Astroloji

Haftalık(19-25 Ağustos) burç yorumları…Ünlü Astrolog Filiz Özkol yazdı

HAFTANIN YORUMU

Orijinal fikirlere açık bir tavır içinde olacağız. Yaratıcılığımızın  engellemesini istemiyor içimizdeki coşkuyu ortaya çıkaran işler  yapmayı seviyoruz. hareketli ve neşeli bir hafta bizi bekliyor. Duygusal sezgilerimizde artış var.: Entelektüel olaylara esnek bakarak bir çoğumuz bu tür faaliyetlerin içinde olacağız. Çevremizde hoş ve çekici kişiler ilgimizi çekecek. Yeni tanışacağımız insanlara karşı olumlu yaklaşacağız. Çevre ilişkilerimiz güçleniyor. İş potansiyelimizin yükselmesi ile birlikte kabımıza  sığamayacağız.. Güçlü kişilerden alacağımız destek, yaşadığımız iletişim sorunlarımızı çözüyor.  Dikkat çekici bir günümüzdeyiz.. Etkili konuşmalarımız nedeniyle karşı cinsin dikkatini çekeceğiz. Alış veriş duygularımızdaki artış nedeniyle, gereksiz şeyler satın alabiliriz. Dikkatli olmalı ve harcamalarımızı denetlemeliyiz.. Sosyal hayatımızın daha hareketli olduğu bu hafta , eve kapanmak istemeyeceğiz. Ayni anda, birkaç işle birden ilgilenebiliriz.

 

KOÇ:

Bazılarınız aşk ve dostluk duygularını karmaşık bir şekilde sergilediği için karşısındakinin duygularında karışıklığa neden olacaktır. Fakat kıskançlık duygularınızın da sizi saracağını düşünerek, bu tür zararlı takıntılardan  kendinizi korumaya çalışmalısınız. Karşı cins üzerinde etkinizin fazla olduğu  bir döneme gireceksiniz. Kendinizden emin tavırlarınızla onları etkilemeye başlayacaksınız. Enerjinizi ve hırslarınızı arkadaşlarınızla birleştirirken; sert ilişkiler yerine, uyum içinde hareket edeceksiniz. Bazılarınız derin dostlukların temelini atacaklar. Fikir alışverişinde bulunacağınız topluluk ve arkadaş grupları içinde olmayı arzulayacaksınız. Düşüncelerinizi odaklaştıracak ve uyumlu dostluklar sunacaksınız. Uranüs geri giderken  yavaşlayan işlerinizde, yalnız kalma ihtiyacı içinde olacaksınız. Gücünüzü ve hırslı yönlerinizi törpülemek  ihtiyacı duyacak ve paylaşım konusunda gizliliği tercih edeceksiniz. İşte size her türlü duygusal doyum yaşamak için ayağınıza gelen fırsatlar. Seçim yaparken, bir hayli zorlanacaksınız. Yine bu dönem, uyumlu ve güzel bir yapılanmayı özleseniz de, her şeyin çok kolay gerçekleşmeyeceğini de bilmelisiniz.

 

BOĞA:

Aşk gezegeniniz Mars  enerjinizi yükseltirken, geri, giden Uranüs   yüzünden ilişkilerinizde sorun yaşayabilirsiniz.  Özellikle kendi sisteminizin üzerine çıkmak istemiyor ve titiz bir yaklaşımla ilişkilerinizi gözlemliyorsunuz. Bazılarınız ise karşılıksız duygular içinde olacaktır. Sevdiği kişiyi uzaktan düşünmek bir size yetecektir. Diplomatik tavırlarınızla çözemediğiniz hiçbir şey yok. Entelektüel yönlerinizi ortaya çıkaracak aktivitelerde, aynı meslekten kişilerle aranızda duygusal bir çekim oluşabilir. Kariyerinizle ilgili duygu değişimleri yaşarken, yaşama daha hissi bakacaksınız. Sizi ilgilendiren konularda karizmatik çekim gücünüzü yoğun bir şekilde kullanabilirsiniz.. Dikkatli olun ve biraz daha sempatik olmaya çalışın. Bu hafta bir konuda yapacağınız sübjektif değerlendirmelerinizle çevrenizi etkileyeceksiniz. Hareketli ve yerinde duramayan kişiliğiniz; işinizle ilgili baş eğmek zorunda kaldığınız konularda sizi gergin yapıyor. Bir çok işi bir arada yapmaya kalkışmamalı ve çevrenize de sorumluluk yüklemeyi öğrenmelisiniz.

 

İKİZLER:

Geri giden Uranüs ve Jüpiter zıt burcunuzda ileri hareketine başlarken eski dostlarla sizi yeniden bir araya getirecektir. Çevrenizle iletişim konusunda yoğunluk yaşayacaksınız. Duygu ve akıl karmaşası yaşayabilirsiniz. Değişik fırsatlardan yararlanmanız ve pirim yapmanız için, uygun bir ay. Dostlarınız için kendinizi ön satıhlara atabilirsiniz. Kendiniz kadar çevrenizi düşünmeniz tabii ki çok güzel. Fakat zaman zaman aşırıya kaçabilir, sevdiklerinizin de, harcamalarını denetlemek isteyebilirsiniz. Sizi yanıltacak ve daha sonra da ‘geri dönüşler’ yaşayabileceğiniz ilişkilerden kaçınmalısınız. İş ilişkilerinizin bozulmasını istemiyorsunuz. Ölçülü davranışlarınız, ince hesaplarınız ve samimi davranışlarınız sizi her konuda farklı kılıyor. . Fikirleriniz, planlarınız ve kendinizi ifade şekliniz  ön planda olacak. Günlük yaşantınızı planlayarak hareket etmeniz sizi yeni yaşantınıza hazırlayacaktır. Artık disiplinli davranmayı yaşam biçimi haline getirmeyi başarabilirsiniz.

 

 

YENGEÇ

Geri giden Uranüs partnerinizle veya eşinizle aranızda yaşayacağınız problemler, aşk hayatınızda da, sizi kuşkuya sürükleyebilir. Aileniz ve patronlarınız sizin hayatınıza müdahale edebilirler. Karşı cinsin ilgisiyle istemediğiniz aşklara da, sürüklenebilirsiniz. Bu ay bulunduğunuz şartları değiştirmek yerine çevresel alışkanlıklara uyum göstermelisiniz. Aşkın size sunacağı dekorları ve doneleri ret edemeyeceğiniz bir dönem. Yine  sizi tehdit eden unsurları unutmayın  ve sosyal yaşantınızda bencilliğe dönüşen davranış biçimlerinin  size fırsat kaybettirebileceğini düşünün.. Zıt Plüton ve Satürn  iş hayatınızı olumsuz etkileyebilir. Düşüncelerinizi gerçekleştirirken geçmişteki hataları yapmamalısınız. Fikirlerinizi beğenmeyenlere karşı ani tepkiler vermeyin. Uyumlu ve güzel bir yapılanmayı özleseniz de, her şeyin çok kolay gerçekleşmeyeceğini de bilmelisiniz. Kendinizde yetersiz gördüğünüz konuları tekrar ele alırken, daha disiplinli olmak zorundasınız. Bazılarınız alıştıkları evlerden ayrılma planları ve ya iş değiştirme planları yapmak isteyecekler. Yine bazılarınız da eğitim ve öğretim için şehir değiştirebilir ve taşınma sorunları yaşayabilirsiniz. Tüm bunlar sizde mutlu olaylar zincirini oluşturacak ve yoğun bir ay yaşamanıza neden olacak.

 

ASLAN:

Birçok heyecan verici maceralar karşılarına çıkarken küçük flörtlere hayır diyemeyecekler. Bu hafta  eğlence dünyasında yerinizi alırken, sosyal ilişkilerinizi güçlü tutmanın zevkini yaşayacaksınız. Evliyseniz veya ciddi bir partneriniz varsa, onunla güzel günler geçireceksiniz. Geri giden Uranüs, sayesinde yollardan gelen eski dostlarla özlem giderecekler. Yine bu dönem, şirket içi aşkları da gündeme getirecektir. Bir çoğunuz beklediğiniz  fırsatları yakalayacaksınız.. Beklediğiniz eğitim ve iş konusunda birçok fırsatları karşınıza çıkaracak. Yapacağınız seyahatlerde bilginiz artacak. Bu hafta seyahatlerle iş hayatınızı birlikte götüreceksiniz. Yurt dışından gelen misafirlerinizi karşılayacak ve onları ağırlayacak ve iş yemeklerinde aynı zamanda eğleneceksiniz. Başlatacağınız seyahatlerin size çok önemli katkıları olacaktır. Sevdiğiniz işi yaptığınız zaman daha başarılı olduğunuzu göreceksiniz. Tartışmalarda üstünlük sağlayacak, karşı taraf üzerinde etkin fikir hakimiyeti sağlayacaksınız.

 

BAŞAK:

Aşk gezegeniniz Neptün ve Jüpiter’den olumlu destek alıyorsunuz. Bu dönemde yapmanız gereken tek şey, eski dostlarla bir araya gelmek ve anılarınızı tazelemektir. Hatta bazılarınız özlemli hareket ediyorsunuz.. Nostaljik olaylara daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Bulunduğunuz şartları değiştirmek yerine çevresel alışkanlıklara uyum göstermelisiniz. Bu ay dengelerinizi korumak zorunda olduğunuzun farkında olarak,  hedefleriniz doğrultusunda hareket edeceksiniz. Ne istediğinizi biliyor ve çevrenizden etkilenmeden kişisel hareket ediyorsunuz. Başkalarının değil, sizin ne istediğiniz ön planda olacak… Başlangıçlar yaparken iyi düşünmelisiniz. Beklediğiniz ve tarzınıza uygun bir ev ve yaşam alanı, tam isteğinize göre çıkacak ve siz bu fırsatlardan memnun kalacaksınız. İstekleriniz konusunda sabırlı ve öz verili davranmalısınız. Hafta ortasında temponuz artıyor. Ayrıca bu  iş toplantılarında ve aşk yaşamınızda fiziksel olarak ta.. etkileyici olmak istiyorsunuz.

 

TERAZİ:

Uyumlu ilişkiler sayesinde kendinizi mutlu hissedeceksiniz. Bulunacağınız ortamlarda iş size eğlenceli arkadaşlarla birlikte gelecek.. Yine çocuklara yönelik organizasyonlar yapabilirsiniz.. Yaşamınızı kolaylaştırıcı kişilerle birlikte olmak sizin de gururunuzu okşayacak. Girdiğiniz topluluklarda doğal cazibenizi kullanacak ve isteklerinizi hızla yaşama geçireceksiniz. Bu dönem özel ilişkiler konusunda çok dikkatli olmalı tedbiri elden bırakmamalısınız. Bulunduğunuz şartları değiştirmek yerine çevresel alışkanlıklara uyum göstermelisiniz.. Yaptığınız işi severek yapacak, enerjik ruh halinizi istediğiniz yönde kullanabileceksiniz. Kendinize güvenmeniz sayesinde çok işler başaracaksınız. yenilik yapmayı düşünmediğiniz anda hazırlıksız bir şekilde gelen tekliflere karşı kafanız karışacaktır. Hayır demeden önce iyi düşünün çünkü siz çevrenizle bütünleşmeyi seviyor ve yaşantınızda değişik insanlarla bir arada olmaktan hoşlanıyorsunuz.

 

AKREP:

Karşıt  burcunuzda Uranüs geri hareketine başladı.. Mücadele içinde olacaksınız. Karşınıza birçok rakipleriniz çıkacak. Partnerinizle aranızda kıskançlık kavgaları olabilir. Aşk bekarlar için, ilginç karşılaşmalar da, sahne olacak. Yine bu dönem yanılgılar ve farklı anlaşılmalar söz konusu. Siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun; ilişiklerinizde istemediğiniz durumlar ortaya çıkacaktır. Eski bir aşkın yeniden canlanması söz konusu. Katılacağınız toplantılarda parlak konuşmalarınızla çevrenizi etkileyeceksiniz. Yakın çevrenizden biri size aşık olabilir.

Kariyerinizle ilgili sorunlar olabilir. Siz arkadaşlık duygularını iş konusunda size beceri kazandıracak kişilerde deneyeceksiniz.. Yaşamınızı kolaylaştırıcı kişilerle birlikte olmak sizin yararınıza olacak. Paraya olan ilginiz artarken, para kazanma konusunda iddialı bir tutum izleyeceksiniz. Sizin en büyük özelliğiniz; özgür kaldığınız zaman yaşantınızı daha iyi kombine edebilmeniz. Bu durumlarda kendi etki alanınızda çok daha başarılı oluyorsunuz. Eğitim ve öğretim konularında istediğiniz bağlantıları yapabileceksiniz.

 

YAY:

Sağlık ve çalışma evinizde Uranüs, geri, gidiyor. İş hayatınızdaki  ilişkilere dikkat etmek zorundasınız.. Aşık olma duygunuz yüzünden romantik günler yaşayacaksınız.. Karşılaşacağınız  kişilerden olumlu etkileneceksiniz. Hatta bazılarınız ciddi ilişkilerin temellerini bu dönemde atacaklar. Yine, bu dönemde her zamankinden daha fazla cesur olacaksınız. Risklere karşı tedbirli olmalısınız. Çünkü, karşı cins ile olan ilişkilerinizde, ani gelişen duygularınız sizi yanıltacaktır. .. Bazılarınızın cinsel içgüdüleri artarken, kısa süreli cinsel maceralar yaşayacaklar. hedeflerinizde mantığı ön plana alarak, kontrolünüzü kaybetmeyin. Bugünlerde sağduyuyu ve sakinliği elden bırakmayın. Bu şekilde davrandığınızda ortaya çıkacak zor pozisyonlardan başarı ile çıkacaksınız. Üst düzeyde çalışmak istiyorsanız; gerekli fırsatları karşınıza çıkaracak Karşılaştığınız kişilerin iç yüzünü görmek sizi rahatsız edebilir. Fakat aldırmayın ve olayları kendi haline bırakın.

 

OĞLAK:

Uranüs geri giderken, ailenizin onay vermediği bir aşk sıkıntılı anlar yaşatabilir. İş yeri, patron iş veren aşklarına karşı tedbirli olmalısınız Bazılarınız, evliliğe ilk adımı atarken, toplumda isim yapan bir kişiyle birlikte olabilir. Bu kişiyle ortak aktivitelerde tanışacaksınız. Eğlenceli bir ortamda başlayan bir arkadaşlık, daha sonra ciddi boyutlara ulaşacaktır. İlişkilerinizde partnerinizin olanaklarını kendi menfaatleriniz doğrultusunda kullanabilirsiniz. Kıskanç ve sahiplenici yönleriniz belirginleşiyor. Sevdiğiniz kişinin her şeyinden kuşkulanabilirsiniz. Duygularınızın ön plana çıkacağı işler peşindesiniz. Enerjinizi size her zaman en doğruya götürmeyebilir. Ailenizdeki sorunları çözmeyi yeğlerken, iş temponuzu da, düşürmemeye çalışacaksınız. Çevrenizdeki şartları değiştirerek, kendi bildiğiniz yolda ilerliyorsunuz. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için doğru bir süre içinde olduğunu biliyorsunuz. Fikirlerinizi benimsemeyen ve size destek vermeyen kişileri yaşantınızdan uzaklaştırabilirsiniz.. Mesleki konularda tatlı dilli ve politik davranmanın avantajlarını göreceksiniz.

 

KOVA:

Uranüs aile ve yuva evinizde  geri gideceği için, ani kararlar vermemeli ve duygusal enerjinizi doğru kullanmalısınız.. Karşı cinsin ilgisiyle, istemediğiniz aşklara sürüklenebilirsiniz. Bu aşklarda cinsel duygular etken olabilir. . Eski sevgililerle sosyal bir aktivite de karşılaşabilir ve geçmiş günlerden söz edebilirsiniz. Sosyal yaşamınızda tanıştığınız bazı kişilerle sırdaşlık ve dostluk duygularınızı tatmin edeceksiniz. Eskiyi konuşmaktan büyük zevk alacaksınız. Hafta  sonunda, geziler ve kısa seyahatlerinizde veya iş çevrelerinizde ilginizi çekecek.. Yeni ve eski dostların bir araya gelmesi size keyifli saatler yaşatacak. Hatta eski bir projeyi canlandırma sohbetleri yapabilirsiniz. Bulunduğunuz şartları değerlendirme konusunda fırsatçı ve akılcı davranışlar içinde olacaksınız. Eğer bir işverenseniz, size uygun elemanlar bulacaksınız. Fakat hep gücünüzü ve çalışma sisteminizi kullanmak zorundasınız. Ağır kaldırmamalı ve boyun kaslarınıza dikkat etmelisiniz.

 

BALIK:

Çevresel nedenlerden dolayı enerjiniz etkilenecektir. Hatalara açık olacaksınız. Kısa görüşmelerde ve yollarda tanışacağınız kişilerle ani aşk kıvılcımları doğacaktır. Çevrenizde size yardım edecek ve enerjinizi sizin için kullanacak arkadaşlarınız olacaktır.. Güzel konuşmalarıyla karşı cinsin sizi etkilemeye çalışmaları geçici aşkları da gündeme getirebilir. Enerjinizi ve vaktinizin tümünü yakın dostlarınızla ortak çalışmalar içinde kullanacaksınız. Romantik olmaktan bir türlü vazgeçemediğiniz bir gerçek. Bu duygusal kontrolü elden bırakmayın. Eski dostlarla işbirlikleri, gündeme gelecek olaylar, sizi önemli kılacak. Geçmişe dayalı tecrübelerinizin doğruluğunun, bugün de kanıtlanması sizi her konuda haklı çıkaracak. Bu nedenle kendinizle ilgili düşüncelerinizde ısrarcı olacaksınız. Özgüveninizin size sağladığı avantajları istediğiniz alanda kullanabileceksiniz.. Cildinize özen göstermeli, uyku düzeninizi sağlamalısınız.  Uzun süre ayakta kalmamalı ve ağır olmayan sporları tercih etmelisiniz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu