AstrolojiYazarlarımız

Haftalık(12-18 Mart) burç yorumlarınız

BU HAFTA DOĞANLAR:
Duygusal ve derin düşünen kişilerdir. Araştırmacı yapıları yüzünden, akademik kariyer yapmaya müsaittirler. Çevresini çok çabuk etkilerler ve onların yaşantılarını yönlendirmeye kalkabilirler. Tek kusurları; aşırı inatçı olmalarıdır. Bu huyları yüzünden işleri ile ilgili zaman kaybı yaşarlar. Aşk yaşantılarına özenlidirler. Geçmiş acılarının kendilerini rahatsız etmesine izin verirlerse, kompleks sahibi olurlar. Titiz ve sorgulayıcı yapıları onlara başarı sunarken, yalnızlık duygularını da ön plana çıkarır. Bireyselliklerine değer verilmesinden hoşlanırlar. Kişisel özgürlükleri çok önemlidir. . Sosyal aktivitelerinin güçlü olmaları nedeniyle, halka hizmet sektörlerinde başarılı olabilirler. Bedenlerinin aşırı duyarlı olmalarından dolayı hastalık konularına oldukça hassastırlar.

KADINLARI:
Çok yetenekli oldukları için, her işte başarı gösterirler. Düşündüklerini ispatlı bir şekilde açıklarlar. Dostluklarında çok güçlüdürler. Ahbaplıktan ve fikir alış verişlerinden çok hoşlanırlar. Zarif hareketleri, karşısındaki kişinin kendisini özel hissetmesine neden olur.

ERKEKLERİ:
Çok yönlü ve kendilerine güvenen kişilerdir. Yaşamın karizmatik oyuncularıdır. Aşk onların yaşam biçimleridir. . Sevdikleri kişiyi buldukları anda ise, bağlanırlar ve ondan ayrılmak istemezler. Özel yaşamlarında paylaşımlara değer verirler. Güvensiz ortamlardan uzak durmaya çalışırlar

ÇOCUKLARI:
Zeki ve algılama yönleri güçlü çocuklardır. Matematik, tarih, edebiyat konularında başarılıdırlar. Sevdiklerinden uzak yaşamayı beceremezler. İlişkilerinde bağımlıdırlar. Arkadaşları için yapamayacakları fedakarlık yoktur.

HAFTANIN YORUMU:
Yargılama yeteneğimiz güçleniyor. Derin sezgilerimizi daha da yoğunlaştırarak belki de, şimdiye kadar hiç denemediğimiz konularda çığır açacağız. Yöneticiler için iyi bir konum. Eski alışkanlıklarımızı terk edebilir ve çevremizi şaşırtabiliriz. Bazılarımız eşlerinden ve birlikte çalıştığı kişilerden önemli destekler alacaklar. Sonuçlanmayan hukuksal sorunlarımız artı veya eksi bir şekilde bitecektir. Uzun süredir satılmayan bir emlak veya evimizi varsa hemen satışa çıkarabiliriz. Bazılarımız uzak yollardan beklediği mirasları alabilecekler. Paylaşımlarda istenmeyen fakat sonucu daha sonra olumlu olabilecek aksiliklerde gündeme gelecektir.

HAFTANIN ÇİÇEĞİ:
Sarı mimoza, papatya. Zambak
HAFTANIN RENGİ:
Oranj, kahverengi, sarı
HAFTANIN KOKUSU:
Meyve aromaları ve freşh kokular

KOÇ
Mars aşk ve sosyal evinizde ilerlerken yaşantınıza ait birçok fırsat tarafından kuşatılacaksınız. Merkür Venüs Uranüs kişisel evinizde ilerliyor ve tercih konusunda kafanız karışabilir. Çevrenizle bütünleşmek için hiçbir fırsatı kaçırmadığınız bir gerçek. Bu dönem, size rahatsızlık veren konulardan uzak kalmalısınız. Karşınıza çıkan her konu, daha sonra başınızı ağrıtacaktır. Aklınıza güvenmenize rağmen, hatalar açık bir süreç içindesiniz. Özellikle mesleki konularda, sır saklamanız gerektiğini artık öğrenmelisiniz. Arkadaş çevrenize duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Bunaldığınız anlarda, sorumluluklarınızdan kaçmak istiyor fakat sahiplenme duygunuz yüzünden, bir türlü bunu başaramıyorsunuz. Evrensel bir derinliğe sahip olduğunuz için, çevrenizde anlaşılmaz bir tablo çiziyorsunuz. Bugün yakın yollardan alacağınız haberlere şaşırmamalısınız. Maddesel konularla ilgili harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Karşıt finans evinizde Jüpiter retro yapıyor. Düşündüğünüz konuların maliyeti size yüksek gelecektir. Pazarlık yapmasını bilmediğiniz için, çoğu kez yaşamınızı zorlaştıran ödemeler karşınıza çıkıyor. Her şeye rağmen, yaşam kalitenizi daha da arttıracak ve kişiliğinizi ortaya koyacak işlere damganızı vuracaksınız.

BOĞA
Bilinçaltı evinizde gezegen topluluğu var. Kafanızın karışık olmasının yanı sıra bir çok yoğun iş temposu sizi bekliyor. Yardım etme duygunuz artarken, zevkler konusunda aşırıya kaçabilirsiniz. Bu yüzden sağlığınız olumsuz etkilenebilir. Öz disiplininiz güçlenirken, rahat ortamları tercih edeceksiniz. Oldukça güçlü pozisyonlarda çalışarak, işbirliği içinde olduğunuz kişileri düşüncelerinizle etkileyeceksiniz. Karşıt aşk evinizde Jüpiter retro yapıyor. Uzun süredir görüşmediğiniz kişiler karşınıza çıkacak. Eski dostlarla hoş ve güzel zamanlar ve seyahatlerde karşılaşacağınız kişilerle eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Kişisel ve sosyal ilişkilerinizde ön planda olmaktan yanasınız. Bu dönem, kendinizi ön plana çıkaracak başarılı işler peşindesiniz. Olayların size sağlayacağı avantajlardan çok, kendi egonuzu tatmin etmeyi yeğliyorsunuz. Çevrenizle kuracağınız olumlu iletişim, size yardımcı olacaktır. Her olayın arkasında farklı bir yorum aramanız, konulara değişik bir düşünce tarzıyla yaklaşmanızdan ileri geliyor. Çevre koşullarının size sunduğu şartlara uyumak istemiyorsunuz. Duygusal konularda bazı çekişmeler söz konusu olacak. Yoğun temponuzu dengeleyecek yeni bir sisteme ihtiyacınız var.

İKİZLER
Aşkla cinselliği karıştırdığınız bir dönemdesiniz. Bu hafta, geçici heveslere dikkat etmelisiniz. Mars karşıt burcunuzda ilerlerken ilişkilerinizde ilginç bir dönem. Macera yaşama isteğinize engel koymalısınız. İhtiyacınız olan; sizi engellemeyecek ve yapacağınız işlerde pürüz çıkarmayacak güçlü bir ortak. Beraberlikleri olanlar için, enerji dolu bir haftadan geçiyorsunuz. Çevrenizle iş birliği içinde olacağınız için bazı paslaşmalar sonucunda ilerleyen zamanda istediğiniz ortamı yakalıyorsunuz. Yapmayı planladığınız konularda yaratıcılığınızı engellemeyin. Duygusal konularda mistik davranışlar içindesiniz. Partnerinizin davranış biçimini kendi algılama biçiminize göre yorumluyorsunuz. Gücünüzü hiç kimseyle kıyaslamak istemiyorsunuz.. Başarılı çalışmalar yaptığınız zaman, kendinizi özel ve farklı hissediyor ve motivasyon gücünüz artıyor. Aşk ve iş ilişkilerinizi bir arada yürütmenin zevkini yaşayabilir veya özgürlük duygusunu size tattırabilecek bir iş arkadaşınızla sıra dışı bir ilişki içinde olabilirsiniz. Ailenizin güvenliği sizin için önemli. Onları koruma ihtiyacı içindesiniz. Birlikte vakit geçirmeniz için bir çok nedeniniz var. Çocuklarınızla birlikte paylaşacağınız bir takım aktiviteler söz konusu olacak.

YENGEÇ

Karşıt burcunuzda ilerleyen Satürn ilişkilerinizi denetimden geçirirken ortaklıklar konusunda ciddi atılımlar içindesiniz. Kuzey Ay düğümü kişisel madde evinizde ilerliyor. Maddi konularda harcamalarınızla ilgili açılımlar söz konusu olacak. Kendinizi denetlemeli ve kişisel zevklerinizde aşırıya kaçmamalısınız. Beklenmeyen aktiviteleriniz için para ayırmalısınız. Evinizle ilgili yeni değişimler içindesiniz. Bazı hayallerinizi gerçekleştirmek için, önünüze çıkan fırsatları değerlendirmelisiniz. Uzun zamandır yaşadığınız önemli değişimler söz konusuydu. Her an gündeme gelebilir. Güçlü enerjiniz sayesinde tüm engelleri kısa sürede aşıyorsunuz. Kendinizle ilgili tenkitlere karşısınız. . Aykırı davranışları olan kişileri tenkit etmenin bir anlam teşkil etmeyeceğini bilmeli ve fikir vermek dışında olaylara çok fazla karışmamalısınız.. Duygusal dönemlerinizde çevrenizden ilgi bekliyorsunuz. Olağan üstü işler peşinde koşmak istiyorsunuz. Kendinizi ispat etmek için herhangi bir olaya ihtiyacınız yok aslında. Duygularınızda yaşadığınız iniş ve çıkışları kendiniz bile takip edemiyorsunuz.. Sosyal yapınızın getirdiği avantajları kullanmak için, önünüzde güzel fırsatlar var.

ASLAN
Duygularınız ve mantığınız arasında gerekli köprüyü kurma çabası içinde olsanız bile, hata yapmanıza engel olamıyorsunuz. Düşüncelerinizi çevrenizle paylaşırken, geleneksel yapınızı ortaya koyacağınız bir hafta. Duygularınız karışık olduğu için, hata yapmaktan korkuyor, olayları içinizden analiz etmek istiyorsunuz. Bulunduğunuz ortamlarda her şeyi sorgulama ihtiyacı içinde olmanız, bir çok kişiye garip gelebilir, fakat siz, bildiğiniz konularda taviz vermekten yana değilsiniz. Çok amaçlı bir yaşam tarzından hoşlandığınız için, Bazılarına farklı gelebilirsiniz. Çevrenizin kalabalık olması, sizi her anlamda mutlu ediyor. Değişimden olumlu etkileniyorsunuz. Kariyerinin ön plana çıkmasıyla gizili bir güç savaşı içinde olacaksınız. İş çevresinde farklı bir konumunuz olmasından dolayı, sorumluluk duygunuz sizi rahatsız edecektir. Sosyal statünüzü etkileyecek görüşmeleriniz gündeme gelecektir. Sözlerinizi doğru zamanda kullanmalısınız. Finans konularında belirleyici davranışlar içinde olacaksınız. İç güdülerinizin siz sağlayacağı avantajlar sayesinde, bir başarıya kısa sürede tadarak, önemli yollar kat edeceksiniz.. Mesleki konularda beklediğiniz kriterleri, karşı taraf sağlayacaktır. Uyumunuzu bozmamalısınız.

BAŞAK
Ailenizin hoşnut olacağı işleri yapmaktan zevk alacağınız bir hafta. Onlarla ortak çalışmalar içinde olmanız sizi de mutlu edecek. Fakat çevrenizi de, ihmal etmemelisiniz. Duygularınızı güzel sözlerle süslemek isteyebilirsiniz. Anlamlı olayları paylaşmak için her türlü şartların uygun olduğu bu dönemde küçük detayların canınızı sıkmasına izin vermemelisiniz. Kısıtlı iş çevreleri size göre değil. Merkür’ün konumu, sizi daha kuralcı yapıyor ve kendinizi ispat teme çabası içinde olacağını gösteriyor. İddialı bir şekilde ele alacağınız konularda daha sonra hız kazandığını görmek sizi oldukça mutlu edecek. Hareketli yapınızı ortaya çıkarmaktan korkmadan olaylara çözüm getirmek, sizi olumlu bir potaya getiriyor. Çalışma alanınızda belli bir konumu korumak istiyorsunuz. Özgürlüğünüzü savunmanıza rağmen, çalışmalarınızda güçlü bir disiplin var. İstediğiniz koşulların her zaman sağlanamayacağını bilmek sizi sinirli ve huzursuz yapıyor. Yaşamınızı kontrollü yaşamaktan yanasınız. Enerjinizi dengelemelisiniz. Sosyal çalışmalarınıza aktivite yoğunluğu kazandırırken, aşk yaşantınız hareketlilik kazanıyor. Eğlence yaşantınız canlanıyor. Birçok davet alacak ve değişik eğlence ortamlarında bulunacaksınız. Mekanınızla ilgili değişime ihtiyacınız var.

TERAZİ
Duygularınızın derinliği karşısında endişeye kapılabilirsiniz. Sizi üzecek olaylardan uzak kalmayı çalışın. Özellikle yaşadığınız ve karşılaştığınız her şeyin ince hesaplarını yapıyor olmanız, size yarardan çok zarar getiriyor. Mantığınıza güvenseniz bile, meraklı yönlerinizi yüzünden hatalar yapabiliyorsunuz. Kişisel aktiviteleriniz daha çok önem kazanacak. Ortak çalışmalar gereken bir takım çalışmalar içinde olacağınız bir hafta içindesiniz. Her konuda çok yönlü düşünüyorsunuz. Araştırma yeteneğinizi ön plana çıkaracak yeni konular peşindesiniz.. Yaşam kaliteniz ve coşkunuzu iki katına çıkarırken enerjinizi dengeleme konusunda uyarı getiriyor. Toplumsal konulara eğilim gösterme ihtiyacı içindesiniz. İç potansiyeliniz oldukça yüksek. Bilinçaltınızın pozitif enerji ile yoğunlaşmasından dolayı, yapacağınız geniş bir istek yelpazesi gündeme gelecek.. Maddi konularla ilgili duygusal bir güvene ihtiyaç duyuyorsunuz. Şartlarınızı sağlamlaştırmak için, gerekli alt yapı çalışmalarınızı hızlandırmalısınız. İşlerinizin yoğunluğu sinirlerinizi yorgun düşürebilir. Akıllı ve pratik olduğunuz için de, herkesten farklı bir yaklaşımla ele aldığınız konular başarıya çabuk ulaşmanızı sağlıyor. Sadece dinlenmeye ihtiyacınız var. Yürürken dikkatli olun.

AKREP
İlişkilerinizde partnerinizin olanaklarını kendi menfaatleriniz doğrultusunda kullanabilirsiniz. Kıskanç ve sahiplenici yönleriniz belirginleşiyor, kendinizin ve partnerinizin çıkarlarını kendi potanızda toplayarak, paylaşım yoluna gitmeyecek, kendi sınırlarınızı koruma içgüdüsü ile yaşayacaksınız. Çalışma sisteminiz mükemmel ilerliyor. Bu hafta görüşeceğiniz kişilerin üstün nitelikli olmasına dikkat ediyorsunuz. Bağlarınızı güçlü tutma eğilimindesiniz. Yaşamınızın aksayan yönlerini yeniden almak için uygun bir dönem Planlı hareket ettiğiniz zaman, istediğiniz sistemi kuracaksınız. Sabırlı olmak size iyi gelecektir . Günlük yaşantınızda farklı kişilerle bir araya gelecek ve sizi eğlendirecek, konuşmalarıyla oyalayacak arkadaş grupları ile görüşeceksiniz. Bu kişiler, kalabalık ortamlarda ve eğlence dünyasında tanışacağınız kişiler olacaktır. Yakın çevreniz gittikçe artarken, yeni dostlarınızı evinizde ağırlayacak ve onlarla gecenin geç saatlerine kadar sohbet etmek hoşunuza gidecek. Uzun süredir planladığınız atılımları kolay bir şekilde gerçekleştirecek gücünüzün farkındasınız. Engelleri hızlı bir şekilde atlatırken, yetkinizi kullanacağınız mesleklerde başarılı olacaksınız. İş vereninizle ilişkileriniz yoğun ve uyumlu ilerleyecek.

YAY
Güçlü enerjinizi kullanacağınız gerekli potansiyele sahip olmanıza karşın, karşı tarafın sürekli sizi denetlemesi sonucunda, bazı kısıtlamalar yaşamanız mümkün. Bulunduğunu ortamlarda sessiz kalmayı yeğleyebilirsiniz. Savunmanızı farklı bir şekilde yapmak isteyeceksiniz. Burcunuzda ilerleyen Mars’tan olumlu etkiler alıyorsunuz. Çevre ilişiklerinizde oldukça etkili olacak. Özellikle grup çalışmalarınızda başarılı olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Tabii, işin yürümesi için gereken bütün alt yapıları hazır hale getirmenizin rolü çok büyük. Bu yüzden bir çok kişi sizinle çalışmaktan zevk alıyor ve iş tatmini sağlıyorlar. Bu hafta duygularınızda ısrarcı bir tavır takınacaksınız. Kişiselliğinizin sorgulanmasından hoşlanmıyorsunuz. Özellikle ailenizle aranızda görüş farkına neden olabilecek duyguların söz konusu olması nedeniyle, biraz canınız sıkılabilir. Kendi enerjinizle bütünleşmeniz gerekebilir.. Bulunduğunuz ortamlar çok çabuk uyum sağlamanıza rağmen, uzun süreçlerde değişime ve farklı aktiviteye ihtiyaç duyuyorsunuz. Maddesel konularda arzuladığınız performansı, karşı tarafın desteğiyle sağlamak isteyebilir ve bir takım yardımlar alabilirsiniz. Konuşma kabiliyetinizi iş konularında başarılı bir şekilde kullanacaksınız.

OĞLAK

Çevre ilişkilerine kapalı ve eleştirici davranacağınız bir hafta.. Aklınıza taktığınız konular üzerinde yoğunlaşmak yerine, çevrenizdeki orijinal olaylara yorum getirmelisiniz. İşinizle ilgili hoşnutsuzluk devam diyor. Arkadaşlık bağlarınızı güçlü tutmayı sevmenize rağmen, son yıllarda fazla içinize kapandınız.. Bu dönem seyahat planları yapmanız için, önünüze bazı fırsatlar gelecektir. Gücünüzün farkında olmanıza rağmen, hırslı yapınızı daha da körükleyecek sorumluluklar peşindesiniz. Toplumsal olaylarda zincirleme konuları birbirine bağlayan çalışmalarla başarılı bir grafik sizi bekliyor. Mantıklı davranışlarınızın size kazandıracağı statü sayesinde istediğiniz platformu yakalayabileceksiniz. Bilinçli bir şekilde düşünüp, ortaya çıkaracağınız yer ve zamanı da programlayarak belleğinize yerleştirdiğiniz konu ile ilgili olarak, lojistik nitelikli destekler gelmeye başladı. Kendiliğinden bir gelişme olan bu akışlar, yapılanmanızın boyutlarını değiştirecek. Kişisel hırslarınızı olumlu bir şekilde kullanmasınız bilen ender kişilerden birisiniz. Çevresel koşullarınızı toplumsal işlerinizle bütünleştirmek isteyecek ve oldukça başarılı bir performans çizeceksiniz. Mantıklı davranmanın faydasını göreceksiniz.

KOVA
Kişisel enerjinizi evinize ayıracaksınız. Katılacağınız arkadaş toplantılarında eski dostlarınızı görme şansı elde edeceksiniz. Bazıları da, gruplaşmalar yaşayarak, gerilimli ve huzursuz bir ortam içine düşebilirler. Para konularında akıllıca davranacaksınız. Yatırımlarınız size kazanç olarak geri gelecektir. Atılımlarınız ve sosyal çalışmalarınız için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bazılarınız, pratik yaşama geçiremediğiniz hedefleri doğrultusunda uygulamaya geçebilirler. Sosyal konumunuzda yükselme olabilir. Bu anlamda katılacağınız aktivitelerde yeni kişilerle karşılaşacak, duygusal açıdan etkilenebileceğiniz anlar yaşayacaksınız. Bazılarınız dostlarınızla ortak projeler gerçekleştirirken bu çalışmalardan müthiş bir keyif alacaksınız. Birlikte çalıştığınız kişilerin size olan sevgileri ve ilgileri hoşunuza gidecektir. Çevrenizde baskıcı tavırlar sergileyerek, bazı dostlarınızdan tepki alabilirsiniz. Yaşlı akrabalarla gençler arasında gelişecek fikir ayrılıkları, aile içi sorunlara neden olmasını istemiyorsanız, ortak bir payda oluşturmalı ve olaylara esnek bir bakış açısı getirmelisiniz. Sağlığınızla ilgili problem yaşamak istemiyorsanız; dinlenmek için kendinize zaman ayırın.

BALIK
Siz artık duygularınıza katı kurallar getirdiniz. Eskisi gibi değilsiniz. Gelişigüzel ilişikler yaşamak istemediğiniz içi, karşınıza çıkan kişilere istemeden seçici davranıyor ve yüksek frekansta olmasına dikkat ediyorsunuz. Birçok sosyal çalışmada yönetici kişiliğiniz ön planda olacak, partnerinizle gücünüzü birleştireceksiniz. Aşk ve mantık kol kola gezecekler. Sosyal ilişikleriniz yoğunluk kazanmaya devam ederken karşılaşacağınız cazip kişiler ilginizi çekecektir. Uyumlu düşüncelerinizle ortaklıklar konusunda ılımlı bir hava estireceksiniz. Değişik duygularla hareket edeceksiniz. Her türlü hareketin altında değişik anlamlar arayacak ve tatmin olma duygusu içinde yaşayacaksınız. Hırslı ve atak davranarak, düşüncelerinizi karşı tarafa kabul ettirme konusunda ısrarcı davranacaksınız. Siz dengenizin bozulmasından yana değilsiniz. Duygularınızı abartabilir ve ilgi duyduğunuz kişiyi gözünüzde büyütebilirsiniz. Hissi yetenekleriniz sizi çok daha yukarılara taşıyacak. Hayatın doğal yapılanması içinde her şeyi çok kolay çözerek, taşları yerine oturtacaksınız. Çevrenizde sizin bilgeliğinizden faydalanacak çok kişiye önderlik yapacaksınız.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu