AstrolojiYazarlarımız

Haftalık(20-26 Kasım) burç yorumlarınız

BU HAFTA DOĞANLAR:
Sıra dışı düşüncelere sahip kendilerine güvenen kişilerdir. Kendilerine ters gelen her türlü konulara içsel bir tepki gösterirler. Sanat yönü güçlü olan bu kişilerin, başarılı olmaları için, çevre desteğine ihtiyaçları vardır.. . Hem sosyal, hem de iş konularında dürüst ve adaletli davranırlar. Giyim ve kuşam konusunda kendilerine gereğinden fazla özen gösterirler. Tutumlu olmayı denemeli ve zevklerine fazla para harcamamalıdırlar. Çevresinde yargı yeteneklerinin mükemmel oluşları ile tanınırlar. Değerli dostları sayesinde yaşam kaliteleri daima yüksek olacaktır. Kendilerine çok güvenirler. Sevgi ve aşk onlar için çok önemlidir. Çevresini etkilemeye çalışan bu kişilerle geçinmek, her zaman kolay değildir. Rol yapma kabiliyetleri ve olayları dramatize etme yetenekleri vardır. Çevrelerinin eleştirilerine kapalı oldukları için de, tenkit edildikleri zaman çabuk kırılırlar. Hisleri çok kuvvetlidir İkna dilmesi çok zor kişilerdir. Sabit düşündükleri zaman, alışkanlıklarına esir düşerler. Araştırmacı ve mantıklı yönleri her zaman ortaya çıkar.

KADINLARI:
Duygusal sevimli ve insancıldırlar. Aşkta duyguları ve mantıkları arasında belli bir denge vardır. Zeki pratik ve esprilidir. Empati yetenekleri çok gelişmiştir. Sezgi gücü, diğer kişilere benzemeyen bir farklılık verir. Algılamaları güçlüdür. Düzenlerinin bozulmasından hoşlanmazlarSahiplenme yönleri çok güçlü olduğu için, aileleri ile içli dışlı yaşarlar. Kuruntulu ve alıngandırlar.

ERKEKLERİ:
Özgün ve araştırmacı bir zekaya sahiptirler. Yaşamda öğrenme istekleri; sınırlarını geniş tutmalarına neden olur. Araştırmayı ve keşfetmeyi severler. Hayatlarının ilk adımlarında çok fazla değişim yaşamalarına rağmen, ileri yıllarında sabit bir tablo ortaya çıkarırlar. . Yüksek hedefleri olan kişilerdir. Sadakat konusunda, duygusal sapmaları olabilir

ÇOCUKLARI:
Sevgiye önem veren çocuklardır. Hayal güçleri çok kuvvetlidir. Arkadaşları arasında farklı yönleri ile dikkat çekerler. Zor çocuklardır ve onlarla  yaşayan kişileri, oldukça zorlarlar. Çocukluk yıllarında oldukça meraklıdırlar. Büyüklerinin sabırlı olmaları gerekir. Öğrenme yetenekleri çok güçlüdür ve bellekleri çok güçlüdür. Mekanik oyuncaklara düşkündürler
HAFTANIN YORUMU:
Bu hafta özellikle kadınlarımızı etkileyen konular gündeme gelecek. Modacıların özel tasarımları ve kadınların çekiciliğini arttıracak ürünler piyasaya çıkacak. Birçok firma yeni kozmetik malzemeleri ile gündemi meşgul edecek. Devletler arası liderlerin gündem toplantıları yapılacak. Sağlık kuruluşların aktiviteleri çok önemli olacak.. Şirketlerin özel toplantıları ve kişisel egolar ortaya çıkacak. Tekstil ürünlerinin piyasaya çıkması ve yeni anlaşmalar ve açılışlar yapılacak. Yeni projelerle ortaya çıkacak. Tiyatro ve sinema salonları yeni filmlere tanık olacak. Bu hafta duygularımıza hakim olmasını bilmeli ve öfkelerimizden sakınmalıyız.

HAFTANIN  RENGİ:
Kırmızı, beyaz, saman sarısı,lacivert
HAFTANIN ÇİÇEĞİ:
Limon Çiçeği, sarı menekşe,
HAFTANIN KOKUSU:
Gardenya, misk, amber, Sicilya limonu, karanfil

KOÇ
Sizi ilgilendirmeyen konulara kafanızı fazla takmayın ve bir süre askıya alın. Dikkatinizi duygusal birlikteliklerinize aile içi ihtiyaçlara yöneltin. Bu arada, gerçekleştirmek istediğiniz kariyerle ilgili olarak; kendinizi strese sokmadan ve bazı şeyleri aceleye getirmeden, kendi halinde çalışmalar yapabilirsiniz. Planlarınızı yeniden gözden geçirin. Temel ve stabil olaylardan fazla uzaklaşmamaya çalışmalısınız.  Duygularınızı saklama gereği duyacağınız ortamlarda bulunacaksınız. Birlikte çalıştığınız kişilerin fikirleri karşısında bocalamanız mümkün. Sizin farklı düşünceleriniz karşısında, onların tepkili davranışları ile karşılaşmanız, cesaretinizi  kaybettirmesin. Kalıplaşmış düşüncelerden, uzak kalmaya çalışıyorsunuz. Sosyal çevrenizi istemleriniz doğrultusunda kullanabileceksiniz. İş temponuz ve yoğunluğunuz artacak. Duygusal yaşantınızda istediğiniz tempoyu tutturabileceksiniz. . Davetler karşısında da kayıtsız kalamayacağınız bir hafta içindesiniz. Ani hava değişimleri soğuk algınlıklarını getirebilir. Baş ağrılarınız olabilir. Uykusuz kalmamaya dikkat etmelisiniz.

BOĞA
Başarılarınız ve yaşam enerjiniz çevrenize değil, size bağlı. İhtiyaç hissettiğiniz konularda, istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Hedeflerinize ulaşma konusunda şanslısınız. Her ne olursa olsun ailenizi de ihmal etmemelisiniz fakat, işleriniz biraz daha ağır basacak. Kariyerinizle ilgili olumlu gelişmeler
yaşayacaksınız. Sadece kendi düşünceleriniz ve sezgilerinizle hareket etmeniz yeterli. Duygusal konularda bazı fanatik düşüncelerinizin esiri olabilir ve eskiye özlem duyabilirsiniz. İlişkinizdeki rutinlik ayni şekilde sürüyor ve karşılıklı davranışlarınızda ince değerlendirmeler devam ediyor. Bu durgun dönemi atlatmak için biraz zamana ihtiyacınız var. Partnerinizle olan bu karışık ve bazı konularda yitirilmiş güven duyguları kafanızı karıştırıyor.. Ruhsal dinginliğinizi sağlayabilmek, iç sesinizi dinlemenize ve bunları gerçekleştirebilmenize bağlı.  Yaşamınızı kolaylaştırma pratikliği içinde davranmalısınız. Toplumda göze çarpacak çalışmalar yapmak istiyorsunuz.. İlişkilerinizde baskın bir portre çizeceksiniz. Enerjinizle ilgili bir sorununuz yok. Her şeyi göze alacak kadar güçlü ve performansınız oldukça yüksek.

İKİZLER
Gereksiz inatlaşmalar ve direniş içinde olmayın. Ummadığınız kaynaklardan güzel şeyler ortaya çıkacak.. Ev ve ailenizle ilgili meseleleriniz hala önemini koruduğu halde, dikkatiniz ağırlıklı olarak iş hayatınıza kayacak. Hiçbir art niyet taşımadan, sizinle direk ilgisi olmasa da etrafınızdaki insanların sorunlarına kulak verin, onlara elinizden gelen her türlü yardımı yapın. Sosyal ilişkilerinizin niteliği önem kazanacak. Çevrenizle olan uyumlu iş birliklerinizin sonucunda, hedeflerinize doğru olumlu gelişmeler elde edeceksiniz. Beklentilerinizde, gecikmeleri önlemek için çok çaba sarf etmeniz gerekebilir.  Bulunduğunuz gruplarda topluluğun kararları, kişisel inisiyatifinizin önünde olacak. Satürn yeni yapılanma konusunda sorumluluğunuzu gözden geçirmenizi istiyor. Hiçbir şey istediğiniz şartlarda olmayabilir.. İş ve aşk yaşantınızın iç içe olacağı bir ortamı paylaşacaksınız. Yolardan beklemediğiniz anda gelecek olan misafirlerinizi ağırlama konforu yaşayacaksınız. Zihinsel yorgunluk söz konusu. Doktor kontrolün de gerekli vitaminlerinizi almalısınız.

YENGEÇ
Birçok konunun iç yüzünü merak etmeniz sayesinde değişik planlar yapmak zorundasınız. Sezgilerinizi tüm gücüyle çalıştırıp gözünüzden kaçan ve sizden saklanan olayların iç yüzünü bulmaya çalışıyorsunuz Doğal olarak bir çok kişinin tepkisini üzerinize çekebilirsiniz. Hedeflerinizi yüksek tutmak gibi koyduğunuz bazı kuralları, kendiniz bile aşmak istemiyorsunuz. Dengelerinizle başınız dertte. Mesleki konuların ön sıralarda yer alması sonucunda, ertelediğiniz işlerin birikmesine meydan vermemelisiniz. İnatçılığınızı ve kendinizi kabul ettirme gayretlerinizi bir kenara bırakmalısınız.  Sosyal aktivasyonların size yarar sağlayacağı bir döneme giriyorsunuz. Uyumlu grup çalışmaları ve ortak amaçlar doğrultusunda göstereceğiniz çabalar, hedefleriniz için olumlu adımları getirecek. İş pozisyonları ile ilgili beklentilerinizde gecikmeler yaşayabileceğiniz durumlar oluşabilir. Beklenmedik olumlu finansal gelişmeler olabilir, ummadığınız şekilde şanslı anlarla karşılaşabilirsiniz. Bazılarınızın işleri açılacak ve yeni iş teklifleri karşınıza çıkacaktır. Bazı anlaşmalarınızı gizlerken, düşüncelerinizi saklamak isteyeceksiniz..

ASLAN
İstemediğiniz konuları, yeniden düzenlemek için girişimlerde bulunacaksınız. Hiç beklemediğiniz maddi kaynaklarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yani,  finansal fırsatlar sizi takip edecek. Güçlü olan aile ilişkilerinizi daha da iyi hale gelecek, mutluluk dolu günler yaşayacaksınız. Bu aile içi uyumunuz sizin yaşam motivasyonunuzu arttıracak. Gireceğiniz toplantılarda çevrenizi istediğiniz gibi etkileyeceksiniz. Her şeye rağmen kendi gücünüzün farkında olacağınız bir dönem. Zorlukların sizi güçlendiğini görmekten keyf alacaksınız.  Çevrenizle ortak duygu paydası içinde buluşmayı denemelisiniz. Sabırlı yapınızı ortaya çıkarmaktan başka çareniz yok. Arkadaşlarınızın yanında kendinizi daha iyi hissediyor olmanız, onlarla daha sık görüşmenize neden oluyor. Uzun süredir taşınmayı düşünüyorsanız bu hafta bir çok fırsat yeniden karşınıza çıkacaktır. Spor yapıyorsanız; ağır kaldırmamaya özen gösterin. . Düzenli spor yapın, uykunuza dikkat edin ve dinlenmeye özen gösterin. Fazla çalışarak vücudunuza yüklenmemelisiniz. Oldukça hareketli bir hafta geçirmeniz sizi yoracaktır. Randevularınızı iyi ayarlayın. Unuttuğunuz kişiler olacaktır.

BAŞAK
Kafanızda bin bir sorularla cevap aramaya çalışacağınız sakin fakat akıllıca hamle yapmayı düşünmelisiniz.  Değişim içinde olduğunuz için, bazı olaylara kendinizi kapatabilirsiniz. İçsel kuruntularınız oldukça yüksek. Dikkatli ve sabırlı  davranmalı ve mantığınızın sesini dinlemelisiniz.  Derin düşündüğünüz zaman başarı size kolay geliyor. Günlük yaşamınızda karşı karşıya kalacağınız sorunlarda sezgilerinizin büyük yardımını göreceksiniz. Bu dönemde sevecen ve yardımsever yapınız ön planda olacak. Tüm cesaretinizle hedeflerinize yürüyeceksiniz. Çevrenizdeki yakın kişiler de finans hedeflerinizde sizi destekliyor. Hatta, bu konuda somut olarak yardım edecekler. Dengelerinizi, bazı koşullarınızı zorlama pahasına korumaya çalışın. Bugün  kendinizi güçlü hissedecek ve mantığınız ağır basacak.  Aşırı olan ve önü alınamayacak hırslarınıza izin vermemelisiniz. Göz ardı ettiğiniz ruhsal eşlik konusu en önemli mihenk taşınız olabilir.. Karaciğerinize ve böbreklerinize özen gösterin.

TERAZİ
Gerçekler ve isteklerinizi belli bir senkron içinde karşı tarafa sunarsanız, başarısız olma gibi bir durumunuz olmaz. Dostluk duygularınızın temelinde geleneksel kuralların işlevi çok önemli.. Çevrenizde orijinal fikirlere önem verdiğiniz için, arkadaş seçimleriniz de bu yönde oluyor.  . Uğraş verdiğiniz konuda, karanlık kalan hiçbir noktayı oluruna bırakmamalısınız. Yarım kalan projelerinizi öncelikle tamamlayınız. İşinizle ilgili olabilecek hiçbir aktiviteyi kaçırmayın ve bu tür yerlerde kendi özgün görüşlerinizi savunmaktan çekinmeyin.  Bu dönem sıralamalarınızı sistemli ve mantıklı bir şekilde yapmalısınız. Sizin istediğiniz şartlar her zaman aynı olmayabilir. İsteklerinizde değişim yaşarken, karşı tarafın duygularını da düşünmek zorundasınız. İnatla kendi fikirleriniz savunmak isteyeceksiniz.  Uranüs’ün  geri hareketini sizin toplumsal ve iş ilişkilerinizde eski fırsatları yaratıyor.  . Yapmak istediğiniz atılımlarınızın  çoğul olması kafanızın daha da karışmasına neden olabiliyor Bu hafta oldukça hareketli günler geçirirken, ailenizin sağlığı ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Kesici ve yakıcı aletlerden uzak kalmalısınız.

AKREP
Bu hafta Akrepler yeni tanışmalar, karşılaşmalar gibi onlara heyecan veren duyguları yaşayacaklar. Katıldıkları gruplarda bu tür fırsatlar yakalayacaklar. Özel yaşamınızda köklü değişikliklere doğru yol alabilirsiniz. Partnerinizle olan uyumsuz taraflarınız, içsel olarak sizi daha çok rahatsız etmeye başlayabilir. Ele aldığınız konuları sonuna kadar sabırla çalışarak, ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz. Kariyer anlamında uzun süredir ulaşmak istediğiniz kişilerin  karşınız acıkması evrenin size hediyesi olacaktır. Mesleki anlamada size yardımcı olabilecek güçlü dostluklar kuracaksınız. Ailenin kadınları size her konuda yardımcı olacaklar. Duygusallığınız ve yaratıcılığınız mükemmel. Enerjinizle ilgili bir sorununuz yok. Her şeyi göze alacak kadar güçlü ve performansınız oldukça yüksek. İletişim konusunda atladığınız ve unuttuğunuz fırsatlar yeniden ortaya çıkacak. Size karşı hatalı davrananların gerçek yüzünü görmek sizi üzmemeli. En azından bazı olaylar açıklık kazanacak. Tuhaf  bir şekilde kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz.

YAY
Ailenizin sorunlarına isteseniz bile duyarsız kalamıyorsunuz. Sevdiklerinizin huzuru sizin için takıntı halini almış. Geçmişten gelen olayların muhasebesini yapabilirsiniz. Çevrenizin adına verdiğiniz kararlar onlar tarafından yanlış anlaşılabilir. Sınırlarınızı belirlemek için kendinizi zorlamanız gereken bir hafta yaşıyorsunuz. Hayal kurmak için uygun bir hafta değil. Eş ve ortağınızla bir konuda yanlış anlaşılma söz konusu dikkatli olmalısınız. Birlikte çalıştığınız kişilere enerjinizi istediğiniz gibi yansıtmak istemenize rağmen, sunuşlarınızı belli bir düzey içinde gerçekleştirmeli ve olayları abartmamalısınız. İkili ilişkilerinize kendi damganızı vurmak istediğiniz için, Duygusal konulara daha fazla değer vereceksiniz. Aşk konusunda yeni ortamlara girecek karşı cinsin ilgisini çekeceksiniz.. Çevrenizi istediğiniz koşullara doğru yönlendirebileceksiniz. Toplumsal değerlerinizi istediğiniz formata uygulayabileceksiniz. Uzun süredir planladığınız bir olayınız gerçekleşecektir. Yine kollar ve bacaklar çok önemli olacak.  Kısa yürüyüşler sizin için çok önemli

OĞLAK
Bu hafta sessiz ve derinden gitmeyi yeğliyorsunuz. Satürn bilinçaltınızı yorgun düşürebilir. Yılmadan ve üşenmeden sabırla çalışıyorsunuz zaten siz   daha farklı olamazsınız.. Yakın dostlarınıza  yapacağınız ziyaretlerde eski dostluk duygularınız yeniden tazeleyeceksiniz… Dostlukların pekişeceği ve sizi olumlu yönlendirecek enerjiler alacağınız bir dönemdesiniz. Bazılarınız, iş arkadaşlarınızdan biriyle duygusal ilişkilere girebilir. Yabancı ülkelere seyahat etme duygularınız atağa kalkabilir. Aşk ve iş gezilerine hazırlıklı olmalısınız.  İlginç bir dönem ve sizin davranışlarınızla daha da orijinal hale gelecek. Farklı yapınız her konuya yansıtacaksınız. . . Uzun zamandır size ödenmeyen borçlar gelebilir. Satın almak için uğraştığınız ve piyasa bulamadığınız ve çok istediğiniz bir eşya veya arzuladığınız bir şey aniden karşınıza çıkacaktır. Takıntılı düşünceleriniz yapmanız gereken işlerin gecikmesine neden oluyor. Çevresel koşulların sizi desteklemesine rağmen, içinize sinmeyen bir şeyler var sanki.

KOVA
Kariyerinizle ilgili yeni açılımlar söz konusu olacak. Garantili işlerden hoşlandığınız için, yeni başlangıçlar konusunda tereddütlü davranmak zorunda kalıyorsunuz. Hayal ve gerçek arasında bocalama geçiriyorsunuz. Satürn kişisel evinizde sorumluluğunuz ölçerken, Jüpiter cezb edici şartlarla sizi yeniliklere çekiyor. Fırsatlar ve engeller arsında düşünce yorgunluğu içinde olabilirsiniz. Parasal konularda beklentilerinin yavaş ilerlediğini görmekten canınız oldukça sıkkın.  İçsel çatışmalarınızın size zarar vermesini istemiyorsanız, duygusallığınızı denetim altına almalısınız. Sistemlerinizi kontrol edin ve tembellik etmeden disiplinli çalışmalısınız. Sosyal ilişkilerinizde yaşadığınız olaylara farklı bir bakış açısı ile değerlendirebilirsiniz. Çevrenizdeki kişilere iyi niyetle yaklaşacak ve onların duygusal problemlerine çare bulmaya çalışıyorsunuz. Arkadaşlık konusunda fazla iyimser davranabilirsiniz. Canınızın sıkılmasına neden olacak olaylardan uzak kalmaya çalışın. Eğer çalıştığınız iş yerinde memnun olmadığınız durumlar söz konusu ise; değişik iş tekliflerinizi değerlendirebilirsiniz..

BALIK
Satürn kariyer ve toplumsal hayatınızda birçok fırsatı ve sorumluluğu birlikte veriyor ve sizi sınavdan geçiriyor. Birçok organizasyona katılabilirsiniz. Çevrenizde entelektüel aktivitelere katılırken, sanatsal gösterilere de ilgi göstereceksiniz. Kendi şartlarınızı kendiniz yaratacaksınız. Çevrenize karşı uyum sağlamak için kendinizi zorlamayacaksınız. Bazıları da, iş arkadaşlarınızdan biriyle duygusal ilişkilere girebilir. İlginç bir dönem ve sizin davranışlarınızla daha da orijinal hale gelecek.. Farklı insanlarla birlikte olmanız bilgi dağarcığınızı yükseltiyor. Bireysel inisiyatiflerinizin yanında, işbirliği ve uyum konuları önemsiz kalıyor. Mutluluklar sizi gelip bulacak. Partnerinizle ilgili olarak; hırslarınızda, tutkularınızda bir azalma ve duraksama göze çarpıyor. Her ikinizde, ortak yaşamınızda çelişki içinde olduğunuz konuları daha objektif değerlendirmeli,  duygusal süreçlerinizdeki aksayan bölümleri mercek altına almalısınız. Evinizin şeklini ve eşyaları değiştirebilirsiniz. Odaklanacağınız konuları iyi belirliyor ve başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranıyorsunuz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Twitter: @fozkol

Instagram: filizozkol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu