ManşetMedya

HALUK BİLGİNER’İN AÇIKLAMALARINA NE DEDİLER?

Hürriyet gazetesinden Cansu Çamlıbel’e röportaj veren ünlü oyuncu Haluk Bilginer’in açıklamalarının yankıları devam ediyor.

Türkiye’deki kültür sanat algısını eleştiren oyuncu Haluk Bilginer, röportajında “Atatürk’ü ikon olmaktan çıkarıp, insan olarak anlamak gerekiyor. 90 yıldır sadece tapınmakla meşgulüz” ifadelerini kullanmıştı.

Bilginer,  Türkiye’nin Atatürk’e tapınmaktan vazgeçemediğini söylemiş:

“Padişahlıktan Cumhuriyet’e geçişte adapte olmanın çok zor olduğu gibi. 91 yıldır adapte olamamışız. 91 yıldır güce tapıyoruz. Biz gücü çok severiz. Kendini güçlü gösteren herkese tapınırız. Bizim babalarımız da öyledir çünkü. Evde bir güç isteriz hep. Baba sendromudur o. Bir laf vardır çok severim: Erkekler babaları öldükten sonra büyür.” ifadelerini kullanmıştı.

Bilginer, Gezi Parkı direnişi için de “İsyan etmeyi öğretmek 90 gençliğine düştü, çok da iyi oldu. Bizim çocuklarımız çok daha mutlu bir ülkede yaşayacaklar, ondan emin olun” diye konuşmuştu.

Ünlü oyuncunun sözlerine twitter’dan gelen tepkilerin bir bölümü şöyle:

 

Önder Öztürk @onderozturk2023
Haluk Bilginer, “91 yıldır Atatürk’e tapınmaktan vazgeçemedik” demiş.. Biz, ümmetçi değiliz, fikirlerin peşindeyiz.. Sen neyin peşindesin!

 

Mehmet Faraç @FARACYAZIYOR
Haluk Bilginer adlı şöhreti sönmüş zavalli… reklam yapmak istiyorsan başka yere çamur sıçrat, Ataturku de ağzına alma, haddini bil…

 

Önder Öztürk @onderozturk2023
Haluk Bilginer, “91 yıldır Atatürk’e tapınmaktan vazgeçemedik” demiş.. Biz, ümmetçi değiliz, fikirlerin peşindeyiz.. Sen neyin peşindesin!

 

Ebru Çapa @ebrucapa
Kış Uykusu’nda ayrı döktürüyor, söyleşide ayrı… Cansu Çamlıbel’in Haluk Bilginer söyleşisi şapşahane olmuş.

 

Nebil Özgenturk @nebilozgenturk
Hürriyet Pazar. İnsana-sanata dair müthiş bir sohbet. Cansu Çamlıbel soruyor “dünya aktörü” Haluk Bilginer seviyesizlerin yüzüne haykırıyor.

 

Merva Biriktir
Adam sonuna kadar haklı herkes sözde Atatürk’e tapıyor ama hiç kimse onu örnek almıyor. Artık özellikle ünlüler Atatürk üzerinden show yapmayı bırakması lazım.

 

sosyalist düşünce
Mehmet faraç denen vasıfsız adamın yorumlarına kargalar götüyle güler.haluk bilginer’in reklama ihtiyacımı var lan yalak.adam atatürk’ü değil atatürk’ü putlaştıranlara laf sokuyor ve inceden rte ve avanesine geçiriyor.röportajın tamamını okud…

 

nurullah uzun
Haluk bilginer’in bunun farkında olmasına çok sevindim

 

m türkmen
Haluk bilginer Türkiye’de cumhuriyetten sonra süre gelen bir saplantıyı bir yanlışı dile getirmiş büyük ihtimal söyledikleri bazı çevreleri rahatsız edecektir, Gerçekten Atatürk’ün fikirlerinin ölümünden sonra devamı gelseydi bu ülke daha  başka yerlerde ola bilirdi. Atatürk’ten sonra dini yobazlarımız olduğu gibi Atatürkçü geçinen yobazlarımız da oldu ki onların yüzünden bu ülke çok çekti gelişmekte çok geçikti.

Nediyor.com

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu