Medya

Hangi Sözcü yazarının Rahmi Turan’ın oğlu olduğu ortaya çıktı?

Sabah’ın son yıllarda dikkat çeken yazarı Dilek Güngör, Sözcü’de Murat Muratoğlu imzasıyla yazıları yayımlanan yazara yüklendi. Güngör, Rahmi Turan’ın oğlu olan ve Murat Muratoğlu imzasıyla yazıları yayınlanan Murat Turan’a ‘soyadından neden utanıyorsun’ diyerek tepki gösterdi.

Sabah yazarı Dilek Güngör, Sözcü yazarı Murat Turan’a soyadı üzerinden yüklendi. Murat Turan’a ‘soyadından neden utanıyorsun’ diye sordu. Murat Turan’ın Murat Muratoğlu ismiyle yazdığını söyleyen Dilek Güngör, yeni bir polemiğin başlamasına neden olacak gibi görünüyor.

İşte, Dilek Güngör’ün Sabah gazetesindeki yazısından bir bölüm:


Geçenlerde YouTube’da “Anneme söylemeyin, ben bir ekonomik tetikçiyim” diye bir video önüme düştü.
Aklınca yabancı bankaların bugüne kadar yaptığı kur operasyonları üzerinden ekonomi yönetimiyle dalga geçiyor. Laubali mi laubali… Siyah gözlükleri takmış… Önce tanıyamadım tabii… Gözlükleri çıkarınca baktım Murat Turan’mış!
O kim mi?
Yahu yok mu hani Sözcü’de fake ismiyle ekonomi yazar. Daha doğrusu atıp tutar. Babasının torpiliyle kaptığı köşede sallar.
Nam-ı diğer Murat Muratoğlu
Kafanız karıştı biliyorum.
Siz de benim gibi merak ediyorsunuz değil mi? Doğru ya, bir insan babasının soyadını niye gururla kullanmaz?
Neden fake bir soyadıyla yazar?
Çekindiği bir şeyler mi var?
Aklıma birkaç şık geliyor tabii…
Sözcü yazarı Murat Muratoğlu’nun gerçek adıyla Murat Turan’ın babası Rahmi Turan’dır. Hani Türk basın tarihine adını ‘asparagas kralı’ olarak yazdıran… En son “Saray’a giden CHP’li” diye salladığı yazısını hatırlarsınız.
Biliyorsunuz, yazıdan sonra fena çuvallamıştı.
Kaynağı olduğunu söylediği arkadaşı dahi onu satmıştı. Herkes yalanlayınca trafik kazası falan diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışmıştı ama nafile… Entrika çevirmeye çalışırken eline yüzüne bulaştırınca köşesinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP’li Muharrem İnce’den özür dilemek zorunda kalmıştı.

Gerçi Rahmi Bey’i tanıyanlar bilir.
Bakmayın köşesinden etik butik yaparak tokmak salladığına…
Gazetecilik sicili hep böyle kirli anılarla doludur.
Vakti zamanında Tan gazetesinde yaptıklarını hatırlarsınız. ‘Sakallı Bebek’ haberini bilmeyen yoktur. Rahmetli Nazmiye Demirel’in namusuna dil uzattığı haberlerini okumuşsunuzdur. Adnan Hocacı olduğu iddia edilen kızı nedeniyle sapkın tarikatla para alışverişini duymuşsunuzdur.
Sonrasında parasını kurtarmak için haber dosyalarının üzerine yattığını işitmişsinizdir.
Hiç uslanmamış olacak ki, geçenlerde “Bu pazar çok ceza kesilebilir” başlıklı yalanıyla Emniyet’ten tekzibi yemiştir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu