AstrolojiYazarlarımız

Ünlü Astrolog Filiz Özkol Medyabey okurları için yazdı…Haftalık(24-30 Temmuz) burç yorumları

BU HAFTA DOĞANLAR:
Liderlik vasıfları vardır ve çevresine yön varacak özelliklerini kullanmak istemezler. Taklit etme kabiliyetleri vardır. Yaşama son derece bağlı olmalarına rağmen, ruhsal sağlıkları çok çabuk bozulur. Bulundukları olumsuz ortamlardan çok çabuk etkilenirler. Akıl sezgileri çok gelişmiş olduğu için, karşısındaki kişileri kolayca etkilemesini iyi bilirler. Sürekli yeni konulara ilgi duyarlar. Entelektüel ve çok yönlü kişilerdir. Güzel ve pahalı eşyalara düşkündürler.Maddesel kaygıları yüzünden, daime para ile duygusal bir bağlantıları vardır. . Çevrelerini değiştirmek hoşlanır ve idealleri uğruna savaş verirler. Ortak çalışma içinde bulundukları kişiler tarafından çok sevilirler. Arkadaş çevreleri geniş olmasına rağmen çoğu kez kişisel dostluklarında ona yaklaşmak kolay değildir.

Destekten TR

HAFTANIN YORUMU
İdealler ve yolculuklar gündeme gelebilir. Yeniliklere açık olacağız. Yapmayı planladığımız değişimleri başlatabiliriz. Kazançlarımızı arttırma konusunda zevkli konularda odaklaşacağız. Kendimizi geliştirecek hobiler bulacağız. Bıkmadan ve uzanmadan araştırma çerçevemizi geniş tutmak isteyeceğiz. Entelektüel yönlerimiz ön plana çıkarken, sanatsal olaylar, konferanslar, paneller günlük yaşantımızı işgal edecek..

Destekten TR

Haftalık gezegen hareketleri

Destekten TR

Güneş, Mars, Merkür, Kuzey Ay düğümü Aslan burcunda ilerlemeye başladı. Plüton Oğlak’ta, Satürn Yay’da Neptün Balık’ta geri hareketine devam ediyor. Gökyüzünde altı ateş elementi mevcut.Çalışma yaşantımızda irdelememiz gereken bir çok konu var. Bazılarının çözümünü araştırarak bulacağız. Ailevi konularda, geçmişe dayanan problemlerin yeniden güncellik kazanması söz konusu olabilir. İnatçılıkla seyreden bağnaz hareketlerin, bir çok toplumsal değer kaybına uğrayabileceğini unutmamalıyız. Geniş kitlelere dayanan sorunların kökten çözümler aranması söz konusu olacaktır.

KOÇ
Yeni gelişmeleri yakından takip ediyorsunuz. İşinizi şansa bırakmama konusunda kararlısınız. Size karşı çıkanları saygılı biçimde ikna etmeniz mümkün. Kararlı davranmanız gereken konularda farklı bir yol izleyecek, beklenen risklerden uzak kalmayı başaracaksınız. İyi niyetinizi aşan durumlara karşı tedbirli olmalısınız.Takıntılı düşünceleriniz yapmanız gereken işlerin gecikmesine neden oluyor. Çevresel koşulların sizi desteklemesine rağmen, içinize sinmeyen bir şeyler var sanki. Güneş, Merkür ve Mars Aslan burcunda ilerlerken arkadaş çevrenizde olumlu tablolar oluşturuyor. Zamanınızı daha sistematik kullanırsanız, enerji alış verişleriniz olumlu gelişecek.İlişkilerinize kararlı adımlarla yaklaşıyorsunuz.Bugünlerde, özgürlüğünüzü özleseniz de, bu tavrınızı ortaya koyacak gücünüz yok. Bulunduğunuz ortamlarda herkesin sorumluluğunu yüklenerek, gerçek isteklerinizi içinizde saklamak zorunda kalıyorsunuz. Ani hareketlerden uzak kalın. Kazalara müsait bir dönemdesiniz. Sırt kaslarınızı korumalısınız. Bel ağrılarına dikkat. Mevsim dengesizliğine karşın yaz nezlesi kapınızı çalabilir. Neptün retrosu eski olayların tekrarını getirebilir.

BOĞA:
Her alanda başarılı olmanıza rağmen, tercihlerinizi beğendiğiniz konulardan yana kullanıyorsunuz. Maddi konularda değişik önerilere açıksınız.Yapmanız gereken tek şey, istekleriniz ve bulunduğunuz şartların uyum sağlaması konusunda ortak bir payda oluşturmanız. Akıllıca yapacağınız manevralar gereken özelliklerin alt tabanını sağlayacak.Kariyerinizle ilgili yeni açılımlar söz konusu olacak. Garantili işlerden hoşlandığınız için, yeni başlangıçlar konusunda tereddütlü davranmak zorunda kalıyorsunuz. Güneş, Mars Merkür yazılı anlaşmalar konusunda sizi destek verirken zihinsel aktivitenizi de yüksek performans sergiliyor. Ailenizin sorunlarına karşı sert çıkışlardan vazgeçmelisiniz. Yakınlarınızla aranızda istenmeyen diyaloglara karşı tedbirli olun. Evinizle ilgili tamiratlar söz konusu. Partnerinizin sizin için kalıcı düşünceleri var.Para kazanmayı seviyorsunuz. Size gelen teklifleri anında değerlendirmek istiyor, fakat tüm bunları yaparken, bazı şeyleri gizleme ihtiyacı içindesiniz. Kendi gücünüzü ispat etmek için, başlattığınız mücadelenin içinde olmaktan, büyük bir zevk alıyorsunuz. İsteklerinizin ilgi görmesi son derece hoşunuza gidiyor..

İKİZLER

Becerikli yapınızı çevrenize istediğiniz gibi yansıtmak için, yoğun çaba göstermelisiniz. Maddi konularla yaşadığınız sorunlar, sizi gergin ve asabi yapıyor. Dostlarınızla görüşmelisiniz. Yakın çevrenizle ilgili ani düşünceler kafanızı kurcalayabilir. Karar vermeden önce dikkatli olmalısınız. Bu hafta istemediğiniz konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Takıntılarınızdan uzaklaşmalısınız. Merkür, Mars Ve Güneş iletişim evinizde birlikte hareket ediyorlar.Dost çevresinde yaptığınız sohbetlerde, keyif alınarak dinleniyorsunuz. Fakat konusu edilen bazı güncellikler sizin ilgi alanınız dışına taşabilir. Bu tür durumlarda; fikir yürütmeniz mutlak şekilde gerekiyormuş gibi, kendiniz koşullandırmayın. Öylesine yaptığınız konuşmalar daha sonra spekülasyon konusu oluyor..Gücünüzün farkındasınız ve duygularınızdaki derinliği hiç kimseyle kıyaslamak istemiyorsunuz. Hafta içinde, maddi konularla ilgili gizli hesaplarınız olabilir. Yatırımlarınız konusunda hiç kimseye güvenmiyor ve özel kazançlarınızı kendiniz takip etmekten hoşlanıyorsunuz. Fizikselliğinizi ön plana çıkarmak isteyebilirsiniz. Satürn retrosu ilişkiler konusunda hala tehdit oluşturuyor düşünmeden konuşmayın.

YENGEÇ
Duygusal ilişkileriniz için mükemmel bir performans. Partnerinizle güçlü bir çekim gücü içinde olmanız aynı zamanda aranızda bir güç birliği oluşturmanıza neden oluyor. Onunla birlikte yeni projeler üretmek için çalışmalar içine gireceksiniz.Maddi konularda kendinizi yenilemek istiyor ve hırslarınızın esiri oluyorsunuz. Merkür, Mars ve Güneş finans evinizde ilerliyor ve aktif yönlerinizi ortaya çıkarıyor. Planladığınız işleri bir an önce yaşama geçirmek istiyorsanız, güçlü bir iş birliğine ihtiyacınız olacak. Bu hafta kendinize zaman ayırmalı ve yapacaklarınız konusunda kesin bir plan dahilinde çalışmalar üretmelisiniz.Çevrenizde otoritenizin sarsılmasına tahammülünüz yok. Eskiye ve ailenize bağlılığınız tartışılmaz. Duygu derinliğinizi her zaman ortaya çıkarmaktan hoşlanmadığınız için,sizi yanlış tanımalarına neden oluyorsunuz. Güçlü sezgileriniz sayesinde, yaşamın gizemliliğini araştırmak istiyorsunuz. Kendinizi anlatmanız zaman kaybettiriyor. Gereksiz çaba sarf etmek enerji kaybına neden oluyor. Sağlık eviniz Satürn retrosu hala devam ediyor. Baş ağrılarınız olabilir. Mevsim değişimleri cilt üzerinde problemler yaşatıyor. Cildinize özen göstermelisiniz.

ASLAN
Güneş, Mars, Merkür burcunuzda ilerliyor. Yoğun duygular içindesiniz ve karşı tarafın da aynı yoğunluğu duymasını istiyor ve üzülüyorsunuz. İkinizde aynı şeyleri söylemenize rağmen, farklı bir anlaşma tablosu ortaya çıkıyor. Sakin davranmalı ve sabırlı olmalısınız. Verilmiş sözleriniz yüzünden başınız derde girebilir. Bugünlerde geçmiş hesapları yapabilirsiniz.Her konuda mantığın getirdiği alternatifleri en iyi şekilde birbirleri ile birleştirebilen siz; işinizle ilgili meydana gelebilecek gecikmede, tepkisizliğine yol açacak çevre etkileşimlerinden uzak kalın. Çünkü, insanlara verdiğiniz güven duygusu; karşılıklı olarak oto kontrol mekanizmasının ihmal edilmesine neden olabiliyor.Para kazanma konusunda kişisel çabalarınızın önemi çok büyük. Ani gelişen şartlara karşı fırsatçı davranmaktan hoşlanmıyorsunuz. Bazı arkadaşlarınızın size getireceği teklifleri düşünmeden kabul etmemelisiniz. Aşk konusunda, özgürlükçü yapınız hiç kimseye ödün vermeden yaşıyorsunuz. Bu dönem, güvene ihtiyacınız var. Çevrenizdeki kişilerin hakkınızda olumsuz düşünmelerine tahammülünüz yok gibi. Ayak bileklerinizle ilgili problemlere dikkat. Dağınık bir durum söz konusu.

BAŞAK
Aşk konuları sizin için oldukça önemli bir hal alıyor. Yeni başlayan dostlukların kısa sürede şekil değiştirmesi sizin lehinize gelişen bir durum. Duygularınızı yoğun yaşamaktan yanasınız. Çevresel iletişimlerde kısa paslaşmalar gündeme gelirken, bugün risklerden uzak kalmalısınız. Maddi konularda değişimler söz konusu olacak. Bu hafta , kendinizi huzursuz hissediyorsunuz..Bilinçaltınızda yerleşen Güneş, Mars ve Merkür etkisi size yoğun ve derin duygular veriyor.. Hedeflerinize doğru yol almanız, siz mutlu etse de, isteklerinizde çoğulluk olabilir ve ikilem içinde kalabilirsiniz. Üstlerinize karşı saygılı olmakta yarar var. Kendinizle ilgili yeni başlangıçlar yapmak için, daha fazla beklemeyin. İşinizle ilgili gerekli çalışmaları başlatabilirsiniz. Özellikle , iddialı ve ben merkezci davranmakla bir çok başarıyı kucaklayabilirsiniz.Düşüncelerinizden ödün vermemekle, haklı olduğunuzu çevrenize ispat edeceksiniz. Sistemli yapınızı zorlayan kişilerden hoşlanmıyorsunuz. Bu hafta sizi bekleyen bir yoğunluk mevcut. Özellikle randevularınıza geç kalmamalısınız. Bağırsak problemleriniz olabilir.

TERAZİ
Dingin ve sabırlı yapınızı ortaya çıkaran, başarılı çalışmalar içindesiniz. Detaylar üzerinde fazla duruyor, olayları farklı bir şekilde yorumluyorsunuz. Özellikle kavrama yeteneğinizi doğru bir şekilde kullanacaksınız. Kafanızda her zaman, uğraştığınız işin dışında, henüz kendinizin de somutlaştıramadığı başka işlere yönelmek var.İş birliği içinde olacağınız kişilerin üzerinizdeki etkisine dikkat etmelisiniz.Yanılmalar söz konusu. Bu hafta eski olayları gündeme getirmek için acele etmemelisiniz. Duygularınızı sınamalısınız. Sezgileriniz çok güçlü olduğu bir gün ve her konuyu derinlemesine çözüyorsunuz. Çevreniz gizlice sizi takdir ediyor.Canlı ve neşeli bir hafta içindesiniz. Özellikle Mars, Güneş ve Merkür sayesinde yeni oluşumlar sizi bekliyor. .İsteklerinizde bazı uçukluklar var. İletişim içinde olduğunuz kişilerle ortak aktiviteler üretebilirsiniz. Onlara karşı kendinizi sorumlu hissediyor ve özel ilişkilerinize farklı bir duyguyla yaklaşıyorsunuz. Riskler ve ilginç ortamlar ilginizi çekiyor ve macera yaşama isteği beliriyor. Havaların dengesizliği yüzünden cildinizle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Geceleri erken yatmaya gayret etmelisiniz.

AKREP
Yüzünüze yerleşmiş bulunan sakin havanızın altında; kimsenin beklemediği kadar ketum ve yanlış adım atmayacak kadar sağlamcı bir kişiliksiniz. Yakın ilişki halinde bulunduğunuz insanlarla yapacağınız fikir alışverişlerinden yola çıkarak, kısa seyahatleri gündeminize alabilirsiniz. Aileniz sizi destekliyor. Maddi konularda açılmaktan ve genişlemekten yanasınız. Partnerinizin size sunacağı tekliflerden yola çıkarak, kısa sürede istekleriniz gerçekleştireceksiniz. Bazı alışkanlıklarınızın sizi zorlamasına izin verdiğiniz müddetçe, bazı gecikmeler yaşayabilirsiniz.Ani değişimlere hazır olmalısınız. Kariyer evinizde İlerleyen Güneş, Mars ve Merkür kişisel ve karşılıklı ilişkilerinizi aktif bir şekilde etkiliyor. Uzun süredir yapmayı planladığınız işler konusunda yeni yapılanmalar içine girebilirsiniz. Mesleki konularda zirve yapmanız an meselesi. Ani olaylar karşısında kafanız karışabilir. Zihinsel aktiviteniz ve işlek zekanız sayesinde bir takım engelleri aşacaksınız.Bu hafta görüşeceğiniz kişilerin bazılarının düşünce tarzları, sizinle aynı olabilir. Onlara dost olma şansı verebilirsiniz. Tepe evinizdeki Güneş ve Mars sizi cazip yaparken öfkelide yapabilir.

YAY
Buhafta parasal gereksinmelerinizi karşılayacak yeni alanlar keşfetmek isteyebilirsiniz. Duygusallığın size prestij kaybettireceğini düşünerek, olayları fazla abartmadan geçiştirmek tarzınız olabilir. Sistemli hareket etmenin avantajını önümüzdeki günlerde göreceksiniz. Satürn burcunuzda retro hareketine devam ediyor. Uzun zaman görüşemediğiniz yakın dostlarınızdan alacağınız haberler sizi sevindirecektir.Enerjinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Merkür ve Mars düşündüğünüz her işi yaşama geçirme konusunda istediğiniz desteği veriyor. Zihinsel aktivitenizin yoğun ve güçlü olması istediğiniz şartları size sunacaktır. Kişisel becerinizle yeteneklerinizi birleştirme konusunda oldukça pozitif bir tablo oluşturacak ve kişisel tatmin sağlayacaksınız.Maddi konularda karşı tarafın desteğine ihtiyaç duymuyor ve her şeyi kendiniz halletmek istiyorsunuz. Gururlu bir yapınız var ve hiçbir zaman ihtiyaçlarınızı başkalarının yanında konu yapmaktan hoşlanmıyorsunuz. Bu hafta uzun süredir ihmal ettiğinizi düşündüğünüz, ailenizin sizden beklediği yardımı en kısa zamanda yerine getirmek isteyeceksiniz.Diz ağrılarınız olabilir. Yaz nezlesine dikkat.

OĞLAK
İşin kolayına kaçmadan sorunlarınız çözmek istediğiniz için, bazen takıntılarınız yüzünden zaman kaybedebilirsiniz. Burcunuzda geri giden Plüton kişisel egonuzu testten geçirmenize neden olurken, çevre ilişkilerinizi ön plana çıkarırken, yüksek performansınız sizi seçici yapıyor.Buhafta kişiselliğinizi en ince detayına kadar kullanacaksınız. Doğru zamanların kişisi olmak sizi farklı yapıyor.Çalışma hayatınız ile neredeyse iç içe giren özel yaşamınızı değerlendirirken biraz felsefi gözlüklerle olaylara bakmaya çalışın. Israrla “ben olmazsam, olmaz” diyen insanlardan sonra da, olamayacağı iddia edilen konularda yaşam devam etmiştir. Bu nedenle; ipler elinizde olmasa da, çok sesliliğe karşı yaklaşımlarınızı daha ılımlı hale getirmelisiniz.Bilinçaltınızın sizi sıkan baskılarından bir an önce uzaklaşmalısınız. Ruhsal anlamda sezgileriniz çok yüksek. Koşullarınızı yeniden yapılandırmak isteyebilirsiniz fakat, kısa vade çözümler yerine uzun süreçleri tercih ediyorsunuz. Doğuştan karamsar yapınızı biraz olsun esnetmeye çalışmıyorsunuz. Gizemli davranmaktan vazgeçmelisiniz. Uzun süredir diş sağlığınız ihmal ettiğinizi gösteren problemleriniz gündeme gelecektir.

KOVA
Yakın dostlar ve kardeşlerle yapılan ortaklıkların ön planda olması sizi olumlu etkileyecek. Bugün hiçbir şeyi şansa bırakmamalısınız. Duygularınızda yenilenmeler söz konusu ve kendinizi rahat hissetmeli ve tepkilere hazır olmalısınız. Kendinizi savunma konusunda oldukça başarılı olduğunuz kesin.Mars ,Merkür Ve Güneş karşıt evinizde ilerlerken yeni başlayan ilişkiler konusunda aceleci kararlar almamalısınız. Sürekli değişim yaşıyorsunuz. Uranüs’ün etkileri yüzünden kafanız bir hayli karışabilir. Merkür ‘ün Aslan burcuna geçmesi, baskıcı bir ruh hali içinde olmanıza neden olabilir. Enerjinizi doğru kullanmanız gerektiği konusunda kendinizi disipline etmelisiniz.Kendiniz her zamankinden farklı hissediyorsunuz. İçinizde özgürlük duyguları ve ayaklarınız bulunduğunuz ortamdan uzaklaşamazken, hala kendinizi bir yerlere ait gibi hissetmeniz, sizin hatanız. Mars’ın bulunduğu konum, ruhunuzda fırtınalar yaratıyor ve dinginlik savaşları veriyorsunuz. Beklentilerinizi artık gündeme getirmelisiniz. Sağlam gibi görünen aslında dış etkenlerden çabuk etkilenen bir bünyeniz var. Ayaklarınızı ve kollarınız kullanırken dikkat etmelisiniz. Sakatlanma riskiniz var.

BALIK
Enerjinizin yüksek oluşu nedeniyle, birçok işi bir arada yapıyor ve sonra çok yoruluyorsunuz. Neptün sizin sanatsal yeteneklerinizi ortaya çıkaracak ve sosyal aktivitelere daha fazla yer verebileceksiniz. Bu hafta n iletişim konusunda başarılısınız. Çevrenizde olağanüstü güzelliklere yer vermek gibi saplantılar içindesiniz.Yaşamda, talebinizin çok fazla olduğu bir dönem içindesiniz. İsteklerinizdeki artış, motivasyon gücünüzü etkilerken, duygusal ilişkilerinizde istenmeyen karışıklığa neden olabilir. Kısa vade çözümlerle durumu yatıştırmalısınız. Gezegenlerin olumlu desteği sayesinde, kendinizi enerjik ve hırslı hissetmeniz, küçük hatalar neden olabilir. Çalışma yaşantınızda hassas ve alınganlık gösterebileceğiniz durumlar sizi yoruyor ve takıntılı hale getiriyor. Birlikte çalıştığınız kişilerin size verecekleri enerji çok önemli olacak. Kişileri yargılamadan dinlemesini öğrenmeli ve çevrenizdeki kişilerin sizi anlamasına zaman bırakmalısınız. Baskıcı ve sessiz kalmakla bir çok sorunu biriktiriyor olmanız sizi sıkacaktır. Yakınlarınızın sorunlarını dinlemekten sıkılabilirsiniz fakat yine de, onlarsız bir yaşam düşünemiyorsunuz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR