Hava Harekatıyla Irak’ın Kuzeyinde Teröristlere Ağır Darbe!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, halkın güvenliğini sağlamak, terör saldırılarını önlemek ve terörü kaynağında yok etmek amacıyla Birleşmiş Milletler Antlaşması’nın 51. maddesinden doğan meşru müdafaa hakları kullanılarak Irak’ın kuzeyindeki Kandil ve Asos bölgelerine 1 Eylül 2023 saat 00.30’da hava harekatı düzenlendiği belirtildi.

Terör Örgütüne Ağır Darbe: 16 Mağara Ağzı, 4 Sığınak, 2 Malzeme Deposu İmha Edildi

Harekat sonucunda teröristlerin kullandığı 16 mağara ağzı, 4 sığınak ve 2 malzeme deposunun imha edildiği vurgulandı. Ayrıca, çok sayıda teröristin etkisiz hale getirilerek terör örgütünün bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirildiği bildirildi.

Açıklamada, harekat öncesinde hedeflerin özenle seçildiği ve sivil halkın can ve mal güvenliği, tarihi, dini, kültürel varlıklar ve çevrenin korunmasına azami dikkat ve hassasiyet gösterildiği vurgulandı.

Açıklamanın sonunda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ülkenin ve milletin güvenliğini tehdit eden terörist unsurları sahada bulup yok etmeye azim ve kararlılıkla devam edeceği belirtilerek, kamuoyuna saygıyla duyuruldu.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir