Yaşam

Hava durumu son dakika… İstanbul ve Ankara’ya sağanak yağışlar geliyor!

Şemsiyesiz çıkmayın, yurdun özellikle batı, kuzey ve kuzeybatı kesimlerinde sağanak yağışlar bekleniyor. Meteoroolji Genel Müdürlüğü Trakya ve Çanakkale ile zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz’in batısı ile Ankara ve Eskişehir çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceğini açıkladı. Peki illerimize göre hava sıcaklıkları nasıl olacak?

Meteorooljiden yapılan son değerlendirmelere göre; Trakya ve Çanakkale ile zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz’in batısı ile Ankara ve Eskişehir çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların ; Kıyı Ege ile Çanakkale, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olacağı bekleniliyor. Rüzgarın güney yönlerden Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’da kuvvetli (30-60 km/sa), Marmara ve Kıyı Ege’de ise zaman zaman fırtına (70-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava Sıcaklığı: Kuzey, iç ve batı kesimlerde 4 ila 8 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar: Genellikle güneyli, Orta ve Doğu Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara Bölgesi ile Kıyı Ege’de fırtına (60-90 km/sa), Batı Akdeniz’de kuvvetli (40-60 km/sa), İç Ege, Batı Karadeniz ve İç Anadolu’da kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Meteorooljiden çok önemli uyarılar geldi! 

Kuvvetli Yağış Uyarısı!

Yağışların ; Kıyı Ege ile Çanakkale, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı!

Marmara, Ege ile Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde zaman zaman etkisini artırarak fırtına şeklinde, güney yönlerden esmesi beklenen kuvvetli rüzgarların; Perşembe günü batı kesimlerde etkisini yitirmesi ancak İç Anadolu ile Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına şeklinde devam etmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bölgelerimize ve illerimize göre hava sıcaklıkları nasıl olacak?

9-kasim

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevrelerinin, akşam saatlerinden sonra bölgenin batısının, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; Kırklareli, Tekirdağ, Edirne ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney ve güneybatı yönlerden fırtına şeklinde (60-90 km/sa) esmesi bekleniyor.

BURSA °C, 29°C arçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ÇANAKKALE °C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

ISTANBUL °C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kıyı kesimlerinin, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla ‘da kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney yönlerden fırtına şeklinde (70-90 Km/sa) esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 22°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

IZMIR °C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

KÜTAHYA °C, 22°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANISA °C, 28°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli (40-60 Km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 28°C Parçalı bulutlu

ANTALYA °C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BURDUR °C, 22°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 23°C Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Ankara ve Eskişehir çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

ANKARA °C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

CANKIRI °C, 22°C Parçalı bulutlu

KONYA °C, 23°C Parçalı bulutlu

SİVAS °C, 22°C Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ : Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren, Bolu, Zonguldak, Düzce, Karabük, çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

BOLU °C, 23°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 21°C Parçalı bulutlu

ZONGULDAK °C, 29°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 27°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu

SAMSUN °C, 30°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu

TOKAT °C, 26°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu

TRABZON °C, 30°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ARDAHAN °C, 15°C Parçalı ve az bulutlu

ERZURUM °C, 15°C Parçalı bulutlu

KARS °C, 14°C Parçalı ve az bulutlu

MALATYA °C, 20°C Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR °C, 20°C Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

GAZIANTEP °C, 21°C Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

SIIRT °C, 19°C Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA °C, 24°C Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

Denizlerde durum nasıl?

Ege’de kuvvetli fırtına; Batı Karadeniz’in batısı ile Marmara’da fırtına; gece saatlerinde Doğu Karadeniz’in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), doğusu güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı 1,5 ila 2,5m, Batı Karadeniz’in batısı 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

MARMARA: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 3,5 ila 4,5m; Görüş: Zayıf.

EGE: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneydoğudan, kuzeyi güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), geneli yer yer 7 ila 9 (75-90 km/sa); Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), kuzeyi 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 4,5 ila 5,5m; Görüş: Zayıf.

AKDENİZ: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz batısı ile zamanla Batı Akdeniz geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ: Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, zaman zaman kuzeybatıdan, gece saatlerinde kuzeyi güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.

Başa dön tuşu