ManşetMedya

Hakan Albayrak’ın gazetesi “Müstakil Gazete” ne zaman çıkacak?

Yazar Hakan Albayrak, 11 Ocak’ta çıkacağını duyurduğu ‘Müstakil Gazete’ isimli gazete için yeni bir pazarlama stratejisi oluşturduklarını açıklamıştı. Yeni çıkacak olan Müstaki Gazete, Türkiye’de bir ilke imza atarak bayide yerini almadan önce PDF aboneliğine başladı.

Diriliş Postası’ndan ayrıldıktan sonra hemen yeni bir gazete için çalışma başlatan Hakan Albayrak, Twitter adresinden yeni gazetesinin 11 Ocak 2016 itibarı ile yayında olacağını duyurdu.

Albayrak, yeni gazetenin kuruluş haberini “Vira Bismillah… Yeni gazetemiz resmen kurulmuş bulunuyor, yayın hayatına atılması da yakın inşaalah. İsmi: Müstakil Gazete” mesajıyla duyurmuştu.

MÜSTAKİL GAZETE 1 LİRAYA SATILACAK

Müstakil Gazete 8 sayfa olacak ve 1 liradan satılacak. Gazetenin 1 liradan satılma nedenini Hakan Albayrak reklama bağımlı kalmamak şeklinde açıklamıştı.

Hakan Albayrak yeni gazetesinin tanımını da kendi ifadesiyle şöyle yaptı:

“Yüzde 100 anti Kemalist, İttihad-ı İslam davasına bağlı, mutedil İslami hareket(ler)e ait, Gülenistlerden Bağdadi Grubu’na kadar bütün sözde İslami özde yıkıcı hareketlerden berî, Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye ve cümle İslam âlemi için ehemmiyetini müdrik, daha iyisi kurulana kadar AK Parti’ye taraftar, Erdoğan ve AK Parti’yi eleştirmekte -icabında sertçe eleştirmekte- beis görmeyen ama “Bir açık verseler de yüklensek!” diyenlerden olmayan (Yahut: “Bir açık verseler de yüklensek!” diyenlerden olmayan ama Erdoğan ve AK Parti’yi eleştirmekte -icabında sertçe eleştirmekte- beis görmeyen), başka hareket ve parti mensuplarından sadır olan iyiliklerin adını koymaktan imtina etmeyen, kendi yağıyla kavrulduğu için iktidarın ve sermayenin dayatmalarına ‘nanik’ yapabilen, övgüsünde de yergisinde de sahicilik garantisi olan, hakperest, hakikatin dostu, hür ve müstakil bir gazete…

………………………………

İlle de böyledir demiyorum, sadece hissettiğim şeyi söylüyorum: Neşrine hazırlandığımız yeni gazete bizim camiamızda ve genel olarak Türkiye’de MATBU GAZETENİN İSTİKLAL HARBİNİ ifade edecek.
Delikanlılığın ihyasını da ifade edecek inşaallah. Mesela Kemalistlerle, Gezicilerle, Gülencilerle mücadele ederken onların gayri İslami, gayri vicdani, gayri ahlaki yöntemlerine kesinlikle müracaat etmeyecek. Güya millet veya dindar kesim veya “Reis” veya AK Parti adına Kemalistler, Geziciler, Gülenciler gibi belden aşağı vuran, insanların haysiyetleriyle ve ekmekleriyle oynayan, hiçbir vicdani ve ahlaki ölçü gözetmeyen bazı ‘refikleri’ gibi olmayacak. En yaman muarızına bile emniyet (bel altından vurulmama emniyeti) telkin edecek.
“Bu dava” adına asıp kesen…”
“Bu dava”nın yayın organları olma iddiasında bulunan, “bu dava” adına asıp kesen, fakat faiz müesseselerinin reklamlarını basmaktan, ahlaksız magazin haberleri yapmaktan, at yarışı kumarına çanak tutmaktan ve Kemalist terminolojiye iltifat etmekten geri durmayanların bu günahlarını paylaşmayacağımız da açıktır.
Diriliş Postası’nda oluşturduğumuz veya oluşturmaya çalıştığımız havanın biraz daha ‘olgun’u olacak bu yeni gazetede, Allah Azze ve Celle izin verirse.
Çıplak yüreğimizi koyarak çıkacağız ve sistemi sarsacağız
Milyarlarca lirayla dönen koca bir sistemin karşısına çıplak yüreğimizi koyarak çıkacağız ve sistemi sarsacağız inşaallah. Maddi imkânlarımız nereye kadar yeter, bilmiyorum; belki evdeki hesap çarşıya uymaz ve dünkü yazımda bahsini ettiğim üç aylık ‘deneme süresinde’ bile sendeleriz; sendeleyince 8 sayfadan 4 sayfaya düşeriz; belki 4 sayfadan 2 sayfaya da düşeriz; ama ne olursa olsun, olması gerekene dair kuvvetli bir işaret verebiliriz ve bu işaret o sistemi maşeri vicdanda mahkum ettirip yeni bir günün kapısını açabilir.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu