Yerli Dizi

Hastaneye kaldırılan usta oyuncu Ali Sürmeli’nin sağlık durumu nasıl?

Usta oyuncu Ali Sürmeli’nin beyin kanaması geçirdi. Haberin duyulmasının ardından birçok sanatçı ve arkadaşı hastaneye akın etti. Usta sanatçının sağlık durumuna ilişkin oğlu Eren Sürmeli tarafından açıklama yapıldı. Deli Yürek, Kurtlar Vadisi Pusu ve son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizilerinde rol alan Zaza asıllı Ali Sürmeli’nin son sağlık durumu nasıl?

Bugüne kadar birçok dizi ve film projelerinde yer alan yılların tecrübesi Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Usta oyuncu apar topar hastanaye kaldırılırken yapılan ilk açıklamada usta sanatçı Ali Sürmeli’nin Tansiyona bağlı beyin kanaması geçirdiği açıklandı. Gecenin ilerleyen saatlerinde oğlu Eren Sürmeli tarafından açıklama yapıldı.

İşte o açıklama ve Ali Sürmeli hakkında merak edilenler…

ALİ SÜRMELİ SAĞLIK DURUMU NASIL?

Babasının sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Eren Sürmeli, Kötü bir durum yok. Her şey iyi geçmiş. Normalde uyutacaklardı, iki-üç gün. Ama ondan vazgeçmişler ameliyat iyi geçtiği için. Şimdi yavaştan uyandırmaya başlamışlar. Şu anda bir sıkıntı, bir problem yok. Hayati tehlikesi yok” diye konuştu.

ALİ SÜRMELİ KİMDİR?

Ali Sürmeli 7 Nisan 1959 yılında Solhan/Bingöl’de doğdu. Zaza asıllı olan tiyatro ve sinema oyuncu Ali Sürmeli bugüne kadar birçok sinema, tiyatro ve dizide rol aldı. Usta sanatçının rol aldığı diziler arasında Deli Yürek, Kurtlar Vadisi Pusu ve son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizileri yer alıyor

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Devlet Konservatuvarı “Tiyatro” bölümünden mezun (1985) olan sanatçı, Sokak Tiyatrosu, Dostlar Tiyatrosu ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde görev yaptı. İlk başrolü 1995 yılında oynadığı ve yönetmenliğini Tülay Eratalay’ın yaptığı Düş, Gerçek, Bir de Sinema adlı filmdir. Deli Yürek dizisiyle televizyonda tanındı. Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde can verdiği Zaza Dayı karakteriyle hafızalara kazınmıştır. Son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Doğan Baba karakterini canlandırdı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu