Medya

Hakan Bayrakçı’dan “Kaftancıoğlu’na bağırdıktan sonra fenalaştım” itirafı

Cumartesi gecesi Canan Kaftancıoğlu’na seneler önceki ‘Ermeni soykırımı’ paylaşımından dolayı canlı yayında bağıran Hakan Bayrakçı, o gün stüdyoda yaşadığı olayla ilgili açıklama yaptı. Bayrakçı, Kaftancıoğlu’na o çıkışından sonra fenalaştığını itiraf etti.

Cumartesi gecesi CNN Türk’te canlı yayına katılan Hakan Bayrakçı, Canan Kaftancıoğlu’nun yıllar önce attığı tweeti gündeme getirdi. Bayrakçı, “Ermeni soykırımı yapmadık diyoruz, gelin masaya diyoruz. Her hükûmet derdimizi anlatıyor. Sadece bu hükûmet değil. Kimin hakkı vardı, çıkıp ima yollu bile olsa şöyle bir tweet atmaya, “24 Nisan’da ne oldu? Neyi kastettiğimi biliyorsunuz değil mi? 1915 desem bir şey hatırlar mısınız”. Allah Allah! Olmaz. Türkiye’nin ana muhalefet partisinin İstanbul il başkanı bunu diyemez” ifadelerini kullanmıştı.

Hakan Bayrakçı’nın bu çıkışının ardından, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi. Kaftancıoğlu, Bayrakçı’nın kendisine övgüler düzerek profesyonel olarak çalışmak istediğini ancak başkasıyla çalıştığını belirttiğini söyledi.

Kaftancıoğlu tweetinde, “Tanımadığından olsa gerek, Genel Merkez’den iş koparabilmek için ahlaksız bir süreç tarif edip bari buna yardımcı olun diyebilecek kadar ‘insan’ biri” ifadelerini kullandı.

Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programına katılan Bayrakçı çıkışına açıklama getirdi. Bayrakçı o günkü sözlerini şöyle savundu:

“Konunun nereden geldiğini hatırlamıyorum ama zaten benim Ermeni soykırımını çok açıkça ima eden tweetleri olsun, Atatürk’le ilgili konuşmaları olsun beni çok rahatsız ediyor. Bu konuyu gündeme getirmiş olan genel başkan yardımcıları da var hâlihazırda. Eleştirinin mahiyetini hatırlamıyorum ama çok açıkça dile getirdim, net.”

Daha sonra Ahmet Hakan, Bayrakçı’nın cumartesi gecesi yaptığı çıkışı izletince Bayrakçı gözlerini devirerek “Biraz fazla bağırmışım” dedi. Bayrakçı, o çıkışından sonra ‘fenalık geçirdiğini’ ileri sürdü.

İşte CNN Türk canlı yayın stüdyosunda yaşananlar:

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu