Medya

“Haliniz ‘ sinmiş ter kokusunu parfümle örtenler’ gibi”… Hasan Öztürk kimlere gönderme yaptı?

Yenişafak gazetesinde yazan Ülke TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk’ün gündeminde siyaset dünyasında son zamanlarda sık sık dillendirilen üslup meselesi vardı.

“Haliniz ‘sinmiş ter kokusunu parfümle örtenler’ gibi” başlıklı yazısında Hasan Öztürk, üslup meselesine farklı bir bakış açısı getirdi.

Öztürk’ün yazısında bahsettiği “evinin iaşesi için bir ay boyunca çalışan gazete emekçilerinin aldıkları ücreti, “puro parası” olarak nitelendiren o isim kimdi?

İşte, Hasan Öztürk’ün kaleme aldığı ilginç yazı:

 

*****************************************************

Uslupsuzluğun müsebbiplerinin hali, “Parisli süslü kadının, sinmiş ter kokusunu bastırmak için parfüm kullanması”na benziyor!

Size şahit olduğum birkaç hususu hatırlatmayı uygun gördüm:
Bir: Paralel Yapı elemanlarının ağıza alınmadık küfürlerle saldırdığı bir siyasetçiye, “Efendim onları mahkemeye vermeyin. Onların katına inmeyin” diyen bir gazeteciye, siyasetçinin verdiği cevap hala kulaklarımda “İyi de anasına küfredilen benim!”

İki: Bir de şu var. Etrafındaki “teşni”leri kurup kurup, ona buna “sinir bozucu” göndermeler yaptırdıktan sonra “seviye dersi” verenlerin varlığından da haberdarız.

Üç: Yine bir gün bizim büyüğümüz bir gazeteci, bizden genç bir gazeteciye dönüp, seviyesiz ithamlarda bulundu. Genç gazeteci ona dönüp, “Düne kadar benim oturduğum koltukta siz oturuyordunuz. Ve o koltuğun meşruiyetini sorgulamıyordunuz. Ne oldu? Sizin koltuğunuza biz oturduğumuz için mi o koltuklar meşruiyetini kaybetti” demişti.

Dört: Bir başkası, evinin iaşesi için bir ay boyunca çalışan gazete emekçilerinin aldıkları ücreti, “puro parası” olarak nitelemişti.

Say say bitmiyor… Ama burada durayım da sözü bir büyük alsın en iyisi…
Ben hiçbir şey demiyorum…

Yazının devamı:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu