Yaşam

Hasta Yatağı Kiralama ve Satış Hizmetleri

Hasta yatağı hastanelerde ya da evde yatarak bakıma ihtiyacı olan kişiler tarafından kullanılan bir yataktır. Kişilerin bakımlarının daha kolay yapılması, onların hasta yatağından düşmesinin engellenmesi, kronik rahatsızlıklarının ve engelli durumlarının daha rahat atlatılması için tercih edilir. Hasta yatağı hem yatağı kullanan kişilerin hem de hastaya bakan kişilerin konforu için çok önemlidir. Bu yataklar sayesinde bakıcılar hastayı daha rahat hareket ettirir. Bu yatakların farklı çeşitte ve özellikle seçenekleri bulunur ve hastalığın seviyesine göre alınır.

Hasta Karyolasının Kullanım Amaçları Nelerdir?

Hasta karyolası ve hasta yatağı aynı anlama gelmektedir. Normal yataklardan daha teknik özelliklere sahip olan bu yataklar tıbbi cihaz kategorisindedir. Hayatını yatağa bağlı olarak geçirmek zorunda kalan ya da belirli bir süre tedavisini yatarak geçirmek zorunda kalan kişiler için kolaylık ve konfor sağlar. Hasta yatağının en büyük faydası normal yatakların sağlayamadığı konforu sağlamasıdır. Çünkü çoğu hasta tuvalet ihtiyacını dahi karşılayamaz ve buna özel yataklara ihtiyacı vardır. Aynı zamanda hastaların temizlik ihtiyaçları da bu yataklarda karşılanır. Bu ihtiyaçların karşılanması için motorlu yataklar da tercih edilebilir.

Hasta Yatağı Seçenekleri Nelerdir?

Hasta yataklarının birden fazla seçeneği vardır. Hastalığın boyutuna ve bakım ihtiyacına göre yatak seçimleri değişiklik gösterebilir. Hasta yatakları motorlu ve motorsuz olmak üzere iki ana sınıfa ayrılır. Motorlu hasta karyolası modelleri de kendi arasında sınıflandırılır. Ev tipi hasta yatakları ise farklı alternatiflerde satılabilir. Hareket ettirilebilen ve elektriklidir. Bu yataklar sayesinde kişinin kolay hareket ettirilebilmesi sağlanır. Havalı yataklar ise özellikle uzun süre hareket edilemediği için terlemeyi önler. Bu özelliği sayesinde hastanın vücudunda yara oluşmasını engeller ve hasta daha acısız bir tedavi süreci geçirir.

Hasta Yatağı Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta yatağı tercih ederken, hastanızın bakımını en konforlu ve ergonomik şekilde yerine getirmesine dikkat ederken sizin ya da hastanın bakıcısı olan kişinin de bakım işlemlerini rahatlıkla yerine getirmesine yardımcı olacak bir yatak seçmelisiniz. Yatağın sağlam olması gerekir. İhtiyaca göre yatak hareket ettirilmelidir. Hastanın ani bir hareket ile yataktan düşmesini engellemek için korkuluklar bulunmalıdır. Hastanın ağırlığı da göz önüne alınarak kolay hareket ettirilmesi için motorlu yataklar tercih edilmelidir.

Visko Yataklı Karyolaları Ve Fiyatları

Visco yataklı hasta karyolaları son dönemlerde hasta bakımı için tercih edilmektedir. Bu yataklar en az iki motorlu yataklarla kullanılır. Omurgayı rahatlatan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden tedavi ve bakım süresi uzun sürecek olan yatalak hastalar için önerilmemektedir. Dual motorlu visco yataklarda ayakların hem baş kısımları hem da ayak kısımları rahatlıkla kumanda yardımı ile hareket ettirilebilir. 4 tekerli olması nedeniyle hasta yatağı bulunduğu yerden rahatlıkla, istenildiği şekilde hareket ettirilebilir. Hastanın düşmesini engelleyen korkuluklarda kumanda ile uzaktan kontrol edilebilir.

Hasta Yatağı Tercihinde Kullanım Amaçlarına Göre Seçim Yapabilirsiniz

Hasta bakımı sırasında farklı ihtiyaçlar olabilir. Hastanın tamamen yatağa bağlı olması, yemek yerken destek alması gibi. Bu kapsamda lazımlıklı hasta yatakları bulunmaktadır. Bu yataklar sayesinde hasta yatağından kaldırılmadan kolaylıkla tuvalet ihtiyacını giderebilir. Bu sayede hastanın temiz kalması ve enfeksiyon kapmaması önlenir. Aynı zamanda hasta bakıcısı için de tuvalet ihtiyacının giderilmesini daha kolay hale getirir. Aynı zamanda yatağın asansörlü olması da yatak başlığın dik hale getirilmesini ve bu açıdan daha rahat yemek yemesine destek olur. Hasta yatağı satın almak veya kiralamak için https://www.radikalmedikal.com web sitesini inceleyebilirsiniz.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu