Yaşam

Hamile kadına saldıran kişi serbest bırakıldı

Manisa’da geçtiğimiz günlerde yaşanan hamile kadına saldırıyla ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Hamile kadını spor yaparken yaralayan Mehmet T isimli şahsın serbest bırakıldığı bildirildi.

Olay geçtiğimiz hafta Manisa’nın Turgutlu ilçesinde meydana gelmişti. 32 yaşındaki, 1 çocuk annesi 4 aylık hamile Ebru Tireli bir parkta spor yaptığı 32) parkta spor yaparken saldırıya uğramış ve yaralanmıştı. Hamile kadına saldıran Mehmet T.  Ebru Tireli’ye, “Bir daha burada spor yapmayacaksın.” şeklinde bağırarak, ayakkabısıyla genç kadının suratına vurmuştu. Hamileyim diye yalvarmasına rağmen talihsiz kadını tekme tokat döven Mehmet T, Ebru Tireli’nin imdat çığlıklarının duyulmasının ardından kaçmıştı.

Mehmet T kullandığı aracın plakasından tespit edilip gözaltına alınmıştı. Şahsın suçlamaları kabul etmediği, olay anında başka yerde bulunduğunu söylediği belirtiliyor Mehmet T ifadesinin alınmasının ardından nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Mehmet T.’nin bugün serbest bırakıldığı haberi sosyal medyada da geniş yankı buldu.

Ebru Tireli olay sonrasında duygularını şöyle dile getirmişti!

4 aylık hamile Ebru Tireli’ yaşadığı travmayı şu sözlerle anlatmıştı:

“Hamileyim Ne Olur Vurma Diyerek Yalvardım, ne olduğunu anlamadım. Gözü dönmüş bir şekilde bana vurmaya devam etti. Yere düştüm, başımı kaldırıma vurdum, bu kez üzerime çıkıp, yüzüme vurmaya devam başladı… Hem küfür ediyor hem de vuruyordu. Sonra birden beni bırakıp kaçtı. Bir an için bebeğimi kaybettiğimi düşündüm. Kendime gelir gelmez eşimi aradım, büyük bir şok içerisinde hastaneye geldik ve Hemen kontrol altına alındım, tek tesellimiz çocuğumuzun iyi durumda olması… Hamile olduğum için o parkta sürekli spor yapıyorum, zaman zaman kızım ile birlikte de o parka gidiyoruz, böyle bir şeye hiç rastlamadım. Üzerimde kapşonlu bir mont vardı. Montumun her yeri kapalıydı. Erkek veya kadın olduğumun bile, ilk bakışta anlaşılması oldukça güçtü“dedi.
Ebru Tireli’nin eşi Akın Tireli : “Bu şahsın biran önce yakalanarak cezaya çarptırılmasını istiyoruz. Eşimin başına gelenlere inanmak çok güç. Hamile kadına bu nasıl yapılabilir. Bir saldırgan yüzünden hem eşimden hem de doğmamış çocuğumdan olabilirdim. Bizim hiç bir kimse ile ne kavgamız nede bir husumetimiz var. Adalet karşısında hakkımızı sonuna kadar arayacağız.”

Başa dön tuşu