Medya

Hakkında “İktidara yamanyana çalışıyor” diye yazan Sevilay Yılman’a Abdülkadir Selvi’den kapaklı cevap

Dün, Habertürk yazarı Sevilay Yılman’ın Hürriyet yazarı Abülkadir Selvi hakkında yazdığı ifadeler medyanın en çok konuşulan konularından biriydi. Selvi, bugünkü köşesinden kendisine iktidara yamanmak için Afrin harekatı ile ilgili  anket sonuçlarını açıkladığını yazan Sevilay Yılman’a cevap verdi.

SELVİ-YILMAN POLEMİĞİ TAM GAZ

Abdülkadir Selvi, CNNTürk’te Afrin harekatının Ak Parti’nin oylarını arttırdığına dair anket bilgilerini paylaşmış, Sevilay Yılman ise harekatın siyaset üstü kalması gerektiğini ve Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türk Ordusu’nun bir harekatı olarak görülmesi gerektiğini yazmıştı.

İKTİDARA YARANMAKLA SUÇLADI

Selvi’yi eleştirdiği yazısında Yılman, Selvi için, “Yapılan anketler var ama hiçbirinde, ‘Afrin operasyonu dolayısıyla AK Parti’nin oyunda artış var mı yok mu?’yu öğrenmek için yöneltilen bir soru yok. Ve dolayısıyla böyle bir çıkarım da yok! Bu işlerle özellikle muhatap olan bir kaynağıma göre bu çıkarım Abdülkadir Selvi’nin iktidara yaranma, hoş görünme maksadıyla yaptığı işgüzarlıktan başka bir şey değil.” diye yazmış Selvi’yi iktidara yaranmaya çalışmakla suçlamıştı.

SEVİLAY YILMAN’A “KUAFÖR DEDİKODULARI” GÖNDERMESİ

Bugünkü yazısında Abdülkadir Selvi, Sevilay Yılman’ın yazdıklarına cevap verdi. Ak Parti’nin düzenli olarak anket yaptıran bir parti olduğunu ifade eden Hürriyet yazarı, atıf yaptığı anketin yapıldığını ve orada çıkan sonuçları paylaştığını kaydetti.

Yazısının sonunu Sevilay Yılman’a saklayan Abdülkadir Selvi, “Bu yazılar emekle yazılıyor, kuaför dedikodularına göre değil.” diye yazarak Sevilay Yılman’a gönderme yapmayı da ihmal etmedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu