Magazin

Hangi Türk iş adamı Kendall Jenner’a 1 milyar dolarlık hediye verdi?

Kim Kardashian’ın üvey kardeşi Kendall Jenner’a doğum gününde Rolls-Royce hediye eden Türk iş adamının kim olduğuna dair sosyal medyada birçok paylaşım yapıldı. 

Kim Kardashian’ın üvey kardeşine Rolls-Royce hediye eden kişinin Dubai’de yaşayan Türk iş adamı Saygın Yalçın olduğu ortaya çıktı.

Hediyenin sahibinin zengin bir Arap şeyhi ya da prensi olduğu söylenmişti. Fakat Dünya Gazetesi’nden Kerim Ülker, bugün yayımlanan köşesinde o kişinin Dubai’de yaşayan Türk iş adamı olduğunu yazdı.

İşte Dünya Gazetesi yazarı Kerim Ülker’in o yazısı…

Başta ABD olmak üzere birçok Batılı medya kuruluşu, Kim Kardashian’ın üvey kardeşi Kendall Jenner’a hediye edilen lüks otomobili araştırıyor. 3 Kasım’da 21’inci yaşına giren Jenner’a doğum günü hediyesi olarak Rolls-Royce hediye edildi. Batı medyası yüzbinlerce dolarlık bu hediyenin adresini Körfez’de aradı. Gazeteler lüks arabanın bir Arap Şeyhi veya Prensi tarafından hediye edildiğini yazdı önce…

EN BÜYÜK E-TİCARET SİTESİNE ORTAK

Ancak gerçek, geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Adres Dubai’ydi ancak, ‘Gizemli Prens’ bir şeyh veya kraliyet ailesinin genç bir üyesi değildi. Prens, Türk bir işadamıydı… Dubai’de yaşayan Türk işadamı Saygın Yalçın. Almanya’da doğan Türk işadamı Saygın Yalçın, Ortadoğu’nun ilk ve en büyük özel alışveriş kulübü Sukar.com’un kurucusu. 2 bin 500’den fazla çalışanıyla Arap dünyasının en büyük e-ticaret şirketi Jabbar Internet & Souq.com Group’un da ortağı olan Yalçın, Canadian University of Dubai’de girişimcilik üzerine okutmanlık yapıyor.

40 YAŞ ALTI ZENGİNLER LİSTESİNDE 33’ÜNCÜ SIRADA

SellAnyCar.com’u 1 milyar dolarlık bir değere ulaştıran Yalçın, Ortadoğu’nun en büyük araba alım servislerinden birine sahip. Yalçın, Fortune tarafından hazırlanan 40 Yaş Altı Zenginler Listesi’nde de 33’üncü sırada yer alıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu