Spor

Hakan Şükür hatırlatması olay olan spor spikeri Alper Bakırcıgil’in TRT’deki işine son mu verildi?

TRT Spor’da yayınlanan Kanada-Fas maçında spikerlik yapan Alper Bakırcıgil, Dünya Kupası tarihindeki en erken golü FETÖ’cü Hakan Şükür’ün attığını hatırlatmasının ardından ikinci yarıda yayından alındı. Bakırcıgil’in TRT ile ilişiği kesildiği haber yalan çıkarken spikerin görevine devam ettiği öğrenildi.

TRT kaynakları, Bakırcıgil’in kurum tarafından uyarıldığını ve işine devam ettiğini belirtti.

FIFA Dünya Kupası F Grubu’nda Kanada ile Fas milli takımları dün akşam karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı, TRT Spor naklen yayınladı. Maçın anlatımını üstlenen Alper Bakırcıgil, Hakim Ziyech’in 4’üncü dakikada attığı golün ardından Dünya Kupası tarihindeki en erken golün firari FETÖ’cü Hakan Şükür tarafından atıldığını hatırlattı. Bakırcıgil’in ifadesi kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu.

DEVRE ARASINDA GÖREVDEN ALINDI
Bakırcıgil, bu hatırlatmanın ardından maçın devre arasında görevden alındı. İkinci devrede maçı Cüneyt Kıran anlatırken, dikkatli seyirciler Bakırcıgil’in maçtan alınmasını sosyal medyada paylaştı.

SAHTE HESAPTAN PAYLAŞIM YAPILDI
Her olayda olduğu gibi spiker Alper Bakırcıgil adına da sahte bir hesap açıldı. Bakırcıgil’i taklit eden sosyal medya hesabı, maçın ardından yaptığı paylaşımda, “Uzun yıllar gururla çalıştığım TRT kurumundan bugün yaşanan olay sonrasında ilişkim kesilmiştir.. Ayrılıklar da sevdaya dahildir. Yeniden görüşmek dileğiyle hoşça kalın.” paylaşımını yaptı. Ancak hesabın Alper Bakırcıgil’e ait olmadığı öğrenildi.

TRT KAYNAKLARI KONUŞTU: KENDİSİNİ UYARDIK
TELE1’den Egehan Erkün’e konuşan TRT kaynakları, Bakırcıgil’in işine devam ettiğini ancak FETÖ’cü Hakan Şükür‘ü hatırlattığı için devre arasında spiker değişikliği yaptıklarını doğruladı. Bakırcıgil’in tekrar benzer bir hata yapmaması için kurum tarafından uyarıldığı belirtildi.

“OLUMSUZ ETKİLENMESİNİ İSTEMEDİK”
Devre arasında spiker değişikliği yapılmasına, söz konusu hatırlatmanın “uygun olmadığı” ve sosyal medyada tepki gerekçe gösterildi. TRT kaynağı, maç esnasında Bakırcıgil’in de psikolojik olarak olumsuz etkilenmemesi için bu kararın alındığını söyledi.

İŞİNE DEVAM EDİYOR
Twitter’da sahte hesaptan yapılan paylaşımın gerçeği yansıtmadığını belirten TRT yöneticisi, Bakırcıgil’in dün akşam Instagram hesabından görevine devam ettiğini açıkladığını aktardı. TRT kaynağı, Bakırcıgil ile ilgili “İşten ayrılmasına yönelik bir tasarrufumuz yok” dedi.

DEMİR ADINA DA HESAP AÇILMIŞTI
TRT spikeri Deniz Demir de 29 Ekim 2022’de, Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. yılı kutlamalarını anlatırken yaptığı bir konuşma, sosyal medyada troller tarafından hedef alınmıştı. Demir adına da sosyal medyada bir hesap açılmış, Demir’in işten çıkarıldığı iddia edilmişti. Paylaşımların asılsız olduğunu ortaya çıkmıştı.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu