Gündem

Hakkında suç duyurusunda bulunulan Caner Taslaman’dan sert tepki

2017 yılında hayatını kaybeden Dünya Halter Şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nun kızları, “Hırsızlık, emniyeti suistimal ve mala zarar verme” suçlarından Prof. Dr. Caner Taslaman’a suç duyurusunda bulundu. Caner Taslaman, geçtiğimiz günlerde yaptığı sosyal medya paylaşımıyla ünlü halterci Naim Süleymanoğlu’nun bir madalyasını kendisine hediye ettiğini duyurmuş ve madalyayla çektirdiği bir fotoğrafı paylaşmıştı. Taslaman’dan konuyla ilgili sert açıklama geldi.

Dünya Halter Şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nun kızları, “Hırsızlık, emniyeti suistimal ve mala zarar verme” suçlarından Prof. Dr. Caner Taslaman’a suç duyurusunda bulundu.

Merhum milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun madalyalarının kaybolması ile ilgili kızları suç duyusunda bulunarak madalyaların bulunmasını istemişti.

Söz konusu haberlerin ardından yazar Caner Taslaman sosyal medya hesabından, “1991 yılında Dünya Şampiyonluğu madalyasını bana armağan etmişti” açıklamasını yapmıştı.

Prof. Dr.Taslaman, sosyal medya hesabından Naim Süleymanoğlu’nun 1991 senesinde Almanya’da kazandığı madalyayı kendisine hediye ettiğini iddia etti. Bunun üzerine Naim Süleymanoğlu’nun kızları Esin Süleymanoğlu ve Sezin Süleymanoğlu harekete geçerek avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulundu. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçesi sunan avukatlar Aziz Demir ve Tuğçe Keskin, Caner Taslaman için kovuşturma ve soruşturmanın yapılmasına, madalyanın aileye geri iade edilmesine dair dilekçe yazdı.

Açıklama yapan Avukat Tuğçe Keskin, hukuki olarak madalyaların geri alınması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Keskin, madalyaların geri alındığında müzede sergileneceğini duyurdu. Naim Süleymanoğlu’nun ailesinin avukatı daha öncesinde de Süleymanoğlu’nun 7 dünya, 6 Avrupa, 3 olimpiyat madalyasının kaybolmasına ilişkin suç duyurusunda bulunmuştu.

CANER TASLAMAN’DAN SERT CEVAP

Prof. Dr. Taslaman bugün konuyla ilgili sosyal medya hesabından suç duyursuyla ilgili sert ifadelerin yer aldığı paylaşımlarla dikkat çekti.

Taslaman, şunları kaydetti:

“Yıllardır Naim’in bana bir madalyasını hediye ettiğinle ilgili bir paylaşım yapmadım. Ta ki madalyaların kayıp olup arandığını okuyana dek.”Bir madalya bende haberiniz olsun” diye yaptığım paylaşımdan işi “emniyeti suistimale” getiren beyinsizliğin nasıl oluştuğunu merak ediyorum”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu