünkü kırılmaktan korkuyorsunuz. Yanlış anlaşılmak istemediğiniz için, aşkınızı içinizde yaşamak isteyebilirsiniz. Aslında, kişileri gözünüzde büyütmenin bir anlamı yok. Siz, karşınızdaki kişiye olan hayranlığınızı fazla abartabilirsiniz. Hayal kırıklıklarına yatkınsınız. Platonik duygular için ideal bir dönem Eski bir olayın tekrar gündeme gelmesiyle ilişkiniz yeni bir boyut kazanacaktır. Fakat daha sonra bu duygular önemini kaybedecek. Aşkla ilgili düşüncelerinizi abartabilirsiniz. Bulunacağınız ortamlarda anaç ve koruma duygularınız ortaya çıkacak ve kendinizi çevrenizle bütünleşmiş hissedeceksiniz. Bu dönem yaşantınızla ilgili sürpriz fakat sağlam kararlar alıyorsunuz. . Sosyal ilişkilerinizdeki gelişmeler, ilginç ve hoş günler geçireceğiniz eğlenceli anlara neden olacak ve akıllı kişilerle birlikte olmanın motivasyonunu yaşayacaksınız. Yenilik taraflısı bir yapıya sahip olmanız nedeniyle, içinizdeki kıpırtıların arttığını göreceksiniz. Sürpriz aşklara hazırlıklı olun. Sosyal yaşantınızda kişisel cazibenizin artmasından faydalanabilirsiniz.

TERAZİ

Sorumluluklarınızdan kaçmak yerine, işinize sıkı bir şekilde sarılmalısınız. Sizinle çalışan kişilerin ruhsal durumlarını çok iyi gözlemleyeceksiniz. Sessizliği tercih ederken, etrafınızdaki kişilerin hakkınızdaki düşüncelerini araştıracaksınız. Bu dönem nedenini bilemediğiniz bir gerginlik içinde olacak ve dengelerinizi kurmakta zorlanacaksınız. Fedakarlıklarınızın karşılık görmeyeceğinizi zannederek susmayı tercih ediyorsunuz. Fakat, yardım etme duygunuz oldukça yoğun olduğu için birlikte çalıştığınız kişilerin işlerini kolaylaştırmak için elinizden gelen her şeyi yapacaksınız. Manevi duygularınızın atağa kalkmasıyla sizden beklentileri olanların isteklerine elinizden geldiği kadar karşılık vermeye çalışacak, dostlarınızla birlikte yalnız kalmak isteyecek ve onların sırlarına ortak olacaksınız. Sağlığınız konusunda hassaslaşabilirsiniz. Bazılarınız takıntılı bir şekilde kendisine hastalıklar icat edebilir. Düşüncelerinizi bu konuda yoğunlaştırabilir ve yakınlarınızın ilgisini üzerinize çekmek isteyebilirsiniz. Yanınızda çalışan kişilerle kronik duygusal bağlar kurabilirsiniz. Kendinizden yaşça büyük kişilerin etkisinde kalarak, kendinizle ilgili yetersizlik duygusuna kapılabilirsiniz.

AKREP

İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Yaşam pencerenize açılan bütün güzelliklere önem vereceksiniz. Bu dönemde kendinizi herkesten daha çok seveceksiniz. Yaşam hırsınız tavan yapacaktır. Duygularınız coşacak. Ani karşılaşmalara hazırlıklı olun. Evinize kapanmayın. O gün birçok telefon alabilirsiniz. Düşüncelerini sizden gizleyen birinin aşk seronomisine hazırlıklı olun. Sizi hayretler içinde bırakacak duygular söz konusu. Nostaljik hisler içinde olacaksınız. Dostlarınızla birlikte eski günlerinizi konuşabilirsiniz. Aşk hayatınıza aileniz yorum getirebilir. Sosyal hayatınızdaki özgürlüğünüzü istediğiniz gibi yaşayamayacaksınız. Bu dönem aileniz sizin için farklı planları olacak ve siz kendi bildiğiniz yoldan taviz vermek istemeyecektir. Bu arada, aile içi huzursuzluklara son vermek için yakınlarınızdan ara buluculuk yapmalarını bekleyebilirsiniz. Kardeşlerle aranızda iletişim kopukluğu, kan bağı olduğunuz kişilerle fikir ayrılıkları yaşamanız mümkün. Mümkün olduğu kadar çevrenizin fikirlerinden faydalanmaya çalışın.  Evinizle ilgili eşya alabilir, tadilatlar yapabilirsiniz. Kısa yolculuklarınız gündeme gelebilir.

 

YAY

İkna kabiliyetiniz oldukça yüksek seyrediyor. Hayal gücünüzü istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz. Pratik davranışlarınızla birçok kişinin önüne geçerken, kişisel ilişkilerinizde rekabet ortamı yaratacaksınız. Aceleci tavırlarınız yüzünden zarar görmek istemiyorsanız, dikkatli olmalısınız. İmkansız gibi görünen düşüncelerin çok da önemli olmadığını görmek, sizi farklı bir sorgulamaya itecektir. Aile bağlarının ne kadar önemli olduğunu hissedeceksiniz. Bu konuda kendinizi daha rahat ifade edeceksiniz. Aile ortamını etkileyecek özel durumlar söz konusu olabilir. Sorunlarınızı çözme yönünde yol gösterici bir rol alacak, ortak düşünceleriniz doğrultusunda kenetlenerek problemlerinizin üzerine gideceksiniz. Yakın dostlarınızla yoğun ilişkiler yaşayacaksınız. Sizden yaşça küçük kişilerle aranızda işbirlikleri ve ortak çalışmaların da gündeme gelmesiyle yoğun bir tempo söz konusu olacaktır. Uzun süredir çaba gösterdiğiniz bir işin çok daha farklı fikirlerle önemli bir aşama kaydettiğini göreceksiniz. İş ilişkilerinizde yaşayacağınız canlanmalara ve alacağınız tekliflere karşı hazırlıklı olun. Entelektüel çalışmalarınız hız kazanacak.

.

OĞLAK

Size para kazandıracak kaynaklarınızı araştırmalısınız. Eski bilgileriniz gözden geçirmeli ve kısa vadeli yollarda çıkacak aksiliklere hazırlıklı olmalısınız. Bunun içinde yol rotanızı, en ince ayrıntılara kadar gözden geçirmeli ve gerekli değişiklikleri hemen uygulamalısınız. Gayrimenkul edinmek isteyenler, bu düşlerini gerçekleştirecekler. Uzun süredir bütçenize uygun bir ev arıyorsanız, yine bu günlerde arzularınıza kavuşabilirsiniz. Ailenizden bu konuda yardım görebilirsiniz. Görüşeceğiniz kişilerin de genelde yüksek mevkili kişiler olmasına dikkat edeceksiniz. Kafanızın bir kenarında beklettiğiniz olayları yeniden başlatacaksınız. Gücünüzü ispat etmenin ve yaşam sınavlarınızdan geçirmek için uygun bir dönem. Kozmik etki, istekleriniz doğrultusunda size destek veriyor. Gireceğiniz topluluklarda toplumsal olaylarla ilgilenecek ve ciddi girişim isteyen çalışmaların öncülüğünü yapacaksınız. Fikir tartışmalarından hoşlanıyor ve meraklı yönlerinizi çevre ilişkilerinizle tatmin etmek istiyorsunuz. İlişkiler konusunda istediğiniz rahat şartlar sizin için çok önemli olacak. Uyumlu ve yapıcı düşüncelerinizle birlikte, kendinize her zamankinden daha fazla güveneceksiniz.

 KOVA

Çalışmalarınızı ve hareketlerinizi dikkatli bir şekilde değerlendirmelisiniz. Zararlı konumlardan kendinizi korumalısınız. Kişiliğinizle ilgili değişimlerin farkında olmanız, sizi daha olumlu bir kişilik yapacaktır. Aileniz için çok şey yapmak isteyeceksiniz. Güçlü, iddiacı, yapıcı ve kararlısınız. Anne, baba ve ebeveynlerle ilişkileriniz önem kazanacak. İçsel enerjinizin yenilendiğini hissedeceksiniz. Evinizle ilgili değişimler söz konusu olacak. Taşınma olayları yaşıyor ve eşyalarınızı değiştirmek istiyorsanız, gezegenler size istediğiniz desteği verecektir. Disiplinli ve kuralcı yönlerinizin geliştiğini göreceksiniz. Zihinsel anlamda potansiyeliniz güçlenecek ve sorumluluk duygunuz artacak. Yakın akrabalar, kuzenler ve kardeşlerle bir araya gelirken ilişkilerinizi denetlemek zorundasınız. Baskıcı tavırlarınızın onları üzmesine rağmen, siz hiç kimseye taviz vermek istemeyeceksiniz. Ruhsal konularda hassas olduğunuz bir dönem, sezgileriniz artıyor. Bazılarınız uzun süredir adını koyamadığı bu duygulardan yola çıkarak, yeni ve akıllı maceralara neden olacaktır. Yaşamınızın en hareketli ve hızlı günlerini yaşayacağınızı bilmelisiniz. Enerjinizi dağıtmaktan vazgeçmelisiniz. Baş ağrılarınız olabilir.

 BALIK

Yıllardır emek verdiğiniz ve sabırla çalıştığınız konulardan bir anda vazgeçebilirsiniz. Beklediğiniz fırsatların karşınıza çıktığını veya birtakım hukuksal konularının sonuçlandığını göreceksiniz. Gücünüzün yavaşladığını hissederek, kendinizi geri plana çekme ihtiyacı duyabilirsiniz. Ev ve aile ile ilgili ekstra sorumluluklar alacağınızı gösteriyor. Evrensel enerjinin size vereceği görevlere hazır olacaksınız. Ailenizin ve çevrenizin sizden beklentilerine cevap verebilmek için; kendi isteklerinizi netleştirerek, onlara anlatın ve en geniş zeminde ortak paydalarınızı belirleyin. Her şeyin dozunu ayarlarsanız, ortak çözümler bulacaksınız. Olaylara sessiz kalarak beklemek yerine, yüklenebildiğiniz görevleri belli bir sistem dahilinde yönlendirin. Güçlü sezgileriniz işinizle ilgili konularda belirgin etkiler verecek ve kariyerinizde iyi yerlere gelmeniz konusunda adımlar atacaksınız. Girişimci ruhunuzun uzun vadelere yayılacağı başlangıçların temelini kuracaksınız. Adalet duygunuz yoğunlaşarak, yardımsever yönünüz ortaya çıkacak.  Sosyal ortamlar çerçevesinde; yapmak istediğiniz halde, gerçekleştiremediğiniz konularla ilgili fırsatlar yakalayacak, yeni ve başarılı organizasyonlar içinde bulunacaksınız. Bir ortağınızla yollarınız ayırabilirsiniz.

 ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu