Medya

Halk TV’de çatlak gün yüzüne çıktı… İrfan Değirmenci’den manidar hamle

FOX TV’den sürpriz bir şekilde ayrılarak Halk TV’ye geçmesi medyada gündem olan İsmail Küçükkaya’nın kanalda yaşattığı rahatsızlığın iyice gün yüzüne çıktığı haber veriliyor. Dün sabahki programında “Biz fakir bir kanalız” demesinin ardından, adı Korkmaz Karaca ve Sezgin Baran Korkmaz adlarıyla adı anılan İsmail Küçükkaya’ya isim vermeden tepki gösteren İrfan Değirmenci’nin ‘namus’ vurgusu yapması ise dikkat çekti.

FOX TV ile yolları ayrılan ve sonrasında da Halk TV’ye transfer olan İsmail Küçükkaya’nın kanalda yaşattığı ‘rahatsızlık’ iyice gün yüzüne çıktı.

Yaklaşık 2 yıldır kanalda görev alan Gökmen Karadağ’ın, adı Korkmaz Karaca ve Sezgin Baran Korkmaz’la anılan İsmail Küçükkaya’ya tepki olarak kanaldan ayrıldığı iddiaları gündemdeki yerini korurken son olarak İrfan Değirmenci’den olay bir paylaşım geldi.

3 milyon dolar transfer parası aldığı iddiaları ile kanalın önde gelen isimlerinin rahatsızlığına neden olduğu konuşulan İsmail Küçükkaya’nın dünkü programında sarf ettiği sözler İrfan Değirmenci’nin tepkisini çekti.

İrfan Değirmenci, söz konusu ifadelere sosyal medya hesabından attığı tweetle tepki gösterdi.

“Halk Tv’nin zenginliği, gazeteciliğin namusuna sahip çıkan basın emekçilerinin varlığıdır” diyerek ‘namus’ göndermesinde bulunan Değirmenci, sözlerini şöyle noktaladı:

“Halk Tv’nin zenginliği ondan asla vazgeçmeyen, zor zamanlarında destek olan seyircisinin varlığıdır. Bu anlamda çok zengin bir kanaldır bu kanal. Parayla pulla ölçülemeyecek kadar zengin.”

İşte o paylaşım…

İSMAİL KÜÇÜKKAYA FOX’TAN NEDEN AYRILDI?

İsmail Küçükkaya, yeni yayın dönemi öncesi 10 yıl boyunca görev yaptığı FOX TV’den ayrılarak sürpriz bir şekilde Halk TV’ye transfer olmuştu.

FOX TV eski Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt ise bu transferin ardından çarpıcı bir paylaşımda bulunmuş ve Küçükkaya’ın ‘ayrılmak zorunda kaldığını’ ileri sürmüştü.

İsmail Küçükkaya’nın ABD’yi dolandırma suçlamasıyla tutuklu yargılanan Sezgin Baran Korkmaz’la ilişkili olduğu bu nedenle de FOX TV’nin yolları ayırdığı iddia edilmişti.

Öte yandan Küçükkaya’nın Korkmaz Karaca’yı övdüğü videosu da ortaya çıkmış ve tepki çekmişti.

Fox TV’den Halk TV’ye geçen İsmail Küçükkaya’nın kanalda rahatsızlığa neden olduğu uzun süredir medya dünyasındaki yerini koruyor. Konu ile ilgili sessizliğini geçtiğimiz günlerde Independent’tan Nevzat Çiçek’e bozan Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, MedyaRadar’ın gizemli yazarı Keskin Kalem’in de gündeme getirdiği iddialara da cevap vermiş ve transfer ücretinin miktarına dair soruyu es geçerken “Bize gelişinin parayla ilgisi yok” demekle yetinmişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu