Astroloji

Demet Baltacı’dan Haziran günlük burç yorumları

Günlük burç yorumunuzda neler var? Haziran ayında gökyüzü sizin için ne vaad ediyor? Ünlü astrologların günlük burç yorumları haberimizde. Nuray Sayarı, Hande Kazanova, Rezzan Kiraz günlük burç analizleri, önerileri ve uyarılarını sizler için derledik. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçları Haziran ayı günlük burç yorumları sitemizde…

Güneş tutulması ise 21 Ağustos 2017 tarihinde tam şeklinde oluşacak. ikinci güneş tutulması da Kuzey Afrika ve Amerika Birleşik Devletleri’nden görüntülenebilecek yani Türkiye’den tam olarak gözlenemeyecek.

Haziran 2017 Gök Olayları
2 Haziran Merkür İkizler Burcunda
9 Haziran Venüs İkizler Burcunda
9 Haziran Yay Burcunda Dolunay
24 Haziran Yengeç Burcunda Yeniay

Ünlü astrolog Hande Kazanova “Bugün itibarıyla Neptün gerilemeye başlıyor. 5 ay boyunca gerileyecek olan Neptün, sezgiselliğimizi artırabilir. Bazı konuların arka tarafında dönen olaylarla karşılaşabiliriz. Olayları değerlendirirken, kendimize çok yüklenmeyelim. Kendimizi kandırmadan çözüm üretelim. ” diyor.

FİLİZ ÖZKOL’DAN HAFTALIK BURÇ YORUMLARI  (19-25 HAZİRAN)

İdealler ve yolculuklar gündeme gelebilir. Yeniliklere açık olacağız. Yapmayı planladığımız değişimleri başlatabiliriz. Kazançlarımızı arttırma konusunda zevkli konularda odaklaşacağız. Kendimizi geliştirecek hobiler bulacağız. Bıkmadan ve uzanmadan araştırma çerçevemizi geniş tutmak isteyeceğiz. Entelektüel yönlerimiz ön plana çıkarken, sanatsal olaylar, konferanslar, paneller günlük yaşantımızı işgal edecek. Bir çok dostlarımızı ziyarete gideceğiz. Konuşmalarına güvendiğimiz kişilerin fikirleri bize ilginç gelecektir.

Haftanın gezegen hareketleri
Güneş 22 Haziranda Yengeç burcunda Mars’la birlikte hareket edecek. Merkür’de aynı evde kalarak güçlü özellikler verecek. Satürn, Neptün ve Plüton geri hareketine devam edecek. Jüpiter Terazi burcunda retrodan kurtuldu. Zevkli konularda odaklaşacağız. Kendimizi geliştirecek hobiler bulacağız. Dostluklarımıza daha fazla özen göstereceğiz. Sabit değerlerimizi korurken, farklı konularda da çalışmalarımızı ortaya koyacağız. Gezi programları ve kısa mesafeli yollar gündeme gelecektir. Uzun süredir görüşemediğiniz dostlarımızı arayabiliriz.

KOÇ
22 Haziran’dan sonra Merkür Aile ve yuva evinize geçiyor. Güneşle birlikte hareket ediyor. Aile ve yuva eviniz gündeme gelecek… Ailenin aşk hayatınıza karışma durumları canınızı sıkacaktır. . Söylenecek çok şeyiniz olmasına rağmen fikrinizi beyan etmeniz gereken konularda farklı bir şekilde sessiz davranabilirsiniz. Yanlış anlaşılma korkusu yaşıyor olmanız, kişisel enerjinizi kullanma konusunda size kısıtlamalar getirecektir. Bu dönem dinlenmeye ve projelerinizin planlarını yapmaya ihtiyacınız var Her şeye iyiniyetli ve neşeli halinizi bozmayacaksınız.. Plüton Ve Satürn Ufuk çizgisinin tepesinde ilerliyor. Yaratıcı kişilerle birlikte olacak ve sizi destekleyen güçlü konumdaki kişilerin arkadaşlığını tercih edeceksiniz. Sezgilerinizin sizi yanıltmadığını biliyor ve bu algılama gücüne dayanarak çevrenizdeki kişileri etkilemekten hoşlanıyorsunuz. İkna kabiliyetinizi sosyal aktivitelerinizde rahatlıkla kullanacağınız bir hafta yaşayacaksınız. Çevrenize kin tutabilir, oldukça hassas bir davranış biçimini sergileyebilirsiniz. Kendi değerlerinizin farkındasınız fakat yine de, duygusal doyum sağlamanızın güç olduğu bir hafta. Çalışkanlığınızı ve aktivitelerinizi çevreniz gönülden destekliyor. .. Ruhsal anlamda gergin olduğunuz bir dönem..

BOĞA
Verdiğiniz sözleri yerine getirme konusunda oldukça hassas davranacaksınız. Aktif zekanızla becerikli yönlerinizi birleştiriyor ve yüksek bir performans sergiliyorsunuz. Mantıklı kararlar alacaksınız ve isteklerinizde direteceksiniz. İnandığınız konularda taviz vermeyeceksiniz. Eski arkadaşlarınızla bir araya gelerek geçmiş konularınızı yorumlayabilirsiniz. Bu dönemde dikkatli olmalısınız. Arayış içinde olanlar da; arkadaş grupları içindeki eğlencelerde, toplantılarda yeni fırsatlar yakalayabilirler. Kalbi dolu olanlar için daha ilginç günler onları bekliyor. Partnerinizle, baş başa kalacağınız saatler, kalabalık yerlerdeki eğlenceli saatlerden daha etkili olacak. Satürn karşıt madde evinizde sizi olumlu şekilde destekleyecek. Çalışkanlığınızın karşılığında elde edeceğiniz maddi olanaklarınızı doğru yerlerde değerlendirmesini öğreneceksiniz. Eğer Satürn kurallarına uymazsanız, maddi krizler yaşamanız da, olabilecek unsurlar arsında. Siz eğer değerlerinizi doğru kullanırsanız, kazançlarınızı istediğiniz kadar biriktireceksiniz. İnatçı bir yapı sergileyecek ve fazla sorumluluk yükleneceksiniz. Hafta boyunca Jüpiter sağlık evinizde geri gidecek. Venüs’le Satürn ayın ilk haftasında ruhsal evinizden Uranüs’le karşıt etkileşime girecek Aksilikler ve ihmal edilmiş rahatsızlıklar söz konusu.

İKİZLER
Satürn ve Plüton Geri hareketine devam ederken bu geri gitmelerden olumlu faydalanacaksınız. Bu iki gezegenin yoğun etkileri başlayacak ve çevre ile olan aktivitelerinizi, ilişkilerinizi güçlenecek. Kariyerinizi grup çalışmaları ile destekleyeceksiniz. 24 Haziranda Yeni ay Para evinizde doğacak. Finans evinizi destekleyici özel kişilerle birlikte olacaksınız. Bir arada olduğunuz kişilerin, kazanç tablonuzu olumlu etkileyecek varlıklı çevreden olmasına dikkat edeceksiniz. Sizden yaşça büyük kişilerden beklediğiniz destekler gelecektir. Kişiliğinizi olumlu bir şekilde ortaya koyacaksınız. Kültür düzeyi yüksek arkadaşlarınızla bir araya gelecek ve duygusal etkileşimlerin de yaşandığı mantıksal beraberlikler kuracaksınız. Bu dönemde düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. İçsel dengelerinizi yeniden kurmak isteyebilirsiniz. Satürn bu konuda istediğiniz desteği verecektir. Yaratıcılığınızı arttırmak ve daha iyi performans sağlamak adına kendinizi izole edebilirsiniz. Yine bu dönemde saygılı dostluklardan yanasınız. Yaşlı akrabalarınızın ziyaret edeceksiniz. Çok çalışıyorsunuz, dinlenmeye özen göstermelisiniz. Beraber olduğunuz kişilerin zihinsel aktivitelerine dikkat ederek, kontrollü davranmaya gayret edin, sinirli ve agresif davranışlardan sakının.

YENGEÇ
Satürn Çalışma ve sağlık evinizde geri giderken karşıt evinizde Plüton geri hareketini yapıyor ve negatif bir etki veriyor. size gerilimli ve karamsar anlar yaşatabilir. İş konusunda olumsuz kararlar almak istemiyorsanız, o günü sakin ortamlarda geçirmelisiniz. Üstlerinizle kapışmamalı ve isteklerinizi regüle etmelisiniz. Finans konularına dikkat etmelisiniz.. Abartılı harcamalardan bütçeniz olumsuz etkilenecektir. Büyük meblağlarda kimseye borç vermeyin ve kefil olmayın. Senet ve çek olaylarına girdiğiniz zaman asla geriye alamayacağınız kayıplarınız olacaktır. Ailenizin sizinle ilgili öngörülerini göz ardı etmemelisiniz. Yatırım konusunda, partnerinizin ve güçlü işbirliği yaptığınız kişilerin düşüncelerinden olumlu bir şekilde etkileneceksiniz. Onların hatırı sayılır yardımlarını alacaksınız.. Size uzun zamandır ilgisi olan birinin duygularının açığa çıktığına şahit olabilirsiniz. Yine sosyal yaşantınızda bozulan dostluklarınızı yeniden düzeltme imkanı bulacak, derin bir çözülme devresine gireceksiniz. Gücünüzün farkındasınız.. Mesleğinizde en parlak aylarınızdan birindesiniz.. Bireyselliğiniz ön plana çıkacak, arzularınız doğrultusunda karar vermek isteyeceksiniz. Dış görünüşünüz ve özel çabalarınız önem kazanacak. Fakat, olaylar karşısındaki duygusal tepkilerinizin derecesini iyi ayarlayarak, günlük yaşantınızdaki dengeleri bozmayacaksınız.

ASLAN
Devam eden projelerinize hız verirken, kendi insiyatifiniz doğrultusunda olaylara yön vermek isteyeceksiniz. Başkalarının en giz sorunlarında, çözümleyici düşünceler geliştirmeniz dost edinmenizde kolaylık sağlasa da, yaşama biraz daha doğal bakmalısınız. Maddi konularla ilgili gizli hesaplarınız olabilir. Bugün, amaçlarınız doğrultusunda hareket etmek isteyeceksiniz.. Çevrenizde sizi anlayabilecek kişilerin olması, güven duygunuzun artmasına neden oluyor ve iş potansiyeliniz güçleniyor. İş birliğin önemli olduğunun farkındasınız. Yatırım konusunu daha sonraya bırakmalısınız.. Arkadaşlık ilişkilerinizi ve mesleğinizle ilgili konuları paralel götürmeyi başarıyorsunuz. Denenmemiş işlerde oldukça başarılı olacaksınız. Cesur ve radikal kararlarınıza arkadaşlarınız destek verecekler. Hedefleriniz, uzak ülkelerde yapacağınız başarılı çalışmalar gibi arzu ve isteklerinizde yoğunlaşarak, yaşam sürecinizi emin adımlarla şekillendiriyor, pes etmeyerek sabırla yaklaşıyorsunuz. Plüton’un ileri hareketini yaparken, kariyerinizle ilgili gerekli hamleleri yapmalısınız. . Güneş; isteklerinizin gerçekleşmesine yardım ederken, kendi inisiyatifinizle cesur davranışlar içinde olacak ve sınırlarınızın ne olduğu konusunda kendiniz karar vereceksiniz. Uzak yollarla ilgili geliştirdiğiniz projelerden vazgeçmeyerek, üstüne gitmelisiniz. Çünkü, bunlar sizin uzun zamandır planlarını yaptığınız konular olacaktır.

BAŞAK
Kabuğunuzu kırmanın, dışa açılmanın ve sınırlarınızı genişletmenin tam zamanı. Bu ay; güçlü bir finans tablosuyla başlıyorsunuz…Jüpiter finans evinizde Güneşinizle uyumlu bir açı yapıyor. İletişim konuları ön plana çıkarken, entelektüel çevrelerde boy göstereceksiniz. Bu dönemde sosyal aktivitenizin yüksek olmasından dolayı, etrafınız oldukça kalabalık olacak. Entelektüel düzeyde kişilerle kuracağınız dostluklar yaşam motivasyonunuzu arttıracak, birlikte çalıştığınız kişilerle ortak fikir üretebileceksiniz. Kariyerinize katkısı olacak kişilerle tanışacaksınız. Uzun yolların ve seyahatlerin gündeme gelmesiyle yoğun bir tempoya girebilirsiniz. Arkadaşlarınızla bağlarınız güçlenirken yoğun bir telefon trafiği yaşayacaksınız.. Kişiliğinizle ilgili takıntılarınıza dikkat etmeli ve ilişkilerinizde hayalleriniz yüzünden çatışmalara neden olabilecek saplantılardan uzak kalmalısınız. Olumsuz sonuçlarla karşılaşmak istemiyorsanız, dikkatli olmanızda yarar var. Kan tahlillerini yaptırmalı ve kolesterol seviyeleriniz düşürmelisiniz. Artık enerjinizi doğru alanlarda kullanmayı öğrenmelisiniz… Günlük yaşantınızı planlayarak hareket etmeniz sizi yeni yaşantınıza hazırlayacaktır. Artık disiplinli davranmayı yaşam biçimi haline getirmeyi başarabilirsiniz.

TERAZİ
Partnerinizle birlikte alacağınız ortak kararlar önemli olacak. Mal ve mülk edinme konusunda hemfikir olacaksınız. Merkür ve Venüs 8. Evinizde tehlike sinyalleri de veriyor.. Takıntılı aşklar gündeme gelebilir. Kafanızdaki kişiyi gözünüzde fazla abartabilir ve gereksiz düşünceler içinde size uygun olmayan aşklar yaşayabilirsiniz. Kendinize karşı hoşgörülü olabilir ve bazı gerçekleri saptırabilirsiniz. Alışkanlıklarınız konusunda dikkatli olmalısınız. . Partnerinizle ilgili aranızda netleştirmeniz gereken sorunlarınız için hala zamanınız var. Geçen aydan kalan olaylara çözüm getireceksiniz. İlişkilerinizi zorluklar içinde yaşıyorsunuz. Fakat, artık problem yaratan konuları çözmeniz gerekiyor. Bu nedenle, sorunların üstüne giderken, sabırlı ve mantıklı taraflarınızı ön plana çıkarmalısınız. Beslenme ile konularda aşırıya kaçmayın. Karaciğerinize bu konuda önem verin. Sakin yerleri tercih ederek, gerginlik yaratan negatif enerjiyi üzerinizden atın. Anlık sert tepkisel duygular içine girebilirsiniz. Bu anlarda kendinizi frenleyerek, işbirliği içinde olduğunuz çalışma arkadaşlarınızı motive edici davranışlarda bulunmalısınız. Duygusal tepkilerinizin verdiği olumsuz etkiler kondisyonunuzu düşürebilir. Gerginlik, sizin için olumlu olmayacaktır.

AKREP
Satürn size maddi konularda size ödül vermeye hazırlanıyor. Derin araştırma gereken konularda kendinizi ispat edeceksiniz. Bu dönem sosyal ilişkilerinizin seyrini maddi kazançlara döndürebilirsiniz Çevrenizdeki olayları lehinize kolayca çevireceksiniz. İnsanlara yardım etme duygunuz harekete geçerek, toplumda misyonu olan kuruluşlarda görev yapacaksınız. Sert çıkışlardan uzak kalmalısınız. Sizin için duygusal tatmin çok önemli. Üstelik çevrenizle bütünleşmek sizi farklı kılıyor. Yalnızlığı sevmeyen yapınız sizi kalabalık ortamlara süreklerken, karşılaşacağınız kişilerden olumlu etkiler almanıza da, neden oluyor. Merkür düşünce karışıklığı verecektir. Bu nedenle, size söylenen her şeyin altından farklı anlamlar çıkarmamalısınız. Yardım almadan sorunlarınızla başa çıkmayı başarabileceğiniz ayın ilk haftasında evren bir şekilde size yardım edecektir…Sağlık gezegeniniz Mars 8.. evinizde ilerlemektedir. Ayak bilekleriniz ve iskelet sisteminize özen gösterin. Bol su için böbrekler önemli. Sinir sisteminizi yormamalısınız. Vitamin ve mineral dengenizi korumalı, uyku düzeninize dikkat etmelisiniz. Kaynatarak çayını içeceğiniz “kara hindiba” otu size iyi gelecektir. Aşırı çalışmanın verdiği sinirsel gerginliklere dikkat etmelisiniz. Çevrenizle tartışmamalısınız. Ani sürprizleri sevmenize rağmen küçük kazaların sürprizleri çok sevimli olmasa gerek değil mi? Üstelik bilek incinmeleri ve burkulmaları sosyal hayatınıza darbe vurursa!..

YAY
Duygularınızı ve hırslarınızı içsel olarak büyütüyorsunuz. Enerjinizi büyük hedeflere odaklarken, bazılarınız büyük karmaşalar yaşayacak. Sorumluluk duygunuz artacak ve düzenli hareket etmeyi yeğleyeceksiniz. Yakın dostlarınızla aranızda duygusal bağlarınız güçlenecek. Aşk yaşıyorsanız, romantizm dolu günler sizi bekliyor. Tutkular, duygular ve ilginç fanteziler ortaya çıkacak. Eski aşklar tekrar gündeme gelebilir. Kıskançlıklar ve eski sorunlar yeniden ortaya çıkabilir. Satürn ve Neptün sizi gerçeklerle yüzleştiriyor. Yaşadığınız olay ne olursa olsun; yaşantınızda bir dönüm noktasıdır.. Artık geriye bakmak istemiyorsunuz. Uzun süredir yaşam adına çok mücadele verdiniz bir çok karmaşadan geçtiniz. Yaşadığınız hayal kırıklıkları çoğu kez yerlerde sürünmenize nende oldu. 22 Haziran’a kadar Güneş’ten güç alacaksınız.. Siz şartlarınızı korkusuzca sunacak kadar cesur olacaksınız. Zihninizin çok aktif olmasıyla bir çok konuyu aynı anda düşünmeniz bile sizi asla yanıltıcı durumlara düşürmeyecek, olaylara direk yaklaşacaksınız. Sağlığınızla ilgili önemli bir sorun olmamasına rağmen ağır yiyeceklerden uzak kalmalı ve kalori dengenizi korumalısınız. 24 Haziran’da 8. Evinizde gerçekleşecek olan “Dolunay” ruhsal yönlerinizi ön plana çıkarıyor. Dengeleri korumak zorunda kalabilirsiniz..

OĞLAK
Bu ay aşk, romantizm ve sosyal yaşantınızla ilgili etkinlikler gündeme gelirken, daha sonra kişisel olaylara yerini bırakacak. Birçoğunuz, ortak arkadaş gruplarında yeni tanışacağı kişilerle duygusal bağlar kuracak. Uzun süredir dostluk çerçevesi içinde yaşanan ilişkiler aşka dönüşebilir. Bu şekilde gelişen sürpriz ilişkilerde temkinli olmalıyız. Enerjinizi sosyal ilişkilerinizle bütünleştirmek ve kariyerinizi destekleyici kişilerle görüşmek isteyeceksiniz. Ruhsal anlamda kendinizi huzurlu hissettiğiniz zaman, kendinizle ilgili daha sağlıklı kararlar veriyorsunuz.. Kariyer evinizdeki Jüpiter geri giderken eski fırsatlar yeniden gündeme geliyor. Jüpiter, verdiğiniz kararları uygulamanız için yolunuzu aydınlatmaya ve büyük nimetlerinden yararlanmanız için emrinize amade olmaya hazır. Şimdi gerek ilişkiler gerekse yaşamınız için yeni kararlarını uygulamak durumundasınız. Karşınıza çıkacak fırsatlar aracılığıyla, gelişim sağlayabileceğinize inandığınız alanlarda cesur olmak durumundasınız. Sağlık gezegeniniz Merkür’ün Ay’ın büyük kısmı aşk ve sosyal evinizde geçireceği için yorgun düşebilirsiniz. Duygusal çelişkiler yaşadığınız zaman sinir sisteminiz zarar görüyor. Dengeli beslenerek, kısa yürüyüşler yaparak ve hobilerinize zaman ayırarak bu dönemi sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz.

KOVA
Güçlü kişilerin desteğini üzerinizde hissedecek ve onlarla ilişkilerinizi olumlu tutmayı başaracaksınız. Ortak çalışmalarınızın ses getireceği, hayallerinizin genişleyeceği bir ortamı paylaşacaksınız. Siz artık duygularınıza katı kurallar getirdiniz. Gelişigüzel ilişikler yaşamak istemediğiniz için, bu ay karşınıza çıkan kişilerin yapısını “ince eleyip, sık dokumaya” özen gösteriyorsunuz. Yaratıcılığınızda harikalar yaratıyorsunuz. Doğru zamanda doğru işler yapan biri olarak bu haftayı mutlu bir şekilde kapatacaksınız. Merkür dördüncü evinizde seyredecek. Ev ve aile kavramları önem kazanacak. Hayal kurma yeteneğinizi güçlü olmasıyla beraber, sevdikleriniz için iyi şeyler yapmayı arzulamanız sizi farklı davranışlara koşullandırmış olacak. Kariyer gezegeninizle etkileşim halinde. Aileniz ve mesleğiniz arasında gerilimli bir dönem yaşayabilirsiniz. Birçok sorun üst üste gelecek ve sorumluluk duygularınızın yoğun olmasından dolayı çok gergin olacaksınız. Kendinize güvenmeniz ve boş vermişliğiniz bazı sorunlar da beraberinde getirebilir. Özellikle kalp ve mide sorunlarınızı göz ardı etmemelisiniz. Uzun süredir ihmal ettiğiniz kontrollerinizi yaptırmalı ve bir diyetisyenle konuşmalısınız. Ortak arkadaşlarınızla başlatacağınız spor faaliyetleri motivasyonunuzu arttıracak. Yaşam enerjiniz iyi seviyelerde olacak, birlikte çalıştığınız kişilerle uyumlu işbirliklerini gerçekleştireceksiniz.

BALIK
Kültür düzeyi yüksek arkadaşlarınızla bir araya gelecek ve duygusal etkileşimlerin de yaşandığı mantıksal beraberlikler kuracaksınız. Sizden daha genç kişilerle sosyal aktiviteler gerçekleştirirken kendinizi olduğunuzdan daha genç ve yenilenmiş hissedeceksiniz. Güzel konuşmalarıyla karşı cinsin sizi etkilemeye çalışmaları geçici aşkları da gündeme getirebilir. Hafta sonunda karşınızdaki kişileri incitmekten çekindiğiniz için fikirlerinizi açıklamakta zorlanabilirsiniz. Yaptığınız bunca fedakarlığa rağmen bir şey elde edemediğinizi düşünerek, sessiz kalmayı tercih edeceksiniz. Fakat, yardım etme duygunuz oldukça yoğun ve birlikte çalıştığınız kişilerin işlerini kolaylaştırmak için elinizden gelen her şeyi yapacaksınız. İçinizdeki öfkeleri bastırmak zorunda kalacaksınız. Sizi ilgilendiren konularda karizmatik çekim gücünüzü yoğun bir şekilde kullanacak, çevrenizde gizemli bir hava estireceksiniz Gizli aşk ilişkileri olanlar; yeniden durum değerlendirmesi yapmalı ve eksilen özgüven nedeniyle, kendilerini geriye çekerek olayları zamana bırakmalıdırlar. sağlığınızın olumlu olmasına rağmen; kendinizi enerjik hissettiğiniz anlarda takıntılarınızı göz ardı etmeye çalışın ve sizi dinlendirici ortamlara doğru uzaklaşın. Öfkelerinize hakim olduğunuz sürece, sağlığınız bir sorun yaratmayacak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu