MedyaYaşam

Haşmet Babaoğlu’ndan Suriyelilere yardım çağrısı

Sabah yazarı Haşmet Babaoğlu,önemli bir yardım kampanyasını duyurmasıyla gündemde. Bugünkü yazısını da bu konuya ayıran Haşmet Babaoğlu, tüm Türkiye’den Suriyelilere yardım kampanyasına destek istedi.

Kampanyayı oldukça önemsediğini ifade eden Haşmet Babaoğlu, önemli yardım kampanyasını köşesinden okurları ile paylaştı.

Sabah gazetesinin güçlü kalemi Haşmet Babaoğlu, İzmir’de bir vatandaşın arazisini Suriyeli misafir ailelere açtığı bilgisini okurlarıyla paylaştığı yazısında  buraya yerleşen Suriyeli sığınmacıların acil ihtiyaçları olduğunun gözardı edilmemesini istedi.

Sosyal medya hesaplarından da yardım konusu duyuran Babaoğlu, Suriyelilere yardım konusunda herkesi duyarlı davranmaya çağırdı.

SosyalBen temsilciliğinden gençlerin Suriyeli çocuklarla yakından ilgilendiğini yazan Haşmet Babaoğlu, “En pratik çözümlerden biri ıslak mendil. Fakat bu konuda yüzlerine kapanan kapıları size anlatsam, utanırsınız. Haydi dostlar, İzmir SosyalBen temsilciliği (Sibel Karaduman) ile temasa geçip karınca kararınca bu işi destek verelim hiç değilse.” diye yazdı.

İşte, Haşmet Babaoğlu’nun “Islak mendile bile acil ihtiyaç var” başlıklı yazısının o bölümü;

Islak mendile bile acil ihtiyaç var

O güzel insanlar atlarına binip gitmiş falan değiller!

Öyle olsa, şu anlatacağım şey olmaz.

İsmi lazım değil, böyle güzel bir insan İzmir Torbalı’daki arazisini Suriyeli misafir ailelere açtı.
Civardaki tarlalarda üç beş kuruşa çalışarak kendilerine ve dünyaya saygılarını kaybetmeden yaşamaya çalışıyorlar. Kalacak yer buldukları için mutlular.

Ama adı üstünde arazi işte!

Koşulları nasıl olabilir ki! Su, tuvalet vesaire ciddi sorun.

İzmir SosyalBen temsilciliği’nden gençler Suriyeli çocuklarla yakından ilgileniyor. Bir gün ayrıntısıyla anlatacağım, o tatlı, sevimli, zeki küçük misafirlerimizi..

Fakat yaşadıkları yerlerde hijyene çok acil ihtiyaç var.

Acil görev bu.

En pratik çözümlerden biri ıslak mendil. Fakat bu konuda yüzlerine kapanan kapıları size anlatsam, utanırsınız.

Haydi dostlar, İzmir SosyalBen temsilciliği (Sibel Karaduman) ile temasa geçip karınca kararınca bu işi destek verelim hiç değilse.

Keşke esas firmalar sahip çıksa…

Temas adresleri..

izmirtemsilciliği@sosyalben. com

Ya da Twitter adresleri kullanılabilir: @SosyalBenizmir

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu