Magazin

HANDE YENER VE ÖZCAN DENİZ’DEN RABİA İŞARETİ

Kamuoyunda Rabia İşareti olarak bilinen hareketi Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ardından dün Çaykur Rizesporlu Sercan ve Fenerbahçeli Emre Belözoğlu da attıkları gollerden sonra yaptılar. Katliam ve darbeye tepkinin sembolü olan hareket sanat dünyasında da hızla yayılmaya başladı…

Rabia işareti, sosyal medyada da Mısır’daki darbe ve katliama tepki olarak hızla yayıldı. Pek çok twitter kullanıcısı, yazar, siyasetçi, aktivist de protestoya katıldı.

Özcan Deniz, Hande Yener, Doğuş, Volga Tamöz, ünlü prodüktör Polat Yağcı gibi isimler profillerini Rabia işaretiyle değiştirdi. Rabia işareti magazin dünyasında giderek daha da yaygınlaşacağa benziyor.

RABİA İŞARETİ NEDİR?:

Mısır’daki darbe karşıtlarının, cuntaya karşı direnişi sırasında fotoğraflara yansıyan sembol işaret ‘4’ yani ‘Rabia’ olarak adlandırılıyor. Arapçada “dördüncü, dört” anlamına gelen “Rabia” kelimesi Mısır’da darbe karşıtı direnişin sembolü. Ülkede yaşanan katliamlar sırasında darbe karşıtlarının 4 parmaklarıyla işaret ettiği sembol hızla yayıldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu