M.Bey/Özel

HANGİ TÜRK ŞİRKETİNİN FORMATI AMERİKAN CBS KANALINDA YAYINLANACAK?(MEDYABEY-ÖZEL)

İzzet Pinto’nun kurduğu Global Agency, TV sektörümüz adına çok önemli başarının altına imza attı.

Şirketin ürettiği şarkı yarışması formatı ABD’nin dört büyük kanalından biri olan CBS’te hem de prime time da yayınlanacak.

Programın koordinatörlüğünü ise bu tarz şarkı yarışmalarının tanınmış yapımcısı Nigel Lythgoe yapacak. Lythgoe, geçmişte ünlü American Idol yarışmasının da yapımcısıydı.

Global Agency, 2006 yılında 1978 yılı doğumlu İzzet Pinto tarafından kuruldu. Türkiye’de ilk olarak “Gelinim Olur Musun?” programıyla sesini duyuran şirket, bu fomatı dünyada 30 ülkeye satma becerisi gösterdi.

Önemli format ve Aşk-ı Memnu, Muhteşem Yüzyıl gibi önemli dizilerin yurtdışı satış haklarını elinde bulunduran şirket, dış bağlantılarının güçlü oluşuyla da dikkat çekiyor.

Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşen MIP TV Televizyon Fuar’ında  ‘Muhteşem Yüzyıl’ dünya lansman partisi ile tüm dünyada adından söz ettiren Global Agency, önümüzdeki dönemde hisselerini halka açmayı hedefliyor…

MEDYABEY/ÖZEL

 

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı