Teknoloji

HANGİ ÜLKEDE “BATTLEFIELD 4” OYUNU YASAKLANDI?

Video oyun dünyasının en beğenilen serilerinden Battlefield’ın en son versiyonu, Çin’de yasağa tosladı. Çin, ülke itibarını düşürdüğü gerekçesiyle Battlefield 4’ü yasaklama kararı aldı.

Çin hükümeti, FPS (first person shooter) meraklısı oyunserverleri çıldırtacak bir karar aldı. Battlefield 4, Çin’in geleceğine ait ‘kötüleyici’ içeriği nedeniyle bugünden itibaren yasaklandı.

Çin Kültür Bakanlığı’nın verdiği kararla, oyun tüm internet satış platformlarından ve oyun mağazalarından kaldırıldı.

Dahası, oyunu internetten indirmiş olan Çinli oyunseverlerin hiçbir online hizmete erişemeyeceği belirtildi. Bakanlık, Battlefield 4 yükleyenlere oyunu konsol ve PC’lerinden silme çağrısında bulundu.

SlashGear sitesinin haberine göre, bakanlık, ‘Battlefield 4 bağlantılı tüm dosyaların, haberlerin, yamaların ve diğer verilerin 24 saat içinde silinmesi’ emri çıkardı.

Battlefield 4, oyunculara Rusya, Çin ve ABD ile farklı senaryolarda oynama şansı sunuyor. Tek ve çok oyunculu seçeneklerde, her üç ülke birbiriyle karşı karşıya geliyor.

Ntvmsnbc.com

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu