Medya

Hangi Yeniçağ yazarları gözaltına alındı?

Yeni Çağ gazetesi yazarları gözaltına alındı… Gazete, yazarlarının gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Bu sabah saatlerinde aralarında Servet Avcı, Adnan İslamoğulları, Yavuz Selim Demirağ, gözaltına alındı. Yeniçağ gazetesinin konuya ilişkin yaptığı açıklama/haber şöyle:

GÖZALTILAR FETÖ KAPSAMINDA

“Gazetemizin yazarlarından Servet Avcı, Adnan İslamoğulları ve Yavuz Selim Demirağ sabah saatlerinde gözaltına alındılar. Sabahın erken saatlerinde gerçekleştirilen gözaltıların FETÖ kapsamında yapılması şaşkınlık yarattı.

Yeniçağ Gazetesi yazarları Servet Avcı, Adnan İslamoğulları ve Yavuz Selim Demirağ emniyetten herhangi bir davet olmadan sabahın erken saatlerinde evlerinde gözaltına alındı. Gözaltıların FETÖ soruşturması kapsamında yapıldığı belirtiliyor. Ülkücü-milliyetçi kimlikleriyle bilinen, her zaman cemaatin karşısında yer almış gazetemizin sembol isimlerinin böyle bir soruşturmaya dahil edilmesi büyük tepki çekti. Hayatlarının her döneminde Ülkücü Hareket’in mensubu olmaktan gurur duymuş, bu uğurda bedeller ödemiş insanların, sadece muhalif oldukları için FETÖ kapsamında gözaltına alınması şaşkınlık yarattı.

Evlerindeki bilgisayarlara el konulan yazarlarımızın, Başkent Spor Salonu’na götürüldükleri öğrenildi.

GÖZALTILARA YENİ İSİMLER DE EKLENDİ

Sabah saatlerinde gazetemiz yazarlarının gözaltına alınmasıyla başlayan operasyonlara yeni isimler eklendi. Milliyetçi camianın yakından tanıdığı Rubil Gökdemir, eski milletvekili Turan Yaldır, Alper Aksoy gibi isimlerin de gözaltına alındığı öğrenildi”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu