Yaşam

Haftalık(12-18 Aralık) burç yorumları/Astrolog FİLİZ ÖZKOL yazdı

Haftanın gezegen hareketleri
Güneş Yay burcunda ilerliyor. Merkür Oğlakta, Venüs, mars Kovada hareket ediyor. Jüpiter terazideki yolculuğuna devam ediyor. Satürn Yay burcunda. Yaşamımızı renklendirmek adına farklı işler yapmak isteyeceğiz. Kafamızda bin bir çeşit düşünce oluşacak. Gardrobumuzu yenilemek isterken, paylaşım duygularımız da ortaya çıkacak. İçsel sevincimizi dışarıya yansıtmak için güven veren dostlarımızı arıyoruz. İletişim konusunda hızlı görüşmelerin gündem kazanacağı bir hafta.. Fakat kullanacağımız sözcüklerin önemli olduğunu bilmeli ve verdiğimiz sözleri yerine getirmeliyiz. Kendi kurallarımızı kendimizin belirleyeceğiz.
KOÇ
Duygusal zaaflarınız artabilir. Kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Değerinizin anlaşılmadı duygusuna kapılabilirsiniz. Kuruntulu düşünce yapınız çevrenize karşı yanlış kullanabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerden şüphelenebilirsiniz. Biliyorum, “ne oluyoruz” diyorsunuz. Satürn ruhsal evinizden başlattığınız işlerde azim ve sabır getiriyor. Aslında evrenin size sunduğu müthiş bir uyanış olabileceğini de düşünebilirsiniz. Belli ki uzun zamandır gözden kaçırdığınız ve sizi yoran konular var ve artık bazı ipuçlarını görmenin zamanı geldi değil mi? Evrende hiçbir şey boş değildir. Her hareketin bizim üstümüzde ince bir dokunuşu vardır. Biz yıldızların dilini okumaya başladıkça çözümler kendiliğinde oluşacaktır. Bu yüzden, kişisel isteklerinizde doğru ve arzulu yaklaşımlar içinde olacaksınız. Kariyer evinizdeki Merkür değişik iş denemeleri konusunda size destek veriyor. Venüs yeni gruplaşma hareketleri içinde olacağını gösteriyor. Sevgi titreşimlerini hissedebileceğiniz önemli ortamlarda bulunacaksınız. Çevrenizde birçok arkadaşınızın evlendiğine ve mutlu beraberliklerine tanık olacaksınız. Ciddi ilişkilerin beklenen sonuçlarını görecek ve sosyal motivasyonunuz daha da artacak.

BOĞA
Çevre ile olan etkileşimleriniz de bireyselliğiniz ön plana çıkacak, arzularınız doğrultusunda karar vermek isteyeceksiniz. Venüs’le güzel bir açı içine girecek olan Mars; ortak çalışmalarınızda ihtiyacınız olan pratikliği sağlayacak ve hızlı düşünmeniz konusunda size gereken desteği verecektir. İş takiplerinde sinirli olmamalı ve ani olaylar karşısında tepkilerinizi frenlemelisiniz. Bu gündem içinde kendinizden genç kişilerle daha yoğun bir şekilde anlaşacaksınız. Kariyerinizle ilgili duygu değişimleri yaşıyorsunuz. Bazılarınız yaşama daha duygusal bakacaksınız. Sizi ilgilendiren konularda karizmatik çekim gücünüzü yoğun bir şekilde kullanacaksınız. Çevrenizde gizemli bir hava estirirken, toplumsal kariyerinizi mistik olaylarla bağdaştırabileceksiniz. İsteklerinizi yumuşak bir şekilde karşı tarafa sunacak ve kabul göreceksiniz. Hafta boyunca Mars toplumsal sosyal hayatınızı desteklemeye ve sizi aktif yapmaya devam ederken, Merkür ve Venüs eğlenceli bir durum yaratacak. Orijinal fikirlere ve paylaşıma hala hazırsınız. Yaşantınıza yeni katılacak kişilerle uyum içinde olacak ve fikir alış verişleri içine gireceksiniz. Pratik yaşama geçirmeniz imkansız olan konular, kafanızda yeni şekillerin oluşmasına ve fikirlerinizin yenilenmesine zemin hazırlayacaktır.

İKİZLER
Kozmik etkiler sizden yana çalışmasına rağmen, duygularınızda abartılmış eğilimler içine girmenizi de tetikleyebilir. Bu nedenle, yapacağınız işleri her yönüyle uzun uzadıya tartarak uygulamaya koyun. Karşıt evinizde ilerleyen Güneş, gizli arzularınızı ortaya çıkaracak. Yaşantınızda bazı gizlilikler söz konusu olacak ve yalnızlığı tercih edeceksiniz. Bu dönemde iç sesinizi dinlemeli, özellikle para kazanma ve harcama konusunda dengeyi kurmaya çalışmalısınız. Bütçenizi yeniden gözden geçirin. Duygularınızın sizi yönlendireceği konuları iyi seçmelisiniz. Tercihleriniz konusunda iyi düşünmelisiniz. Venüs Ve Mars iki tarafı keskin kılıç gibidir. Bu dönemde daha seri atak ve düşüncelerini saklamayan bir tavır içinde olacaksınız. Gizli arzularınızın tavan yapması sonucu yaşamınızı canlandırmak için aşırıya kaçabilirsiniz. Yaratıcı kişilerle birlikte olacak ve sizi destekleyen güçlü konumdaki kişilerin arkadaşlığını tercih edeceksiniz. Kova burcunda ilerleyen Venüs, sizi çekici kılacak. Toplum tarafından beğenilecek ve fikirlerinizle kabul göreceksiniz. Her türlü şekilde kişiselliğinizi vurgulayacak çalışmalar yapabilirsiniz. Hayallerinizin peşinde koşmanız gerekecek. Aileniz bu konuda size destek vermek yerine zorlayıcı kurallarla karşınıza çıkacak.

YENGEÇ
Ailenizin kadınları ve erkekleri geleneksel davranışları sizde sorun yaratacaktır. Siz, ilginç kişileri sevdiğiniz için, bu durumdan rahatsız olacaksınız. Bu dönemde daha fazla enerji sarf etmeniz gerekecek. Fanatik düşünceler içinde sıkışabilir ve kendinizi kalıplaşmış duygular içinde bulabilirsiniz. Etkin grup arkadaşlıkları her zaman iyi sonuç vermeyebilir. Bazı kıskançlıklara hedef olabilirsiniz. Yine bu dönem yaşlı kimselerin desteği de üzerinizde olacaktır. Korunma içgüdünüzün tatmin edebileceği bir ay.. Enerjinizi doğru bir şekilde ifade etmek için üstün bir çaba sarf edeceğiniz kesin. Yorulacaksınız ama buna değeceğinden emin olabilirsiniz. Tüm bu zorluklara rağmen gökyüzünden müthiş bir enerji desteği size geliyor. Değişim evinizde Mars ve Venüs sizi cazip yaparken, gizemli yapıyor.. Canlı ve dinamik bir duygusal yaşamla birlikte uzak yollarla ilgili aşklar gündeme gelecektir. Bazılarınız da, iş arkadaşlarıyla yeni aşkların eşiğinde olacaklar. Hatta, iş ve aşk ortaklıklarını birlikte sürdüreceklerdir. Beklediğiniz heyecanlara teslim olmama savaşı vereceksiniz. Kayıplarınızı düşünecek zamanınız yok ve karşınıza çıkacak fırsatlar karşısında bocalayacaksınız.

ASLAN
Sabırlı yapınız daha güçlenirken; duygusal yönlerinizi törpülediniz, akılcılığı ve mantıklı olmayı “zorlanmanıza rağmen” öğrendiniz. Bu hafta ; toplumsal ilişkilerinizi doğru bir şekilde kullanarak, kozmik gücün etkisiyle yön değiştiren isteklerinizdeki düzeni kurmayı başaracaksınız. İş konularında sizi ön plana çıkaracak her türlü şansı ve fırsatı değerlendirecek, savunduğunuz konularda ısrarcı olacaksınız. Sınırlarınızı aşma konusunda adeta kendinizle yarışıyorsunuz. Venüs ve Mars karşıt evinizde ilerliyor. Başlayacağınız yeni yaşam kesitlerinde kendi inisiyatifinizi kullanacak ve şartlarınızı kendiniz belirleyeceksiniz. Jüpiter ve Mars’la yaptığı olumlu açı birçok fırsatı ayağına getirecektir. Patronlarınızla daha iyi anlaşırken, iş sorumluluğunuz artacaktır. İsteklerinizi gerçekleştirme konusunda akıllı ve hızlı davranacaksınız. Aktif ve hızlı çalışan beyniniz, karşınıza çıkacak fırsatları kullanma konusunda tüm yeteneklerini ortaya koyacak. Takıntılı aşklar gündeme gelebilir. Kafanızdaki kişiyi gözünüzde fazla abartabilir ve gereksiz düşünceler içinde size uygun olmayan aşklar yaşayabilirsiniz. Kendinize karşı hoşgörülü olabilir ve bazı gerçekleri saptırabilirsiniz.

BAŞAK
Alışkanlıklarınız konusunda dikkatli olmalısınız. Zevk ve eğlenceye düşkünlük, değerlerinizi yanlış yönde kullanmanıza neden olabilir. Bazılarınız aşk ve dostluk duygularını karmaşık bir şekilde sergilediği için karşısındakinin duygularında karışıklığa neden olacaktır. Zorunlu ilişkiler size göre değil. Aşk konusunda sorumluluk almak istemeyebilirsiniz. Sezgisel ve mistik yönlerinizin sizi farklı atmosfere kaydırması, sıra dışı dostlukların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Duygularınızda ruhani bir doyum arayacaksınız. Farklı duyguların esiri olabilirsiniz. Mesleki konumlarınız ve iş başarılarınız gündeme gelecek, kişisel ilişkilerinizden kopmayacak fakat o kadar yoğun yaşamayacaksınız. Birçok olumlu pozisyon sizi bekliyor. Karşılaşacağınız engellerle mücadele edecek güçtesiniz. Kendinize ait doğrularınızdan emin olmak için; çevrenizi sınamak isteyecek, kendinizi çok daha enerjik ve cesaretli hissedeceksiniz. Başlayacağınız yeni yaşam kesitlerinde kendi inisiyatifinizi kullanacak ve şartlarınızı kendiniz belirleyeceksiniz. Tutkular ve iş pozisyonları ön planda olacağı için diğer konuları arka plana atacaksınız. Kişisel yeteneklerinizin fark edilmesi ve ön plana çıkabilmeniz için her türlü imkanı kullanacaksınız.

TERAZİ
Kariyerinizle ilgili yenilikler sizin için olağanüstü durumları getirecek. İletişim konusunda sizi sevindirecek pozisyonlar yaşayacaksınız. Coşkularınızı, organize yeteneğinizle birleştirecek ve işinizle ilgili yükselmeler yaşayacaksınız. Eğer; bir işverenseniz, işinizle ilgili çabalarınızın olumlu bir şekilde size döneceğinden emin olabilirsiniz. “Tutkularla duygusallığın sarmaş dolaş olduğu özel dönemlerden biri.” Sıra dışı değişimlere hazır olun. Parlak zekanız ve güçlü algılamanız heyecanlarınıza önderlik edecektir. Hızlı hareket ederken, yerinde duramayan bir imaj sergileyeceksiniz. Ani olaylar karşısında tepkilerinizin olumlu olması yanlış ilişkileri de başlatabilir. Enerjinizin hızlı değişimi ve akıcı olması nedeniyle detayları ve küçük ayrıntıları gözden kaçırabilirsiniz. Zaile ve yuva evinizde bulunan Merkür” o kadar hızlı hareket eden bir gezegendir ki; zekanızın kıvraklığını hemen yansıtacak, hatalarınızdan hızla geri döneceksiniz. Bunu bir futbol maçında, gol olması an meselesi olan bir topun son anda direğe çarparak geri dönmesi gibi düşünebilirsiniz. İkna yeteneğinin yüksek olduğu bir bir dönem. Çevrenizle iş birliği içinde olacaksınız. Bazı paslaşmalar sonucunda istediğiniz ortamı yakalıyorsunuz.

AKREP
Karşınızdaki kişileri gereğinden fazla abartmamalısınız. Aşk hayatınızda oldukça romantik günler geçirebilirsiniz. Uyumlu düşüncelerinizle ortaklıklar konusunda ılımlı bir hava estireceksiniz. Gireceğiniz sosyal etkinliklerde duruşunuzla etkileyeceğiniz kişiler olabilir. Bu tür sohbetlerde karşınızdakini dinlemeye gayret edin. Bırakın, kendilerini ifade etsinler. Dostlukların pekişeceği fakat ayni zamanda arkadaşlıklarınızın aşka dönüşeceği bir dönem. Aşk hayatınızda hassasiyetin hakim olduğu bir dönem içindesiniz. Partnerinle, başkalarına ait konuları tartışırken, kırılganlıklıklara neden olabilecek sonuçlara varabilirsiniz. Sosyal yaşama fazla değer verdiğiniz günlerdesiniz. Amacınız dikkat çekmekse, ortalıklarda görünmeniz sizin için yeterli olacaktır. Gireceğiniz ortamlarda romantik bir buluşma sürprizlerine hazır olun. Duygusal tatmin sağlamak için, beklemeniz gerekebilir. Sürpriz aşklar gündeme gelecek. Yardım etme duygunuz artarken, zevkler konusunda aşırıya kaçabilirsiniz. Yaratıcılığınızda harikalar yaratıyorsunuz. Verimli grup çalışmaları yapacaksınız. Yatırım konularında ikna gücünüzü yükselecek. Yaşama yeni bir tablo ile çıkmak isteyecek ve deneyimlerinizi genişleteceksiniz.

YAY
Girişimci ruhunuzun uzun vadelere yayılacağı başlangıçların temelini kuracaksınız. Bunaldığınız anlarda yalnız kalma ihtiyacı içinde olacaksınız. Çünkü siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun; ilişiklerinizde istemediğiniz durumlar ortaya çıkacaktır. Bu dönem yaşamanızı gözden geçireceksiniz. Sosyal hayatı sevmenize rağmen, bu dönemde belli sürelerde yalnız kalmak isteyecek ve yaşadıklarınızın muhasebesini yapacaksınız. Duygusal konulara daha ince bir yaklaşım göstereceksiniz. Zorluk çıkaran olaylar üzerine odaklaşacaksınız. Aşkınız için üstün bir çaba gösterirken, kendinizi yıpratmayacak bir taktik geliştirmeniz mümkün. Olumsuzluklar karşısında da ketum bir tavır takınıyorsunuz. Maddi konularınızı destekleyici aşklar gündeme gelecektir. Kararsızlık çektiğiniz anlarda arkadaşlarınızdan yardım alacaksınız. Sosyal konumunuzda yükselme olabilir. Vücut dilinizi kullanarak başarıyı yakalamalısınız. Aşkta ince çekişmeler ve tartışmalar mümkün. Karşı tarafın sizden çok fazla beklentileri olacak. Duygusal konularda hırçın yönleriniz sizi gergin yapabilir. Karşı cins ile olan ilişkilerinizde, ani gelişen duygularınız sizi yanıltacaktır. Söz vermeden önce düşünmelisiniz. Enerjiniz sizi sonradan vazgeçeceğiniz aşklara sürüklememeli Temiz havada yürüyüşler yaparak, vücudunuzun formunu korumalısınız.

OĞLAK
Sessizce çalışarak, kişisel hırslarınız doğrultusunda kendinizi ispat etmeye çalışacaksınız. Sevdiğiniz işleri yapmaktan zevk alıyorsunuz, birlikte çalıştığınız kişilerden de aynı performansı beklediğiniz için, bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Titiz çalışmak ve gerekeni en ince ayrıntısına kadar yerine getirmek istiyorsunuz. Bu günlerde karşılaştığınız kişilere dikkat etmelisiniz. Onların, kariyer olarak oldukça güçlü ve üstün durumda olmalarından etkileneceksiniz. Sosyal ilişkilerinizdeki gelişmeler, ilginç ve hoş günler geçireceğiniz eğlenceli anlara neden olacak ve akıllı kişilerle birlikte olmanın motivasyonunu yaşayacaksınız. Yenilik taraflısı bir yapıya sahip olmanız nedeniyle, içinizdeki kıpırtıların arttığını göreceksiniz. Kariyerinizi ilgilendiren arkadaşlarınızla mesleki çalışmalarınızı pekiştirecek çalışmalar peşindesiniz. Çevre faktörlerinin yardımını alacağınız işler içinde olacaksınız. Dostlarınız ve çevrenizi sınamak ve önemli fırsatları görmenizin tam zamanı. Durgunlaşan ilişkilerinizde görmeniz gereken detayları yakalayacaksınız. Tüm bu çabalarınız, size mesleki açıdan uygun şartları gündeme getirecek. Yollarda gelebilecek aksiliklere karşı hazırlıklı olmalısınız. Cinsel konularda yanlış partnerler yüzünden sıkıcı ilişkiler yaşamak istemiyorsanız, duygularınızı dengelemelisiniz.

KOVA
Ani değişimlerle aykırı düşünceler içine girebilirsiniz. Birlikte yaşadığınız evde yapacağınız değişimler onlara ters gelebilir.. Yeni anlaşmalar yaparken; dikkatli davranmalısınız. Aceleci tavırlarınız yüzünden sözleşmede bazı maddeleri atlayabilirsiniz. Sonradan problem yaratabilecek durumları görmezlikten gelmeyin. Ortaklıklar iş ve kariyer yaşamınızda önemli bir yer alacak. Ekip çalışmalarına önem vereceksiniz. İş seyahatlerinden kazançlı döneceksiniz. Maddi konularda olabilecek inişlere-çıkışlara dikkat edin. Eski bir arkadaşının buluşma teklifi karşısında sosyal aktivitelerle ilgili harcamalarınızda artışlar olabilir. Gereksiz masrafları kısarak bir disiplin oluşturun. Enerjinizi dengelemelisiniz. Sosyal ilişkileriniz ve iş yaşamınız önemli bir konumda. Çok fazla enerji sarf etmeden cesaretinizi ve yeteneklerinizi zekanızla birleştirerek hedefe ulaşacaksınız. Yakın çevre ilişkilerinizdeki sorunlar aile içi tartışmalara neden olabilir. Sosyal ilişkilerinize yeni bir düzen getirecek. Dost zannettiğiniz kişilerin gerçek yüzünü göreceksiniz. Bazı misyonların size cephe aldığını göreceksiniz. Aşk yaşantınızda olan aksilikleri gözünüzde büyütebilir, yeni başlayan bir ilişkinin olamayacağını görerek, bitirmek isteyebilirsiniz.

BALIK
Venüs günlük yaşantınızdaki gerekli enerjiyi size sağlıyor ve bir çok kombinasyon işleri size sunuyor. Seçim hakkınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Fakat bu dönemin en olumsuz yönlerinden biri: eleştirici yönlerinizin ortaya çıkması ve bu nedenle ilişkilerinizde pürüzler yaşama olasılığıdır. Bulunduğunuz ortamlarda karşınıza oldukça cazip kişiler çıkacaktır. Bazılarından etkileneceksiniz. Eğer kalbiniz boş ve kendinizi bir aşka hazır hissediyorsanız, problem olmayacaktır. Fakat aksi takdirde başınız derde girebilir.. Bu dönemde sizden yaşça büyük bir kişiden evlilik teklifi alabilirsiniz. Öncelikle bütçenizi denetlemek zorundasınız. Gireceğiniz ortamlarda karşılaşacağınız fırsatlar ufkunuzun genişlemesine neden olacak. Yüksek mevkili kişilerden destek almanız konusunda size değişik fırsatlar hazırlayacak. Katılacağınız sosyal aktivitelerdeki hoş sohbetleriniz iş hayatınıza katkısı olacak ve beklediğiniz bir çok teklif bu tür toplantılarda karşınıza çıkacak.. İyimser yönlerinizi kullanarak amacınıza kolayca ulaşacaksınız.. Beklentilerinizin çok yüksek olması nedeniyle yavaş ve temkinli hareket etmelisiniz. Sakarlıklar söz konusu. Uzun süredir almak isteyip, bulamadığınız bir eşyayı şaşırtıcı bir şekilde çok ucuza alabilirsiniz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu