Yaşam

Harran Üniversitesi 2017 formasyon başvuruları başlıyor

Harran Üniversitesi 2017 yılı formasyon duyurusunu yaptı. Buna göre Harran Üniversitesi bu yılki formasyon başvuruları 14 Ağustos tarihinde başlıyor. Harran Üniversitesi tarafından yapılan yazılı açıklamada 2017-2018 güz döneminde pedagojik formasyon eğitim programı düzenleneceğini duyuruldu. Açılacak olan programın herhangi bir kontenjan sınırlaması olmayacağı belirtildi.

Ön başvuruların da kesin kayıt niteliğinde olacağı belirtilen açıklamada, Harran Üniversitesi formasyon programına kayıt olmak isteyen adayların 14-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında istenen belgelerle birlikte eğitim fakültesinde kesin kayıt işlemlerini yapmaları gerektiği bildirildi.

Harran Üniversitesi ile açık/uzaktan eğitim gören son sınıf öğrencileri ve tüm mezunlar başvuru yapabilecekler. Dersler Eylül ayı içerisinde başlayacak. Dersler hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki şekilde planlanacak. Adaylar bu iki seçenekten birini kesin kayıt sırasında belirtmek zorunda.

Harran Üniversitesi 2017 Formasyon için başvuru yapabilecek bölümlerin listesi aşağıda sıralanmaktadır; 

Atamaya Esas Olan Öğretmenlik Alanlarına Başvurabilecek Yükseköğretim Programları
1. İlahiyat Fakültesi
2. İlahiyat Bilimleri Fakültesi
3. Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi
4. Dinî İlimler Fakültesi
5. İslami İlimler Fakültesi
Kimya
Biyoloji
Coğrafya
Fizik
Matematik
Tarih
Türk Dili ve Edebiyatı
Arkeoloji
Sosyoloji
Fen-Edebiyat Fakültesi Diğer Bölümleri
Ziraat Fakültesi:
Gıda Mühendisliği
İktisadi İdari Bilimler Fakültesi:
İktisat:
İşletme:
Maliye:
Kamu Yönetimi:
İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Diğer Bölümler
Mühendislik Fakültesi:
Bilgisayar :
Makina:
İnşaat:
Çevre:
Elektrik Elektronik:
Mühendislik Fakültesi Diğer Bölümler
Veterinerlik
1. Sağlık Eğitimi Bölümü
2. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
3. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü
4. Ergoterapi Bölümü
5. Hemşirelik Yüksekokulu
6. Sağlık Memurluğu /Bölümü
7. Hemşirelik/Bölümü
8. Ebelik/Bölümü
9. Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri
10. Sağlık Bilimleri Fakültesi

Üniversitenin duyurusu

2017-18 Eğitim-Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Öğrenci Alımı İlanı

“2017-2018 eğitim-öğretim yılı formasyon eğitimi dersleri hem hafta içi hem de hafta sonu yapılacaktır. Pedagojik Formasyon Sertifika Programına kayıt hakkı kazanan ve kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin hafta içi veya hafta sonu derslere katılma tercihlerini kesin kayıtta yapmış olmaları gerekmektedir. Bunun için adayların aşağıda yer alan hafta içi- hafta sonu grupları talep dilekçesini doldurarak ve dilekçe üzerinde hafta içi ya da hafta sonu tercihlerinden birini işaretleyerek kesin kayıtta bu dilekçeyi de beraberinde getirmeleri gerekmektedir.

*Eğer 2017-2018 eğitim-öğretim yılı içinde herhangi bir resmi veya özel bir kurum/kuruluşta çalışacak olanların , geçerli bir mazeret nedeniyle hafta içi derslerine katılmak istemeyenlerin veya 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için ücretli öğretmenlik başvurusu yapacak olan kişilerin daha sonra mağdur olmamaları için hafta sonu grubunu tercih etmeleri tavsiye edilir. Çünkü ders dönemi başladıktan sonra hafta içi-hafta sonu grup değişikliği talebi kesinlikle kabul edilmeyecek ve hiçbir değişiklik yapılmayacaktır.Önemle duyurulur.” O ilanı ve şartlarını aşağıdan PDF olarak indirebilirsiniz.

ogrenci-alim-ilani harran universitesi formasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu