Magazin

Harun Kolçak’ın vasiyetini Beyoğlu Belediyesi gerçekleştirdi

19 Temmuz tarihinde hayatını kaybeden Türk Pop Müziği’nin önemli isimlerinden Harun Kolçak’ın kedi sevdasıın bilmeyen yoktur. Harun Kolçak’ın vefatından önce vasiyet ettiği o projeyi Beyoğlu Belediyesi hayata geçirdi.

HT Magazin’den Arif Hür’ün haberine göre; Harun Kolçak’ın yakın dostu Sibel Benekli’ye kedi kulübesi yaptırmasını vasiyet ettiği ortaya çıktı. Sanatçının vefatının ardından Beyoğlu Belediyesi ile iletişime geçen Benekli, Kolçak’ın anısına Cihangir Parkı’na kedi kulübesi yaptırdı. İşte o kedi kulübesi

blank

Harun Kolçak bir süredir Maslak’ta özel bir hastanede kanser tedavisi görüyordu. 62 yaşındaki ünlü şarkıcı Harun Kolçak haberi 19 Temmuz 2017 tarihinde aramızdan ayrıldı. Harun Kolçak vefatından 3 gün önce aşağıdaki tweeti atmıştı. “Unutma; sen gelecek planları yaparken, hayat da kendi planlarını yapıyor.”

blank

Harun Kolçak Biyografisi

1955 yılında İstanbul ‘da dünyaya gelen Harun Kolçak sinema sanatçısı Eşref Kolçak’ın oğludur. 70 ‘li yıllarda Saint Benoit ‘de eğitimini sürdürdüğü sırada müzik çalışmalarına o yıllarda bas gitar çalarak başlamış, içindeki müzik tutkusu artınca sinema sanatçısı olan babası Eşref Kolçak ’la konuşarak eğitimini yarım bırakmış ve profesyonel müzik çalışmalarına start vermiştir. İlk çalışmalarına rock müziğin babası olarak tanınan Erkin Koray’la başlamıştır. 1977 ‘de Erkin Koray’ın çıkardığı Tutkusu albümünde bas gitar çalmıştır.

Silahlıpoda Ritm 68 orkestrasına 1978 yılında bas gitarist olarak katılan Kolçak, askerlik dönüşü caz müziğe yönelmiş, Aydın Esen, Neşet Ruacan, Nükhet Ruacan ve Erol Pekcan gibi ünlülerle çalışmış ve müzikal deneyimini artırmıştır. O dönem Harun Kolçak, Onno Tunç ‘tan orkestrasına katılması için teklif almıştır. 7 yıl boyunca Onno Tunç Orkestrası’nda bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yapan Kolçak, Zerrin Özer ve Aşkın Nur Yengi ile birlikte yaptığı düetler ile Kuşadası “ Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması ” ve Antalya “ Akdeniz Akdeniz Müzik Yarışması ” adlı şarkı yarışmalarında ödüller kazanmıştır.

1991 ’de Onno Tunç ile ortak yaptığı “ Gir Kanıma ” albümü ile başarılı çıkış yakalayan Kolçak ‘ın, albümlerinin çoğunda söz ve müziğin kendisine ait olması sanatçının kariyerinin güçlenmesine neden olmuştur. Kolçak, 2012 ‘de ‘Yeniden Doğuyorum’ adlı solo albüm piyasaya sunmuştur. Ekim 2013 itibariyle Harun Kolçak ve Rock Off isimli grup kurmuştu.

Müzik Albümleri

Beni Affet (1991), En Büyük Aşk (1993), Yanımda Kal (1995), Teslim Oldum (1998), Yaşasın (2000), Müzisyen (2006), Yeniden Doğuyorum (2012).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu