Yerli Dizi

Hangi oyuncu kaç para alıyor?

Dizi piyasasında her yeni sezonla birlikte alınan ücretler de revize ediliyor. Peki yeni sezonda hangi oyuncu ne kadar ücret alacak? İşte hangi oyuncunun bölüm başı dizilerden ne kadar para kazandığı ile ilgili haberimizin detayları…

Hangi oyuncu kaç para kazanıyor?

İşte sorunun cevabının detayları:

FAHRİYE EVCEN

Ekranların fenomen dizisi Yaprak Dökümünde bölüm başı 17 bin TL alan güzel oyuncu Fahriye Evcen’in, yeni dizisi Çalıkuşu’nda fiyatı 20 bin TL’ye çıktı.

BEREN SAAT

Aşk-ı Memnu’dan 30 bin TL alan Beren Saat, Fatmagül’ün suçu ne? dizisinde ücretini 50 bin liraya çıkardı. Beren Saat’in son dizisi İntikam’dan ise bölüm başına 69 bin TL aldığı öğrenildi. Beren Saat’in 1 yıllık ücreti 1.5 milyon lirayı peşin aldığı ve kadın oyuncular arasında rekor kırdığı söyleniyor.

HAZAL KAYA

Film yapımı “Son Yaz Balkanlar” dizisinin ekran ömrü çok kısa süren Kaya’nın bölüm başına aldığı ücret 30 bin TL idi. Yeni dizisinde ise ‘Azra’ karakterine hayat verecek olan güzel oyuncu Hazal Kaya, A.Ş.K. dizisinden bölüm başı 40 bin TL kazanacak.

TUBA BÜYÜKÜSTÜN

En son oynadığı Gönülçelen dizisinde 30 bin TL alan Tuba Büyüküstün, sona eren ’20 Dakika’dan bölüm başına 45 bin TL kazanıyordu. Büyüküstün’e 13 bölüm ücreti peşin ödendi.

MERVE BOLUĞUR

‘Kuzey Güney’ dizisinde iki sezon boyunca bölüm başına 5 bin TL alan Boluğur, yeni dizisinde ücretini yükseltti. Bölüm başına 12 bin 500 TL’ye anlaşan oyuncu, 50 bin TL aylık alacak. Boluğur, böylece haftalık ücretine yüzde 150’lik zam yaptırarak kamera karşısına geçmiş oldu.

FARAH ZEYNEP ABDULLAH

Farah Zeynep Abdullah, şöhret olduğu ‘Öyle bir Geçer Zaman Ki’ dizisinde bölüm başına 8 bin lira ücret alırken yeni dizi projesinde ücretini üçe katladı. Ay Yapım’la sözleşme imzalayan oyuncu, Ocak ayında başlayacak yeni projesi için haftada 25 bin lira alacak.

ÖZGÜ NAMAL

Son dizisi Hanım’ın Çiftiliği’nden 30 bin TL bölüm başı ücret alan Özgü Namal, daha düşük bir rakamı kabul etti. Yeni dizisi Merhamet’te Narin karakterini canlandıracak olan Namal, bölüm başı 25 bin TL alacak.

BERGÜZAR KOREL

Bergüzar Korel, Karadayı dizisinde geçtiğimiz sezon 50 lira alıyordu. Korel’in bu sezon 55 bin lira alacağını öğrenildi.

WİLMA ELLES

Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin Caroline’i Wilma Elles, diziye 5 bin TL ile başlayıp, 20 bin TL’ye yükselterek sonlandırdı.

SERENAY SARIKAYA

Geçen sezon oynadığı ‘Lale Devri’nde bölüm başı 15 bin TL alan Serenay Sarıkaya,yeni dizisi Medcezir’den bölüm başına 27 bin 500 TL alacak.

2016-17 SEZONUNDA GÜNCELLENEN ÜCRETLERE GÖRE HANGİ OYUNCU NE KADAR KAZANACAK?

Yeni sezonla birlikte ünlü oyuncuların aldıkları bölüm başı ücretler de değişti. Bazıları için  astronomik rakamlar konuşuluyor. Örneğin Kıvanç Tatlıtuğ’un aldığı ücret dudak uçuklatacak türden…

İşte yeni sezonda güncellenen ünlü oyuncuların aldıkları bölüm başı ücretlerden örnekler..

Diriliş dizisiyle adeta tavan yapan Engin Altan  Düzyatan’ın yeni sezonda bölüm başına 60 bin TL alacağı öğrenildi.

Güzel oyuncu Serenay Sarıkaya henüz yeni sezon için dizi anlaşması yapmadı. Sarıkaya’nın son dizisinde yaklaşık 20 bin lira aldığı konuşuluyor.

Kıvanç Tatlıtuğ aylık 90 bin lira bin lira kazanacağı ileri sürülüyor. Bu da bir oyuncuya ödenen en yüksek ücret.

Kenan İmirzalıoğlu bölüm başına 60 bin TL alıyor.

Tuba Büyüküstün bölüm başına 90 bin lira alacak.

Daha önceleri bölüm başına 35 bin lira alan Halit Ergenç, son dizisine 45 bin lira ücretle başlamıştı. Oyuncu son olarak ise bölüm başına 60 bin lira alarak dizinin sezon finalini yaptı.

Nebahat Çehre bölüm başına 30 bin TL alıyordu.

Necati Şaşmaz bölüm başına 60 bin TL alıyor.

Bergüzar Korel bölüm başına 55 bin TL alıyor.

Beren Saat bölüm başına 60 bin TL alıyordu.

Haluk Bilginer bölüm başına 50 bin TL alıyordu.

Erdal Beşikçioğlu bölüm başına 50 bin TL alıyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu