Yaşam

Haftalık(2-8 Ocak)burç yorumları… Ünlü Astrolog Filiz Özkol yazdı

HAFTANIN GEZEGEN HAREKETLERİ

Güneş ve Plüton Oğlakta birlikte hareket ediyorlar. Merkür Oğlak burcunda  7 Ocak’a kadar retro durumunda. Mars Balıkta, Satürn Yay. Jüpiter terazi de ilerlemeye devam ediyor. Çevremizde ilgi çekici davranışlar sergileyeceğiz ve yakın dostlarımızla iş birliği içinde olmamız, bizim için artı bir puan oluşturacak. Başkalarının işimize karışmasından rahatsız olacak, hatta bazı konularda inatçı davranacağız. İş yerimizde istediğimiz performansı sağlamak için daha fazla çalışmak zorunda kalabiliriz. Bazı dostlarımızın bize sağlayacağı olanaklardan faydalanmamız söz konusu.. Beklediğimiz haberlerin gecikmesi üzerine yeni bir konu üzerinde odaklaşmak isteyebiliriz. Fakat yeni başlangıçlar için olumsuz bir hafta dikkatli olmalıyız.

KOÇ

Kariyer evinizde Plüton ve Güneş birlikte hareket ederken; lider olmaktan hoşlanacağınız durumlar söz konusu. Bildiğiniz konulardan taviz vermiyor ve biraz da öfkeli davranıyorsunuz. Hırslarınızı ve egolarınızı ön plana çıkaracak. Mücadeleci yönleriniz ortaya çıkarken, savaşımlarınızın size getireceği başarı çok önemli olacak. Yarışmaktan hoşlanacak, hiç kimseye ödün vermek istemeyeceksiniz.7 Ocak’a kadar Merkür kariyer ve yolculuklar evinizde retro yapıyor. Ayın ilk haftasında  yollardan alacağınız haberler sizi mutlu ederken, küçük aksilikler sizi yıldırmasın.. Sözcükleriniz yanlış anlaşılabilir. Hızlı hareket etmeniz gereken konularda yavaşlayan durumlar sizi üzebilir. Çevrenizdeki şakası ve komik insanlara kuracağınız bağlar sizi neşelendirecektir. Kendi düşünceleriniz doğrultusunda koşullarınızı yaratmaya çalışırken, bulunduğunuz ortamlarda ön planda olma gayretleri içinde çaba sarf edeceksiniz.. Eski dostlarla karşılaşma olasılığınız yüksek. Nostalji duygular yaşamak sizi mutlu edecek. Sosyal açıdan aktif olmanız sizi şımartmasın.. Hedefleriniz yüksek fakat egonuzu doğru kullanmalısınız.

BOĞA

7 Ocak’a kadar Merkür retrosu devam ediyor. Uzun süredir kavuşamadığınız beklentilerinize yeni bir formül geliştirmek yerine; beklemeyi yeğleyerek, içinizdeki korkuları yenmelisiniz. Daha önce birlikte iş yaptığınız kişilerin iş tekliflerine karşı takınacağınız tavırlar önemli olacak. Kayıp ve kazançlarınızı gözden geçirmeli ve hata yapmamalısınız. Daha sonra statü değiştiren durumlarda geriye dönmeniz zor olabilir. Dostlarınızın tekliflerini kabul etmeden önce düşünmelisiniz.7 Ocak’a kadar Merkürün geri hareketiyle birlikte Uranüs’ün tuhaf bir etkileşim içinde olacaklar. Uranüs’ün  sizi yenilikler konusuda hata yaptırmasına izin vermemelisiniz. Ah siz; ne yardan ne serden vazgeçiyorsunuz. Eski olayları kurcalamak için hiçbir fırsatı kaçırmadığınız bir gerçek. Merkür Geri giderken, kafanızda hep eski olaylar takıntılarınız yine baş gösterebilir. Çevrenizi gözlemlemek için hiçbir fırsatı kaçırmayacaksınız. Bazılarınız birçok sırları ortaya çıkarırken, kendini de ele verebilir dikkatli olun. Kaş yapayım derken göz çıkarmazsanız iyi olur. 7 OCAKTAN SONRA Merkür ileri hareketine başlıyor. Yurt dışı ile ilgili projeleriniz gerçekleşebilir.

İKİZLER

Neptün ve Mars kariyer evinizde ilerliyor.. Mesleki konularda sorun çıkabilir. İşinizi büyütmek istiyorsanız; yapacağınız işlerde abartıya gitmeden, doğal akışı içinde süreçleri aşmaya çalışın. Kendinizle ilgili acele kararlar vermemeli ve sizden yaşça büyük kişilerle takışmamalısınız. Çevrenizden gelebilecek yeni fikirlere kapalı olurken, işinizle ilgili bazı konularda aile baskısına maruz kalabilirsiniz. Yatırımlardan veya çalışmalarınızdan payınıza düşen maddi kazançlarınız sizi meşgul edecek, rutin çalışma hayatınızda birlikte uğraşı verdiğiniz kişilerle bazı gizli konularınız gündeme gelecek. Organizasyon çalışmalarınızdan küçük ölçülerde para kazanabilirsiniz. Fakat 7 Ocak’a kadar Merkür’ün  geri hareketi size problemler yaratacaktır. Mesleki konularınızda temkinli gitmelisiniz. Bu dönemde adımlarınızı iyice düşünerek atın. Geri giden “Merkür ” sizin masraf hanenizi abartabilir. Genel anlamda ekonomik bir zorluk yaşamanıza neden olacaktır. Kafanızda şekillendirdiğiniz uzun vadeli isteklerinizi gözden geçirmelisiniz. Karşıtlarınızın davranışlarına karşı takındığınız tavırlarda, kendi gücünüzden emin hareketler sergilemelisiniz. Satürn karşıt evinizde ilerlemeye devam ediyor. Sakinliğe ihtiyacınız var.

YENGEÇ

Bazı ilişkilerinizi yeniden sorgulayacaksınız Bazılarınızın birliktelikleri kimlik kazanacak. Çevrenizde entelektüel aktivitelere katılırken, sanatsal gösterilere de ilgi göstereceksiniz.. . Üst düzeyde çalışmak istiyorsanız; gerekli fırsatları karşınıza çıkaracak ve işinizle ilgili uygun ortamları yaratacaktır. Karşınıza çıktığında, geleceğinizle ilgili sizin lehinize gelişmelere neden olabilecek kişilerle tanışacaksınız. İletişiminizi kuvvetlendirecek ve aklınızı ve mantığınızı şansınızla birleştireceksiniz. Tartışmalardan ve güç savaşlarınızdan sakınmalı ve kaba kuvvetlerin size olumsuzluk verebileceğini bilmelisiniz. Aykırı düşünce içinde olacağınız kişilerden uzak kalmaya çalışın. Üstlerinizle ve iş konusunda sizin açınızdan etkin olan kişilerle tartışmamaya çalışın. Önemli anlaşmalar yapmak için, özel fırsatlar yakalayacaksınız. Para sizin için  değerli olacak. Kariyerinizle ilgili gelişmeler parasal konularınıza yansıyacak. İstediğiniz anlaşmaları yapacaksınız. Sizden yaşça büyük yöneticilerin desteğini göreceksiniz. Size maddi çıkar sağlayacak kişilerle iş yapacaksınız. Birlikte çalıştığınız kişilerle büyük projeler üretecek, yaşama daha olgun ve farklı bakmaya başlayacaksınız. Hissi yetenekleriniz sizi çok daha yukarılara taşıyacak.

ASLAN

Çevrenizde entelektüel aktivitelere katılırken, sanatsal gösterilere de ilgi göstereceksiniz. Sevdiğiniz insana karşı hoşgörülü tutum içinde yaklaşırken, bu tavırlarınız özgürlüğünüzü teslim etme anlamına gelmemeli. “Özgürlük” ve “hoşgörü” duygularını dengede tutarak da çok güzel aşklar yaşayabilirsiniz. Fakat, özgürlükçü davranacağım diye de, partnerinizin masum isteklerine karşı da kırıcı olmayın. Aşk hayatınızla ilgili ilginç gelişmeler söz konusu olacak. Satürn aşk ve sosyal evinizde ilerliyor.  Karşılaşacağınız güçlü ve kariyerli bir kişi ile iş yaşantınızla birlikte aşk yaşantınızı da paylaşabilirsiniz. Bazılarının size olumlu katkıları olacaktır.. Uyumlu ve yapıcı düşünceler içinde olacaksınız. Kendinize her zamankinden daha fazla güveneceksiniz. Bu dönemde karşı cins üzerinde çekiciliğinizi kullanacaksınız. Kuracağınız beraberliklerde karlı çıkacak, ortaklıklar konusunda şanslı olacaksınız.Mars  Neptün’le etkileşim halinde.. Duygularınızda aşırıya kaçan olumsuzluk rüzgarları görülecektir. Sınırlarınızı genişletmek için hedeflerinizi hırslarınızla besleyeceğiniz bir ay içindesiniz. İnatçı tavırlarınız kişiliğinizi olumsuz etkileyebilir. Yapacağınız tek şey; sabrınızı ön plana çıkartmak olmalıdır. Huzursuzluğunuzu yenecek ve kendinizi rahatlatacak çalışmalara yönelin.

BAŞAK

Başlayacağınız yeni yaşam kesitlerinde kendi inisiyatifinizi kullanacak ve şartlarınızı kendiniz belirleyeceksiniz. Duygusallığınızın temelinde; ön olanda görünmeyen gizli bir cinsel çekicilik bulunuyor ve siz duygularınızı saklamak istiyorsunuz. Aşk etrafınızda dolaşıyor. Sürpriz aşklara hazırlıklı olun. Ortak çalışmalar içinde olacağınız kişilerle enerjilerinizi birleştireceksiniz..Meslek ve kariyerinizle ilgili idealleriniz ve istekleriniz ön plana çıkarıyor. Hedefleriniz sizi yönlendirmeye başlıyor. Bu süreç içerisinde parasal konulardaki aktiviteleriniz ile duygusal konularınızı bir arada dengeli olarak götürebilmelisiniz. Venüs, Neptün Mars karşıt evinizde bulunuyor. Yönetici Gezegeniniz Merkür  Güneş’in etkisiyle; birden fazla işlerle uğraşacak veya iş teklifleri ile ilgili yeni gelişmeler yaşayacaksınız. Zihniniz yeni değişimlere hazır. Felsefi yeteneğiniz daha da yoğunlaşacak ve fikirlerinizi çevrenize anlatma konusunda başarılı olacaksınız. Çok eski bir arkadaşınız içsel duygularını ve size olan hayranlığını size yansıtacaktır. Sindirim bozuklukları sizi yorabilir. Öfkelerinizi denetim altına almalı, tartışmalı ortamlardan uzak durmalısınız.

blank

TERAZİ

Odaklanacağınız konuları iyi belirliyor ve başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranıyorsunuz. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Kişisel evinizde ilerleyen Jüpiter” in önemli desteği sayesinde, çevre ile olan aktivitelerinizi ve ilişkileriniz güçlenecek. Kültür düzeyi yüksek arkadaşlarınızla bir araya gelecek ve duygusal etkileşimlerin de yaşandığı mantıksal beraberlikler kuracaksınız. Sizden daha genç kişilerle sosyal aktiviteler gerçekleştirirken kendinizi olduğunuzdan daha genç ve yenilenmiş hissedeceksiniz. Güzel konuşmalarıyla karşı cinsin sizi etkilemeye çalışmaları geçici aşkları da gündeme getirebilir. Satürn aile  ve yakın ilişkilerinizi  testten geçirmeye devam ediyor…Bulunduğunuz ortamlarda kendinizi ifade edebilecek konuşmalar yapacak ve birçok dostluk kuracaksınız. Sıra dışı mesleklerden para kazanma şansınız hep gündemde olacaktır. Önemli olan; sizin ne istediğinizi bilmeniz ve bu konularda göstereceğiniz azim ve yaratıcılıktır. Baskıya ve yönlendirmeye gelemiyorsunuz. İsteklerinize bir sınır çizmenizde fayda var.

AKREP

Hırslı yönlerinizin olumlu olmasının yanı sıra, bulunduğunuz topluluklarda lider ve öncü olabilecek aktivitelerle ön planda olmak isteyeceksiniz.. Bu dönemde beklenmeyen aksiliklere karşı önlemlerinizi almalısınız.. Kendinizi kabul ettirmeye çalışarak ve azimle direnebilirseniz biliniz ki, başarı sizden yana olacaktır, fakat bunun için her şeyden önce duygusal düşünmekten uzak durmalısınız. Bulunduğunuz konumda ilerlemek ve sesinizi duyurmak istiyorsanız iç dünyanızla ilgili sorunları bir kenara koyarak, çatışmalardan uzak durmalısınız. Güneş sayesinde fikirleriniz güçleniyor. Yeni bir ev yapmak isteyenler, inşaata başlamak için uygun bir hafta. Nostaljik yapılardan hoşlandığınız bir gerçek İstekleriniz konusunda sabırlı ve öz verili davranmalısınız. Venüs ve Neptün aşk ve sosyal evinizde olumlu etkileşimler verecek. Dostluklar ve iş anlaşmaları ön planda olacak. Ayni fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler içinde yapıcı çalışmalar sergileyeceksiniz. Etkileyici konuşmalarınızla bulunduğunuz gruplarda ikna edici özellikleriniz ön plana çıkacak. Bireyselliğiniz ikinci planda kalacak, daha çok sosyal çalışmalar içinde bulunacaksınız.

YAY

Artık, yaşamınızla ilgili farklı değişimlere de, yer vermeyi düşünürseniz, yeni savaşlardan kaçınmalısınız. Bırakın her şey inceldiği yerden kopsun. Yaşantınızda renkli çevrelere yer vereceksiniz. Eski değer yargılarınızın sizi üzmesine izin vermemelisiniz. Satürn biri yılı aşkın sizin mantıklı yönlerinizi ortaya çıkardı. Yaşam hırslarınıza artık gem vurmayı biliyorsunuz.. Olgunlaştınız ve öğretici oldunuz. Uzun süreli hedefler seçer ve bunları gerçekleştirmek için uğraşırsınız. Çalışmanızın karşılığını alacağınız işler yapmak istiyorsunuz. Çevrenizde de sizin bu konudaki hırslarınıza eşlik edebilecek kişiler arayacaksınız. Gizli planlar ve eski dostlarla yapılan düşünce bazında organizasyonlar önemli olacaktır. Bu dönem baskıcı davranışlardan çabuk etkilendiğiniz için, kendinizi korumaya alacaksınız Kararlı ve istikrarlı olacaksınız.. Büyük ve önemli projelerin altına imza atarken, tam anlamıyla konsantre olacakları enerji düzeyine ulaşacaksınız. Yatırımlarını yeniden düzenleyecek işlerinizde gösterecekleri başarılarınız birlikte beklediğiniz  kariyer yolunu  açacaksınız. Uranüs ve Jüpiter etkisiyle, gündemlerinizde yoğun seyahatler görünmektedir. Plüton, birçok değişime yol açarken, çevre ilişkilerinizde köklü değişimlere neden oldu. İkna yeteneğinin yüksek olduğu bir hafta.  Çevrenizle iş birliği içinde olacaksınız. Bazı paslaşmalar sonucunda istediğiniz ortamı yakalıyorsunuz.

OĞLAK

Merkür ,Mars ve Neptün iletişim evinizde güçlü hayaller ve hayalleriniz yaşama geçirme şansı veriyor. . Fazla hareketli olacağınız bu günlerde, dikkatli olmalı ve ufak tefek kazalara karşı tedbiri elden bırakmamalısınız. Öğrenme kabiliyetinizdeki artışlar, önemli kararlar almanıza neden olacaktır. Yakınlarınızın ve sevdiklerinizin hakkını savunurken, yardım etme duygularınız sizi rahatlatacak. İstekleriniz artacak ve yeni fikirsel kurgulamalar içinde olacaksınız. Satürn bilinçaltı evinizde ilerliyor. Manevi duygularınız atağa kalkacak, sosyal yaşantınızda yeni ve mutluluk verici durumlarla karşılaşacaksınız. İş arkadaşlarınızla güzel bir performans sağlayacaksınız. Girişimde bulunduğunuz alanlarda geri dönüşümleri hesaplarken zihniniz çok daha rasyonel çalışacak ve bilgilerinizi pratik bir şekilde ortaya dökeceksiniz. Sosyal ilişkileriniz ve iş yaşamınız önemli olacak. Çok fazla efor sarf etmeden cesaretinizi ve yeteneklerinizi zekanızla birleştirerek hedefe ulaşacaksınız. Gelirlerinizin artışı karşısında keyfiniz yerine gelecek. Yakın çevrenizle güven duygusu çerçevesi içinde yapacağınız iş birliklerinden kazançlar elde edeceksiniz. Güneş ve Merkür  10. Kariyer evinizde.. Duygularınız güçleniyor ve yılın en olumlu günlerinden birini yaşıyorsunuz.

KOVA

Güneş Plüton Ve Merkür 12. Ruhsal evinizde birlikte hareket edecekler. Bozulan dostlukları düzeltmenin tam sırası…Bu arada çevrenizden de gereken desteği göreceksiniz. Çünkü geri giden Merkür; başlangıcı geçmişe dayalı çözüm bekleyen problemler için güzel fırsatları size sunacaktır. İlişkilerinizde belli bir dinginlik arıyorsunuz. Huzurlu olmanız biraz da birlikte çalıştığınız kişilerin davranış biçimleriyle ilintili gelişecek. Hayallerinizi destekleyecek arkadaş topluluğu içinde olmak istemenizin nedeni; sakin ortamlara ihtiyaç duymanızdan ileri gelecektir. Bu dönemde karşınıza çıkacak kişilere karşı tedbirli olmalısınız. Sizin duyarlı ve sevecen yapınızdan faydalanmaya kalkabilirler. Çevrenize yardım etmekten hoşlanıyorsunuz. Koşullar ve içsel tepkilerinizi dengelemek zorundasınız. Bazı gizli konuların açığa çıkması çözüm yollarını da beraberinde getirecek. Geçmişte kalan hatalarınızın, tekrar sizi rahatsız etmesini engellemek sizin elinizde. Riskler konusunda temkinli davranmalı ve öfkenizi kontrol etmelisiniz. Yeteneklerinizi baskı altında tutmadan, yapmanız gereken hamleleri akıllıca yapmalısınız. Yardıma ihtiyaç duyduğunuz anlarda, çekinmeden gerekli yerlerden yardım isteyebilirsiniz.

BALIK

Satürn kariyer evinizdeki yerleşimine devam ediyor. Yaşam sürekli değişen bir olgu olduğuna göre, olumlu ve olumsuz etkilerin kalıcı olmadığını bilmeli ve her ne olursa olsun, değişimin getireceği güzelliklere teslim olmalıyız. 4 Ocakta Mars 9. Yolculuklar ve ruhsal evinizde ilerlerken Merkür’de geri giderek size çok istediğiniz seyahat planlarını gündeme getirecek. Uzun süredir yapmayı planladığınız ve yapamadığınız zevkli seyahatler sizi daha anlamlı kılacak. Mars4 ocaktan sonra   9. Evinizde olacağı için Çevrenizde beğenilecek ve arkadaşlarınızla güç birliği içinde olacaksınız. Duygularınız güçleniyor ve yılın en ilginç  günlerinden birini yaşıyorsunuz. Değişim içinde olmanız ve düşüncelerinizin şekil değiştirmesi sonucunda keşfettiğiniz duygular, ilginç konular üzerinde yoğunlaşmanıza neden olacaktır.  Bazen sert tepkiler verecek ve agresif olacaksınız. Fakat tüm bunlar sizin keskin yönlerinizi ortaya çıkaracak ve başarınızı körükleyecektir. Yaratıcılığınızı, devinimlerin ön gördüğü koşullara uyarlayarak yaşama geçirebilirsiniz. Düşünürler ve felsefe adamları için önemli bir dönem. Şimdiye kadar düşündüğünüz fakat bir türlü gerçekleştiremediğiniz projeleriniz varsa, bu dönemde başarı ile uygulayabilirsiniz. Çünkü işinize yarayacak tecrübeli kişiler çevrenizde olacaktır.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu