Televizyon

HANGİ TÜRK OYUNCU HOMELAND’TA OYNAYACAK?

Amerikan Dizisine Türk Oyuncu!

Türk dizileri Asya, Avrupa ve Afrika’ya ihraç edilirken, oyuncular da gözlerini dünyanın her yerinden milyonlarca izleyiciye ulaşan Amerikan dizilerine dikti. Broadway’de aldığı rolle adından söz ettiren Esin Varan, en iyi televizyon dizisi dahil birçok Altın Küre’nin sahibi “Homeland”de rol alacak.

Varan, Showtime kanalının haftalık ortalama 4.4 milyon izleyicisi bulunan dizisinde Ortadoğulu bir mülteciyi canlandıran rolüyle birkaç hafta misafir oyuncu olarak ekranlarda boy gösterecek.

AA muhabiri Tuğba Özgür Durmaz’a açıklama yapan Varan, uzun zamandır sahnenin yanı sıra ekranlarda da ye almak için uğraştığını belirtti.

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden Homeland’de seçmeleri kazandığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Varan, Türkiye’de de izleyicisi bulunan dizideki çekimlerinin mart ayından itibaren başlayacağını bildirdi.

Varan, Amerika’daki oyunculuk serüvenine ilişkin ise şunları dile getirdi:

“Orada kalmak çok zor. Bambaşka bir kültürde bu işi yapmak kolay değil ve insanlar bir süre orada yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönünce işlerin çok daha kolay yürüyeceğini düşünüyorlar. Burada ünlü olmak ve çevre edinmek daha kolay. Orada ben gerçekten çok zorlandım, Amerikalı bir çabalıyorsa senin on çabalaman ve her zaman bir adım önde olman lazım. Sanırım insanlar uğraşmak istemiyorlar ya da umduklarını bulamıyorlar. Ama benim hedefim yurt dışında devamlılığı olan bir başarı elde edebilmek.”

“İşin mayası inanma”

Varan, “başarılı olabilmek için işin mayası kesinlikle inanma ve çabalamak” olduğunu da vurgulayarak, inanan kişinin daha çok çabaladığını ve başardığını söyledi.

New York Theatre Academy’e girmek istediğinde “130 yıldır kimse girmemiş sen mi gireceksin” denildiğini aktaran Varan, “Bana güvenen arkadaşlarım bile bu şüpheyi barındırıyordu ama ben bunları hiç düşünmedim. Ben neyi başarmayı istediğimi biliyordum. Hedeflerimle oraya gittim ve inandım” diye konuştu.

Varan, yaklaşık on senedir tiyatroyla uğraştığını, Türkiye’de de bazı özel tiyatrolarda ve bir dizide küçük bir rol aldığını anlattı.

Habertürk

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu