Yerli Dizi

Hangimiz Sevmedik’in yeni bölümünde neler olacak?

TRT 1’in yeni dizisi ‘Hangimiz Sevmedik’ 19 Eylül Pazartesi akşamı saat 20.00’de altıncı bölümü ile izleyici karşısına çıkıyor. İlginç karakterleriyle mahalle dizisi konseptindeki ‘Hangimiz Sevmedik’ özlenen mahalle yaşamını, komşuluk, aile, dostluk gibi kavramları, sıcak aile ilişkilerini ve aşk hikâyelerini konu ediniyor. Peki, Hangimiz Sevmedik’in yeni bölümü olan 6. bölümde neler yaşanacak? İşte haberin detaları…

Yapımcılığını BSK Yapım’ın üstlendiği dizinin senaryosunu Alphan Dikmen ve Başak Angigün’ün kaleme alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Metin Balekoğlu oturuyor. ‘Hangimiz Sevmedik’ oyuncu kadrosu, Can Yaman, Selen Soyder, Cengiz Bozkurt, Veysel Diker, Mehtap Bayri ve Altan Erkekli, Gül Onat gibi usta isimlerden oluşuyor.

‘Hangimiz Sevmedik’ dizisi ismini rahmetli Müslüm Gürses’in seslendirmiş olduğu “Hangimiz Sevmedik” adlı eserden alıyor ve dizide Yeşilçam’a gönderme yapan karakter isimleri ile dikkat çekiyor. Altıncı bölüm konuk oyuncuları arasında Adile’nin gençliğini oynayan Nergis Taşyürek ve Altan Erkekli’nin oğlu Efe Erkekli yer alıyor. Erkekli, babasının gençliğini oynadığı ‘Genç Münir’ karakteri ile dikkat çekiyor.

hangimiz-sevmedik

Yayınlanan ilk bölümleri ile reytinglerde izleyiciden tam not alan dizi, televizyon ekranlarında yakaladığı başarının yanı sıra sosyal medya gündemine de damga vurarak, Twitter Türkiye gündeminde de birinci olmuştu.

HANGİMİZ SEVMEDİK’İN KONUSU

Dizi, 36 yıl önce aynı mahallede doğan ve beraber büyüyen Adile ve Münir’in birbirlerine olan aşkı ve iş ortağı olan babalarının, incir çekirdeğini doldurmayacak bir nedenden tartışıp, yollarını ayırmaları sonucu yaşadıkları zorlukları konu alıyor. Macera, ailelerini bir araya getirmek, onları ikna etmek için her şeyi deneyen Adile ve Münir’in başarılı olamayıp, kaçıp evlenmeye karar vermeleri ile devam ediyor. Kaçmaya karar verdikleri gecenin tarihinin 12 Eylül 1980 olması ve askerin yönetime el koyması tesadüfü sonucu bir dolu olayları beraberinde getiriyor.

HANGİMİZ SEVMEDİK’İN 6. BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANACAK?

Dizinin altıncı bölümünde, Adile ve Münir çocuklarına yakalanınca geçmişte yaşananları itiraf etmek zorunda kalırlar. Fakat işlerine geleni anlatıp asıl anlatılması gerekenleri saklı tutarlar. İkili geçmişte kısa süre görüşmüş ve anlaşamamışlardır. Bu şekilde çocukların elinden kurtulamayacaklarını anladıklarındaysa Münir son kozunu oynar ve Adile’yle aralarında hiçbir şey yaşanmadığını ve yaşanamayacağını söyleyip Mürüvvet’e aşık olduğunu yalanını ortaya atar. Yakında da istemeye gidecektir. Bu itiraf çocukları yatıştırsa da Adile’nin gönlüne bir kez daha ateş düşmesine sebep olur. Gönlüne ateş düşen tek kişi Adile de değildir üstelik.

????????????????????????????????????

Konuşmaları duyan Bakkal Ahmet de annesiyle ilgili bu itiraftan rahatsız olacaktır. Ne yaparsa yapsın Ayşen’in, Şener’den vazgeçmeyeceğine kesin kanaat getiren İlyas mahalleyi terk etmeye karar vermiştir. Onu vazgeçirmek için seferber olan çarşı esnafı başarılı olamazken, küçücük bir umut İlyas’ı vazgeçirir ve Ayşen’i istemeye karar verir. Adile’nin de İlyas’ı uygun bir zamanda isteme için davet etmesi, Şener’in eteklerini tutuşturur. İflah olmaz aşıklar, Ayşen ve Şener kaçmaya karar verirler. Fakat kaçarken yine ailelerinin başına iş açacaklardır.

Yeşilçam özlemi hisseden seyircinin başını döndürecek olan ‘Hangimiz Sevmedik’ 19 Eylül Pazartesi günü saat 20.00’de altıncı bölümü ile TRT 1 ekranında izleyici ile buluşacak.

‘HANGİMİZ SEVMEDİK’ KÜNYE

Yapımcılar: Çağrı Bingüller – Başak Bingüller

Yapım: BSK YAPIM

Yönetmen: Metin Balekoğlu

Senaryo: Alphan Dikmen – Başak Angigün

Müzik: Günay Uysal

Oyuncular: Selen Soyder (Itır Yeşil), Can Yaman (Tarık Çam), Cengiz Bozkurt (Şener Yeşil)

ve Altan Erkekli (Münir Yeşil ) ve Gül Onat (Adile Çam) Bülent Şakrak (İlyas Çiçek), Mehtap Bayrı (Ayşen Akça) Deniz Oral (İhsan Durulmaz), Veysel Diker (Şevket Özler), Şerif Erol (Hulusi Gültekin), Selma Kutluğ (Mürüvvet Erol), Tuba Erdem (Şükriye Durulmaz), Pelin Ermiş (Emel), Erdem Baş (Metin Durulmaz), Berfu Öngören (Perran Özler), Barış Başar (Zeki Durulmaz), Onur Sermik (Halit Güney), Funda Bostanlık (Sevda Çam), Bağış Angigün (Ahmet Demir), Batuhan Uçar (Tuncay Yeşil), Doğa Konakoğlu (Feridun Demir), Ersin Arıcı (Sami)

Konuk Oyuncular: Efe Erkekli (Genç Münir), Nergis Taşyürek (Genç Adile

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu