Yerli Dizi

Hasta Yatağı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hasta yatakları klasik yataklardan çok farklıdır. Bu sebepten dolayı hastalarınızı normal yataklarda yatırmanız önerilmez. Hasta yatakları başlıca 3 farklı ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Yatağın tamamının yüksekliğinin ayarlanabilmesini sağlıyor. Yatağın baş ve boyun kısmının indirilip ve kaldırılmasına olanak sağlıyor. Ayak bölümlerinde yükselmeler ve alçalmalar için hareket kabiliyeti bulunuyor. Manuel hasta yatakları da vardır. Bunlar, yatağın alt tarafında üç farklı el freni ile ayarlanabiliyor. Hastanın yatağın altına uzanıp bu işlemleri yapabilmesi oldukça zordur.

Bunun için hastanın yanında mutlaka bir tane refakatçinin bulunması gerekiyor. Bu yatakları ayarlayabilmek için kişinin diz çökebilme ve çevirme güçlerinin olması gerekiyor. Bu yatakları hastaların kullanması sorun yaratabilir. Diz ve sırt problemleri olan kişilerin bu hareketleri yapabilmeleri mümkün değildir. Yarı elektrikli olan hasta yatakları hastanın baş ve ayak pozisyonunu değiştirmesi için elektrikli olan el kumandası üretilmiştir.

Havalı Olan Hasta Yatağı Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Havalı olan hasta yatakları, biraz daha pahalı olan ve son derece konfor sağlayan yataklardır. En çok tercih edilen yatak türlerinden bir tanesidir. Motorlu olmasından dolayı aşağı yukarı veya sağa sola olmak üzere 4 farklı pozisyon verilebiliyor. Bunun yanı sıra hava üflemelidir. Bu sayede vücutta terleme yapmıyor. Bu özelliğinden dolayı mevcut olan özellikleri kolay ve pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Motor sayesinde yatağı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Motorlarda farklı seviyeler bulunuyor, hasta rahatsız olduğunda bu seviyeler ile oynama yapabilir ve yatağın pozisyonu değiştirebilirsiniz. Bu ürünü satın alabileceğiniz gibi kiralama da yapabilirsiniz. Motorlu hasta yatağı kiralama fiyatları yatağın kalitesine, modeline, motorlu oluşlarına göre değişkenlik gösteriyor. Daha fazla motora sahip olan yataklar daha pahalı olurken manuel olan yataklar daha uygun fiyatlıdır.

Hastalar İçin Havalı Hasta Yatağı Modelleri

Hastalar ve hasta bakıcılar rahat etsin diye en son piyasaya havalı hasta yatakları üretimi yapıldı. Bu sayede hastalar da yatak yarası çıkmazken hasta bakıcılar da bu tür yaralar ile uğraşmak zorunda kalmıyor. Havalı hasta yatağı hastanın yatak ile temas ettiği bölgelere hava üfler ve bu havalar sayesinde hasta da terleme meydana gelmez. Terleme olmadığı için de yatak yaraları oluşmaz. Hasta yataklarının birbirinden farklı modelleri ve çeşitleri bulunuyor.

Yataklar, hastalıkların derecesine göre değişkenlik gösteriyor. Bu hasta yatakları kiralanabildiği gibi satın da alınabiliyor. İlk önce hasta yatağı kiralamadan ya da satın almadan önce hastanızın bilgilerini firmaya vermeniz gerekiyor. Obezolan hastalar için de farklı hasta yatakları üretiliyor. Fazla kiloları olan bir hasta her yatağa yatamaz ve her yatak belli bir kilo kadar ağırlığı taşıyabilir. Bu sebepten ötürü farklı yataklar da üretiliyor. Detaylı bilgi için https://www.hurriyetmedikal.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu