Medya

HalkTV’den borçları nedeniyle sıkıntıya düşen Tele1 kanalına destek

Tele1 kanalının başı borçlarıyla dertte… Kanal, kısa süre içinde borçlarını ödeyememesi durmunda lisansının iptal olma ihtimaliyle karşı karşıya… Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, Tele1’in lisansının iptal edilmeye çalışıldığını söyleyen Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’a destek açıklaması yaptı.

Yanardağ, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) Tele 1’e verilen anca kesinleşmemiş cezaları işleterek vergi dairesine devrettiğini açıkladı. Yanardağ, Tele 1’in 1 milyon 800 bin liralık borcu ayın 22’sine kadar ödemediği takdirde haciz ve lisans satışı tehlikesi karşı karşıya geldiğini belirterek, “Elektronik posta ile tebligat yapılmış güya bu gözlerden kaçmış süre dolmuş” dedi.

Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu, Twitter’dan paylaştığı mesajında üzerine düşeni yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Mahiroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Yaşadığımız bu zorlu günlerde saflarımızı sıkı tutup yoldaşlarımızla el ele tutuşmalıyız. Tele1’e yapılan ablukanın kırılması için Halk TV olarak maddi manevi tüm gücümüzle yanınızdayız . Karanlığa bir ışık yanacaksa onu birlikte yakacağız.Halk TV üzerine düşeni yapmaya hazırdır.”

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu