Medya

Hande Sarıoğlu, kendisi için “story şebeği” yazan Ahmet Hakan’a nasıl tepki verdi?

Sosyal medyada paylaştığı mezdeke dansı videosu nedeniyle Habertürk TV’de spor spikerliği görevinden olan  Hande Sarıoğlu, kendisi için  ‘dikkat çekmeye çalışan story şebeği’ diye yazan Ahmet Hakan’a sert göndermelerin de yer aldığı açıklama yaptı.

Habertürk ekranlarında spor spikerliği yapan 32 yaşındaki Hande Sarıoğlu, geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından oryantal yaptığı bir dans videosu paylaşmıştı.

Sosyal medyada gündem olan bu görüntüler de Habertürk yönetiminde büyük rahatsızlığa neden olmuştu ve ünlü sunucunun işine son verilmişti.

Ardından bir açıklama yapan Sarıoğlu, Habertürk yönetiminin kendisini geçmişte de sosyal medya paylaşımları üzerine uyardığını söyledi. “Renkli bir kişiliğe sahip olduğunu fakat kanalın görüşüne de saygı duyduğunu” belirten Sarıoğlu, Habertürk’teki görevinden kendi isteğiyle ayrıldığını açıklamıştı.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ise bugünkü yazısında Hande Sarıoğlu’nun yaptığı dansın ilk 15 saniyesine tahammül ettiğini söyleyerek ünlü sunucuyu “story şebeği” ilan etti.

Ahmet Hakan’ın ağır hakaretine maruz kalan Hande Sarıoğlu, Instagram hesabından bir açıklama yayınlayarak isyanını dile getirdi:

“İzlemeyen, konuşmayan, yazmayan kalmasın lütfen, alırınım. O her şeyi çok bildiklerini sanan, benim oryantalimden daha kıvrak dilleri ve kalemleri olan dayılara seri oryantal getirin. Elden ele gönderin, paylaşın. Ülkede oryantal açığı varmış zaar!”

Hande Sarıoğlu, Instagram hesabının hikayeler bölümünde yaptığı diğer paylaşımında ise, Ahmet Hakan’ı hedef aldı ve “İnsanların gözünün içine baka baka siyaset şebekliği yapan biri de benim oryantalime ‘story şebekliği’ demiş, bak şu şebeğe @ahmethakanc” diye yazdı.

 

Sarıoğlu, Ahmet Hakan’ın bu eleştirilerine karşın kendisini takip de ettiğini paylaştı. Ancak bu paylaşımdan bir süre sonra ünlü spor spikeri Ahmet Hakan’ı engellediğini gösteren ekran görüntüsünü de takipçileriyle paylaştı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu