Medya

Halkla İlişkilerin duayeni Betül Mardin şirketini kapatma kararı aldı

Halkla İlişkiler konusunda uzun yıllara varan çalışmalarıyla tanınan ve bu alanın duayeni olarak bilinen Betül Mardin’in sahibi olduğu  Image PR ve Strateji Tanıtım’ın kapanma kararı alması sektörde şaşkınlığa neden oldu. Uzun süredir halkla ilişkiler sektöründe faaliyet gösteren şirketin kapanmasında yaşanan mali problemlerin etkili olduğu konuşuluyor.

1987 YILINDAN BU YANA FAALİYET GÖSTERİYORDU

Halkla ilişkiler sektörünün köklü kuruluşlarından Image Halkla İlişkiler ve Strateji Tanıtım’ın kapanma kararı alması sürpriz bir gelişme olarak yorumlandı. 1987 yılından bu yana faaliyet gösteren Image Halkla İlişkiler, İmaj İletişim Grubu’nun bir üyesi olmakla birlikte, şirketin kurucu ortakları arasında Betül Mardin ve Canan Noyan yer alıyor.

BETÜL MARDİN HALKLA İLİŞKİLERİN DUAYENİ

Halkla İlişkilerin duayeni olarak kabul edilen Betül Mardin’in onursal başkan olduğu ve faaliyet hayatına 1990 yılında başlayan Strateji Tanıtım ise, kurumsal iletişimden, stratejik danışmanlığa, medya ilişkilerinden pazarlamaya yönelik halkla ilişkilere ve kriz yönetimine kadar tüm sahalarda etkin olarak yer alıyordu.

Sektörde uzun süre faaliyette bulunan bu iki köklü şirketin kapanmasına ilişkin net bir açıklama olmasa da kararın arkasında, reel sektöre paralel olarak halkla ilişkiler sektöründe yaşanan mali sıkıntıların etkisi olduğu görüşü hakim.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu