Televizyon

Halep’teki o görüntü Turgay Güler’i yıktı

Turgay Güler’in sunduğu ve tarihçi Prof.Dr. Mehmet Çelik’in yorumlarıyla katıldığı Ülke TV’de yayınlanan Sıradışı Tarih adlı programda duygusal anlar yaşandı. Halep’te yaşanan vahşeti gözler önüne seren görüntüler stüdyodaki Turgay Güler ve Mehmet Çelik’i gözyaşlarına boğdu. Gerçekten de ekrana gelen görüntüler kanı donduracak türdendi. Turgay Güler canlı yayında ağlamaktan konuşamadı.

Halep’te yoğun bombardımanda oldukça kötü şartlarda yapılan ameliyat sırasında anestezi imkanı olmadığı için Kur’anı Kerim okunması iki ismi ve de ekranları başındaki izleyiciyi gözyaşlarına boğdu. Görüntülerden etkilenen Turgay Güler ağlamaktan konuşamadı.

Mehmet Çelik ise yayınlanan görüntülerden sonra tarihçi olduğunu altını çizerek, Halep’te yaşatılan zulümden dolayı “Firavuna, Neron’a, Jüstinyanus’a çok hakaret ettim. Onlardan özür diliyorum.” diye konuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu