AstrolojiYazarlarımız

Haftalık(23-29 Ekim) burç yorumları

BU HAFTA DOĞANLAR:
Kibar ve sempatik tavırları onları sosyal yaşantılarında aktif ve sevilen bir kişi yapar. Güzel giysiler ve pahalı ilişkilerden hoşlanırlar. Duyarlı yapılarından dolayı, sabır ve anlayış konusunda iniş ve çıkışlar yaşarlar. Fiziksel arzuları çok yoğundur. Bazen dar düşünceli ve sabit düşündükleri için, zaman kaybı yaşar ve önüne gelen fırsatları kaçırırlar. Dostlarına çok bağlıdırlar. Anlamlı ve yaşamı kuvvetli bir şekilde kavrayan kişilerden hoşlanırlar. Başkalarına ters gelen şeyler onlar için son derece doğaldır. İşlerine karışılmasından hoşlanmadıkları için, yaratıcılıkları tek başına kaldıkları zaman ortaya çıkar. Sahiplenme duyguları çok gelişmiştir. Parayı lüksü ve rahatlarını çok severler. Sorumluluk duyguları çok gelişmiş olduğu için, çevrelerinin güvenlerini kazanmışlardır. Ev ve bahçe işlerinde huzur bulurlar. Enerjilerinin büyük kısmını evlerini en güzel şekilde düzenlemek için kullanırlar.

KADINLARI:
Huzursuz ve yaratıcı kişilikleri ile çevrelerindeki insanlara daha dikkatli olmaya ve olaylara ciddi bir yorum getirmelerine neden olurlar. Beklenmedik davranışları ile çevrelerini bir anda şaşırtırlar. Zeki ve sevecen insanlardır. Zihinsel başarıları çok yüksektir. Araştırmaya heveslidirler. Dostluk duyguları çok gelişmiştir. Kendilerine çok güvenirler. Sanata tiyatroya ve edebiyata özel ilgi duyarlar.

ERKEKLERİ:
Hem fiziksel, hem de ruhsal anlamda aşkı arayan kişilerdir. Sanata ve güzelliğe aşıktır. Moda ve estetik konularıyla yakından ilgilenirler. Ses tonu ve konuşmaları ile karşısındaki kişiyi çok çabuk etkiler. Sahne dünyası onlar için çekici ve sürükleyicidir. Düşüncelerini korkusuzca söyleyen şövalye ruhlu kişilerdir.

ÇOCUKLARI:
Sessiz sakin gibi görünen, fakat bir anda ön plana çıkan çocuklardır. Ne düşündüklerini asla bilemezsiniz. Hedefleri konunda inatçı fakat, paylaşımcı değildirler. Bebekliklerinde şaşırtıcı bir şekilde zeka oyunları sergilerler. Ebeveynlerinin özel ilgilerine ihtiyaç duyarlar.

HAFTANIN YORUMU:
Toplumsal hırslarımız ön plana çıkacak.Maddesel konularda iş birliği içinde olduğumuz kişilerin olumsuz davranışları ile karşılaşabiliriz. Bilinç altı yapılanmamız farklı seyrediyor. Mantıklı ve akılcı yaklaştığımız konularda daha başarılı adımlar atacağız. Yapacağınız çalışmaları geliştirmek istiyor ve yeni projelere kendinizi hazır hissediyor, yaşam kalitenizi yüksek tutmak istiyorsunuz. Arkadaşlarınızla birlikte ortak çalışmalar içinde olacağız. . İkili ilişkilerinizde geleceğe yönelik kararlar alabilirsiniz. Bu dönem yaşamı sorguluyoruz.

HAFTANIN ÇİÇEĞİ:
Feliks, manolya, sarı sardunya,kasımpatı
HAFTANIN RENGİ:
Kahverengi, altın sarısı, beyaz, kırmızı,bordo
HAFTANIN KOKUSU:
Çam, odun, yosun,ıtır,kekik,amber

KOÇ
MARS, Venüs ve karşıt evinizde ilerliyor.. Bu dönemde sizden yaşça büyük bir kişiden evlilik teklifi alabilirsiniz. Siz kurallarla yaşamaya alışkın bir kişisiniz. Sürekli kendinizi denetim altında tutmaktan hoşlandığınız için, duygularınızı da belli bir kural dahilinde yaşamak istersiniz. Yaşınızdan büyük biri ile aşk yaşayabilirsiniz. Satürn ruhsallığınızı denetliyor. Yanlış anlaşılma korkusu yaşıyor olmanız, kişisel enerjinizi kullanma konusunda size kısıtlamalar getirecektir. Bu dönem dinlenmeye ve projelerinizin planlarını yapmaya ihtiyacınız var. Hızlı düşünüyor fakat iş uygulamaya geldiği zaman kendinize sınırlar koyuyorsunuz. Bu hafta , yardım etme duygunuzun yoğun olmasından dolayı; gizli kalmasını istediğiniz yapıcı faaliyetlere de katılabilirsiniz.. Satürn dokuzuncu ruhsal evinizde ilerliyor. Yapacağınız başarılı seyahatler kariyerinize olumlu katkılar getirecek. Bu arada güçlü ve yönetici yönlerinizi abartabilir, çevrenize baskıcı davranabilirsiniz. Çünkü, güçlü gezegenler, duygularınız üzerinde yoğun baskı kuracak. Çoğu kez arzuların yüksek seyretmesi ve işlek bir aktiviteye sahip olmanız, günü birlik dengelerinizin bozulmasına neden olacaktır.

BOĞA
Jüpiter, Merkür ve Güneş tam karşıt evinizde ilerliyor.. ..Bu aşk hayatınız çok karışık fakat tam istediğiniz şartlarda gelişiyor. Alışılmışın dışında tutkuların, duyguların ve ilginç fantezilerin ortaya çıktığını göreceksiniz. Bu tür sevecen yaklaşımlarla karşı cins üzerinde çekiciliğinizi ve cinsel potansiyelinizi istediğiniz gibi kullanabileceğiniz anlar yaşayacaksınız. Karşınızdaki kişileri gereğinden fazla abartmamalısınız. Aşk hayatınızda oldukça romantik günler geçirebilirsiniz. 8. EVİNİZDEKİ Satürn Jüpiter’le olumlu iletişim içinde olacak. Bu ay, çok istediğiniz bir mala veya gayrimenkule kavuşabilirsiniz. Partnerinizin de desteğiyle emlak ve yatırım konusunda başarılı bir tablo çizecek ve size fayda sağlayacak yatırımlara yöneleceksiniz. Bu arada, hatalar konusunda da sizi uyarıyoruz. Jüpiter algılarınız abartabilir. Ve gereksiz gözünüzde büyütebilirsiniz. Bir emlak satın almak istiyorsanız; dış görünüşünüzün güzelliğinden çok, sağlam ve uzun ömürlü olmasına dikkat etmelisiniz. Hedeflerinizle ilgili konularda heyecanlarınız ön plana çıksa bile, oto kontrolünüz sürekli olarak sizi tetikte tutacak.

Astrolog Filiz Özkol

İKİZLER
Satürn KARŞIT EVİNİZDE İLERLERKEN İLİŞKİLERİNİZİ sağlamlaştırıyor. Sorumluluklarınızdan kaçmak yerine, işinize sıkı bir şekilde sarılmalısınız. Sizinle çalışan kişilerin ruhsal durumlarını çok iyi gözlemleyeceksiniz. Sessizliği tercih ederken, etrafınızdaki kişilerin hakkınızdaki düşüncelerini araştıracaksınız. Bu dönem nedenini bilemediğiniz bir gerginlik içinde olacak ve dengelerinizi kurmakta zorlanacaksınız. Derin sorgulamalar sonucunda kendinizi daha iyi anlayacaksınız. Yaşamınızla ilgili zor düşüncelere alışık olmadığınız için, detayları daha bireysel değerlendiriyordunuz. Satürn artık sizi daha bilinçli düşünmeye zorluyor. Yıllarca ailenizin köklerine sadık kalarak, geleneksel bir kafa yapısında düşüncelerinizi oluşturdunuz. Şimdi geçmişle gelecek arasında mantıksal köprüler kurabileceksiniz. Alışkanlıklarınızı yaşamın bütünlüğünü bozmadan katı bir şekilde değerlendirmeyi öğreniyor.. Hafta boyunca Mars aşk ve sosyal evinizde ilerleyecek. Bazıları müthiş aşkların altına imza atacaklar. Sosyal ortamlarda tanıştığınız kişilerle yepyeni aşkların ve heyecanlı ortamların alt yapısını oluşturacaksınız. İlginç bir dönem.

 

YENGEÇ
Yüksek mevki arayışı içindeyseniz dikkatli olmalı ve karşına çıkan sorunlarla savaşmak yerine beklemeyi tercih etmelisiniz. İş hayatınızda aksi davranışlarda bulunmamaya özen gösterin. Araştırma içgüdünüzün yüksek olmasından kaynaklanan, hedeflerinize yönelik çalışmalar içindesiniz. Rakip tanımıyor fakat bu özelliğinizi gizlemeyi başarıyorsunuz. Bu ay bilmediğiniz konuları araştıracak ve gerekli tüm enerjinizi kullanacaksınız. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Oldukça güçlü pozisyonlarda çalışarak işbirliği içinde olduğunuz kişileri düşüncelerinizle etkileyeceksiniz. Birlikte çalışacağınız kişilerin farklı potansiyellere sahip olmasına dikkat edeceksiniz. Şartlarınızı zorlayacak fakat asla sıkı çalışmaktan sıkılmayacaksınız. Çalışma arkadaşlarınıza fazla baskıcı davranmaktan kaçının. Daha çok çalışarak onlara örnek olmaya çalışabilirsiniz. Venüs’ten olumlu etkiler almaya devam ediyorsunuz. Macera duygunuzun atağa kalkmasıyla isteklerinizde aşırıya kaçabilir, sevgi ve flört bazında ilişki karmaşası yaşayabilirsiniz. Bulunacağınız ortamlarda sosyal yapınızı ortaya çıkaracak davranışlarınızla, dost çevreniz ve arkadaş sayısı artacaktır..

 

ASLAN
Kendi işinizi kurabilirsiniz. Bu nedenle, bağımsız iş yapmaya yöneleceksiniz. Merkür-Uranüs karşıt etkileşimi size büyük bir cesaret veriyor. Başarma konusunda size sunacağı avantajı, kişisel hedeflerinizin yapıcı bir başlangıcı olarak kullanabilirsiniz. Karşı tarafı rahatsız edici etkilere neden olmadan, arzuladığınız konulara işlerlik kazandırabilirsiniz. Bu dönem oldukça cazip bir konumdasınız. Sözleriniz ışık saçacak. Parasal hedeflerinizle ile ilgili hırslarınız artacak, cesaretle konuların üzerine gideceksiniz. Dostluklar ve iş anlaşmaları ön planda olacak. Ortak projeler içinde, ayni fikirleri paylaştığınız kişilerle birlikte yapıcı çalışmalar sergileyeceksiniz. Etkileyici konuşmalarınızla bulunduğunuz gruplarda ikna edici özellikleriniz ön plana çıkacak. Bireyselliğiniz ikinci planda kalacak, daha çok sosyal çalışmalar içinde bulunacaksınız. Verimli grup çalışmaları yapacaksınız. Patronunuz size destek verecek. Hiç kimsenin cesaret edemediği konuları rahatça ifade edebileceksiniz. Amirlerinizin ve Müdürlerinizin desteğini almanız nedeniyle daha cesur olacaksınız. Düşüncelerinizi, sistemli bir şekilde yaşama geçirmeniz sayesinde hedeflerinize istediğiniz gibi ulaşacaksınız.

 

BAŞAK
Para kazanacak ve bol bol harcayacaksınız. Birçok yerden maddi değerler gelecek ve isteklerinizde büyük bir artış olacak. Maddi konulardaki taleplerinizde kararlılık hakim olacak. İleriyi gören bir düşünce yapısı içinde hareket ederken, para ile ilgili ufkunuz açılıyor. Birlikte çalıştığınız kişilerle büyük projeler üretecek, yaşama daha olgun ve farklı bakmaya başlayacaksınız. Hissi yetenekleriniz sizi çok daha yukarılara taşıyacak. Hayatın doğal yapılanması içinde her şeyi çok kolay çözerek, taşları yerine oturtacaksınız. Çevrenizde sizin bilgeliğinizden faydalanacak çok kişiye önderlik yapacaksınız. Özellikle maddi konularda hiç kimsenin aklına gelmeyen konularda büyük paralar kazanabilirsiniz. Oldukça hırslı bir karakter yapısıyla politika, ticaret gibi denemediğiniz konularda başarılı olacaksınız. . Tüm bu olumlu gelişmelerle birlikte koştururken, ara molalarla harcamalarınızda ki artışlara dikkat etmeyi unutmayın.. Satürn uyumu size büyük bir cesaret veriyor. Başarma konusunda size sunacağı avantajı, kişisel hedeflerinizin yapıcı bir başlangıcı olarak kullanabilirsiniz.

TERAZİ
Mars 1. Kişilik evinizde ve finans evinizde, Mars enerjisi sizler için özellikle maddi konularda, güvence oluşturmak adına girişimde bulunmanızı sağlayacak para evinizdeki transitine başlayacaktır. Bunun anlamı değerlerinize sahip çıkmak, maddi ve manevi anlamda yaşamınızı kurgulamak için yoğun bir dönem geçireceğinizdir. Şimdi bu süreçte en öncelikle, zekanız, konuşmanız, meraklı oluşunuz ve yeteneklerinizi hayata geçirecek kadar hareketli olmanız gerekiyor. Biliyorsunuz ki, sizler öyle çok enerjik ve çok çabuk girişimde bulunmaktan hoşlanmayan kişilersiniz. Partnerinizle birlikte alacağınız ortak kararlar önemli olacak. Mal ve mülk edinme konusunda hemfikir olacaksınız. Takıntılı aşklar gündeme gelebilir. Kafanızdaki kişiyi gözünüzde fazla abartabilir ve gereksiz düşünceler içinde size uygun olmayan aşklar yaşayabilirsiniz. Kendinize karşı hoşgörülü olabilir ve bazı gerçekleri saptırabilirsiniz. Alışkanlıklarınız konusunda dikkatli olmalısınız. . Partnerinizle ilgili aranızda netleştirmeniz gereken sorunlarınız için hala zamanınız var. Geçen aydan kalan olaylara çözüm getireceksiniz. İlişkilerinizi zorluklar içinde yaşıyorsunuz.

AKREP
Yapacağınız çalışmaların sınırlarını siz belirleyecek, siz çaba göstereceksiniz. İçinde bulunduğunuz ve ilgilenmek zorunda olduğunuz her bir konuyu, kendi özel şartlarınıza göre değerlendirerek bir zemine oturtacaksınız. Politik davranmalı ve karşıt düşüncelere karşı taktikler geliştirmelisiniz. Bu çekişmeler içinde tatminsizlik duygusu yaşamak istemiyorsanız, ruhsal sağlığınıza önem vererek, düşünce ekseninizin artı ve eksilerini dengede tutun. Sadece tek bir yöne konsantre olmayın. Bazılarınız aşk ve dostluk duygularını karmaşık bir şekilde sergilediği için karşısındakinin duygularında karışıklığa neden olacaktır. Fakat kıskançlık duygularınızın da sizi saracağını düşünerek, bu tür zararlı duygulardan kendinizi korumaya çalışmalısınız. Karşı cins üzerinde etkinizin fazla olduğu bir döneme gireceksiniz. Kendinizden emin tavırlarınızla onları etkilemeye başlayacaksınız. Enerjinizi ve hırslarınızı arkadaşlarınızla birleştirirken; sert ilişkiler yerine, uyum içinde hareket edeceksiniz. Bazılarınız derin dostlukların temelini atacaklar. Fikir alışverişinde bulunacağınız topluluk ve arkadaş grupları içinde olmayı arzulayacaksınız… İlişkilerde ben egosu çok yoğun.

YAY
Kişisel evinizde ilerleyen Satürn ve Merkür ayın büyük bir kısmı yeni fikirler konusunda önemli aşamalar veriyor.. Başarılarınızı ve maddi sorumluluklarınızı kendiniz belirlemek istemenize rağmen, birlikte çalıştığınız kişilerle kuracağınız dostluklar sizin için önemli olacaktır. İsteklerinizi içinizde bastırarak, sosyal ve iş yaşamınız içinde yoğunlaşacaksınız. Hırslarınız konusunda engel tanımayarak, gizli projeler içinde olacaksınız. Bu konuda planlarınıza yardımcı olacak kişileri seçmek istiyorsunuz. Yatırımlarınızı gizli tutabilirsiniz. Sizinle ayni fikirler içinde olan gruplarla ilişkilerinizi geliştirirken, çabuk gerçekleştirilebilecek idealler peşinde olabilirsiniz.. Bazen kibirli davranışlar sergileyebilir ve çevrenizin tepkilerini üzerinize çekebilirsiniz. Fakat konuşma kabiliyetinizi iş konularında başarılı bir şekilde kullanacaksınız. İşinizle ilgili konularda tatlı dilli ve politik davranmanın avantajlarını göreceksiniz. İletişim konusunda oldukça başarılı ve çevrenize olumlu bir görüntü veriyorsunuz. Kariyerinizle ilgili duygu değişimleri yaşarken, yaşama daha hissi bakacaksınız. Sizi ilgilendiren konularda karizmatik çekim gücünüzü yoğun bir şekilde kullanacak, çevrenizde gizemli bir hava estireceksiniz.

OĞLAK
Sezgisel yeteneklerinizi ortaya çıkarıyor. İçgüdüsel bir şekilde çevrenizle paylaştığınız yorum yeteneğinizle; insanların adeta içini okurken, yardımseverlik duygularınız da atakta. Marjinal düşüncede olan kişilerden hoşlanmanıza rağmen, geleneksel yapınızdan da ödün vermek istemiyorsunuz. Yaratıcılığınız kullanacağınız alanlarda başarılı çalışmalar yapacak, çevrenizi yönetmek ve ayni zamanda onlarla bütünleşmek isteyeceksiniz. Eğlence hayatına daha fazla önem verdiğiniz dönemlerden biri. Bazılarınız işin tadını kaçırabilir ve aile büyüklerinin kurallarına ters düşebilirler. Konuşmalarınızda baskıcı ve kışkırtıcı bir durum söz konusu olacaktır. Fikirlerinizdeki açıklık ve berraklık bazılarının kafalarında yanlış düşünceler yaratabilir. Kariyerinizi ilgilendiren, arkadaşlarınızla mesleki çalışmalarınızı pekiştirecek çalışmalar peşindesiniz. Sosyal kişiliğinizi sağlamlaştıran ve gücünüzü çevresel faktörlerden alacak işler içinde olacaksınız. Plüton kişisel evinizde. Yakıcı duygular içinde olmanıza rağmen gizlemeyi iyi biliyorsunuz. .. Derin sorgulamalar sonucunda kendinizi daha iyi anlayacaksınız

KOVA
Tüm gezegenleriniz horoskopunuzun üst tarafında toplanmış durumda.. Geciken terfilerinize kavuşurken, işyerinizde önemli bir konuma transfer olacak, şimdiye kadar gücünüzü gösteremediğiniz bir konuda başarı elde edeceksiniz. Toplumda ses getireceksiniz. İşyerinizle ilgili değişimlerden olumlu yansımalar alacaksınız. Uranüs iletişim evinizde geri gitmeye devam ediyor. Anneniz ve babanızla ilgili önemli, sürpriz olaylar yaşayacaksınız. Belki de babadan kalan bir işyerini siz işletebilir ve kendinizin patronu olursunuz. Politikaya atılmak isteyenler için, olumlu dönemlerdesiniz. Çevresel koşullar sizi desteklerken, bilinçaltınızda şekillendirdiğiniz konular ön plana çıkacak. Bilinçaltı değerlerinizin aktif olmasına rağmen, içinize kapanarak olayların yorumlarını içinizden yapacaksınız. Çevresel faktörler nedeniyle, yaşama karşı çekimser olabilirsiniz. Fakat bu dönemde yardım etme duygularınız çok yoğun. Yardım etme konusunda kurumsal yardım almanız mümkün. Çevrenizdeki sivil toplum örgütlerine destek vermeniz; çevreniz tarafından hayranlıkla izlenmenize neden olacak.

 

BALIK
Bu hafta dostluk çerçevesi içinde yaşanan ilişkiler, aşka dönüşecektir. Bu şekilde gelişen sürpriz ilişkilerde temkinli olmalısınız. Sadakat konusunda beklentileriniz gerçekleşmeyebilir. Gerçeklerle yüz yüze gelmeyi öğrenmelisiniz.. Düşündüğünüz şeyleri yaşama geçirme planları içinde hareket ederken, ne düşündüğünüzü hiç kimse anlamayacak. Çevrenizde entelektüel aktivitelere katılırken, sanatsal gösterilere de ilgi göstereceksiniz. Her zamanki çekiciliğinizi belirgin bir şekilde ilişkilerinize yansıtacaksınız. Yine gizli cinsel ilişkiler için uygun bir dönem, fakat; kısa sürecek bu birliktelikler çok fazla mutluluk vermeyecektir. Özellikle, aynı grupta tanışarak düşünce bazında anlaştığınız kişiyle sizi bir anda saracak duygu dalgalanmaları içine girebilirsiniz, dikkatli olun. Güneş’in güçlü etkileri Venüs, Uranüs ve Mars’la etkileşim üzerinizde baskıyı arttırıyor.. Hızlı düşünüyor fakat iş uygulamaya geldiği zaman kendinize sınırlar koyuyorsunuz. Hareketli ve yerinde duramayan kişiliğiniz; işinizle ilgili baş eğmek zorunda kaldığınız konularda sizi gergin yapacak. Birçok işi bir arada yapmaya kalkışmamalı ve çevrenize de sorumluluk yüklemeyi öğrenmelisiniz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Twitter: @fozkol

Instagram:filizozkol

 

 

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu