Medya

Hakan Şükür’e ekranlarını açan TV5’e tepki var… RTÜK soruşturma başlattı

FETÖ firarisi Hakan Şükür’ün TV5’te yayınlanan programa konuk edilmesi tepkilere neden oldu.  TV5’te program sunan Mehmet Ali Kayacı, Şükür’ü programına çıkarması şaşkınlığa neden oldu. Kayacı’nın işte kovulduğu öğrenilirken RTÜK ise TV5 hakkında inceleme başlattı.

Eski futbolcu, eski AK Parti milletvekili ve hakkındaki FETÖ davaları15 Temmuz darbe girişimi sonrası ABD’ye giden firari Hakan Şükür, dün akşam Saadet Partisi’ne yakınlığıyla bilinen TV5 yayınına katıldı. Sunuculuğunu Mehmet Ali Kayacı’nın üstlendiği ‘Düşünme Vakti’ adlı programına Saadet Partililerden de eleştiriler vardı.

Program sunucusu kovuldu

Öte yandan iktidara yakınlığıyla bilinen kanallar ve haber siteleri, firari Hakan Şükür’ü yayına çıkardığı için TV5’i, Saadet Partisi’ni ve Mehmet Ali Kayacı’ya tepki gösteren içerikler yayınladı. Yapılan haberlerde Hakan Şükür’e ‘methiyeler dizildiği’ belirtildi. Yeniçağ’ın haberine göre, program sunucusu Mehmet Ali Kayacı işten kovuldu.

RTÜK inceleme başlattı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) TV5 kanalına eski AK Parti milletvekili Hakan Şükür’ü yayına çıkardığı gerekçesiyle inceleme başlattığını duyurdu. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Twitter hesabından incelemeyi şu ifadelerle duyurdu:

“Ülkemizin bekasını hedef almış, sinsi bir terör örgütünün alenen destekçisi olan şahsın yayına çıkarılmasına, mensubu olduğu terör örgütünün propagandasını yapmasına müsaade etmeyiz. TV 5 hakkında Üst Kurulumuz gerekli incelemeyi başlatmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu