Medya

Hakan Çelik, İsmail Küçükkaya’yı eleştirdi: “Fox TV’deki o kişi!”

Uzun yıllar Doğan Medyası’nda çalışan gazeteci Hakan Çelik, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, FOX TV programcısı İsmail Küçükkaya’ya seçim gecesi mesaj atmasını da değerlendirdi. Çelik, “Ben olsaydım o mesajı okumadan ve paylaşmadan önce iki, üç kez düşünürdüm.” diyerek İsmail Küçükkaya’nın bilgiyi vcanlı yayında paylaşmasını tasvip etmediğini ortaya koydu.

HAKAN ÇELİK’TEN İSMAİL KÜÇÜKKAYA’YA ELEŞTİRİLER

Hakan Çelik, Best FM’in programcısı Adem Metan’ın sorularını cevapladı. Konuk olduğu radyo programında Çelik, “Seçim sonuçlarının netleşmeye başladığı anlarda CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye mesaj atıp kendisinden ‘Erdoğan’ın kazandığını kabul ediyorum’ anlamındaki “Adam kazandı” mesajını alsaydım bunu yayında okumadan iki, üç kez düşünürdüm. Bu kadar hayati ve kritik bir olayda bir liderin beklenti içindeki kitlelere kendisini anlatmak için bir zaman ve ortama ihtiyaç duyduğuna inanırım, buna saygı göstermeyi tercih ederim”şeklinde konuştu.

“FOX TV’DEKİ O KİŞİ…”

Çelik, Muharrem İnce’den gelen bilgiyi canlı yayında paylaşan İsmail Küçükkaya’yı bu sözlerle eleştirdi. Hakan Çelik, Doğan Medya’nın Demirören’e satışından sonra Küçükkaya’nın kendisiyle ilgili bir haberde yaptığı yorumu da eleştirerek, “FOX TV’deki o kişi, bizim grubumuzda kısa süre önce görev değişiklikleri olunca işi gücü bırakıp benimle ilgili olarak ‘Cumhurbaşkanı’nın uçağından inmiyordu şimdi nasıl gidecek bakalım!’ havasında bir haber vermiş bir insan. Dolayısıyla başka gazetecilerin kaderiyle ilgili önemli gelişmeler olduğunda ekran karşısına geçip zil takıp oynayanların attıkları her adımın “yüksek gazetecilik” refleksinden kaynaklandığına inanmıyorum.” diye konuştu.

SOSYAL MEDYA GAZETECİLERİ TROLLEŞTİRMEYE BAŞLADI

Hakan Çelik, konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:

“Anlık refleksler ve trolleşen sosyal medya bir vakum etkisiyle geleneksel medyadaki gazetecileri de trolleştirmeye başladı. Okur ve izleyicilerini bir kenara bırakıp sosyal medya takipçilerine seslenmeye başladılar. Oysa ki sosyal medyadan yansıyanın çok azı gerçeği temsil ediyor. Özellikle Twitter’daki sahte tribünler bugüne kadar birçok gazeteciyi içine çekip yok olmalarına yol açtı.

Normal şartlarda iki üç kez düşünmesi gereken gazeteci, sosyal medya beklentisini düşünerek anlık tepki veriyor ve düşünmeden harekete geçiyor. Elbette bu gazetecinin tercihi ancak ben ‘Sosyal medya bekliyor’ diye bana emanet edilen bilgi, not ve görüşleri paylaşmak konusunda bu kadar aceleci değilim.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu