Medya

Hangi gazeteci Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün verdiği Cesaret Ödülü’ne aday gösterildi?

Cumhuriyet gazetesinin yeni yönetim yapılanmasının ardından gazete ile yolları ayrılan Çiğdem Toker Sınır Tanımayan Gazeteciler(RSF) tarafından verilen Basın Özgürlüğü Ödülleri kapsamında verilen “cesaret ödülü”ne aday gösterildi.

ÖDÜLLER LONDRA’DA VERİLECEK

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü, ilk kez Basın Özgürlüğü Ödülleri’ni İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenliyor. Ödüller 8 Kasım’da törenle sahiplerini bulacak.

Çiğdem Toker, cesaret ödülüne aday gösterilmesini sosyal medya hesabından duyurdu.

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü(RSF) 1985 yılında Fransa’nın başkenti Paris’te kuruldu. Sınır Tanımayan Gazeteciler, Paris kökenli basın özgürlüğünü savunan uluslararası sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetini sürdürüyor. Sivil toplum örgütü; Robert Ménard, Rony Brauman ve gazeteci Jean-Claude Guillebaud tarafından kuruldu. Jean-François Julliard 2008 yılına kadar genel sekreter olarak görev yaptı.

RSF, her yıl düzenli olarak tüm dünyadaki basın özgürlüğüne ilişkin raporlar hazırlıyor. Ükelere bu konuda adeta karne veriyor. Örgüt ayrıca düzenli olarakj basın özgürlüğü kapsamında dünyadaki aday gösterilen gazetecilere ödüller veriyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu