Yazarlarımız

Hayat seninle konuşuyor duyuyor musun?/SERPİL PERİNÇEK yazdı…

SERPİL PERİNÇEK

Evet.

Duyuyor muyuz ?..
Yaşam akıyor.Muazzam bir döngü hem yukarıda makrokozmosda hem de mikrokozmos olan bedenimizde hiç durmadan devam ediyor.
Öyle bir akış ki bu, öyle bir oyun ki bu “Yaşam Oyunu ” çok çok önceden bizzat kendimizin yazıp, başrolunü de kendimizin oynadığı, oyuncularını da kendimizin seçtiği bir oyun..
Kaç perdelik mi ?
İşte orada daha da büyük bir karar merkezi karışıyor işin içine.Cüz-i iradenin dışında Külli irade burada devreye giriyor..Herşey bütünün ve bizim en yüksek hayrımıza oluyor.
Oyunun kaç perdelik olacağına, ne zaman senin için o perdenin kapanacağına O karar veriyor..
Peki; öyleyse hal bu durumdaysa ne yapalım? Nasıl oynayalım bu oyunu?
Bu “Yaşam Denizi “nde sörf tahtasının üzerinde, bazen düşüp dalgalara boğulup, denizin dibini boyladığımız günler de olacak hiç kuşkusuz..Ama en büyük sıçramaları yine o düştüğumüz zamanlarda ayağımızı dibe vurup çıkarak yaparız.
Vitalite olmadan sürekli ayni mod’ta, münzeviler gibi çıkıp bir dağın başında, herşeyden ve herkesten kendimizi soyutlayarak yaşayamayız değil mi?..
O halde; bazen çok iyi, bazen de çok kötü. An’ı geldiği gibi yaşamak.Kabul’de olmak, isyan etmeden, gelen her olayın, durumun dersini farkedebilmek..
Doğaya bak…
Herşey bir değişim dönüşüm içinde.Çiçekler açıyor.Bazen soluyor, sonra tekrar açıyor.Mevsimler gelip geçiyor.Bazen soğuk, bazen sıcak, bazen de puslu.Hiç bir şey aynı kalmıyor..
Aynı nehirde iki kere yıkanamıyorsun.
Bizim gibi.
Varoluşumuz gibi.
Duygularımızla yaşıyoruz.Bazen neşeli bazen üzgün, bazen yaşamı kaldıramayacağımız kadar yorgun..
Varoluş budur.
Değişim, dönüşüm, uyumdur.
Duygulara çok fazla anlam yüklemeden, irdelemeden, bunun sadece öğrenmemiz gereken bir ders olduğunun “farkında” olarak, onlara “bağımlı” olmadan yaşarsak An’da kalabiliriz..
Direnir, isyan eder, takılırsak hem kendimize hem de varoluşa ters düşeriz.
İşin püf noktası ne biliyor musunuz ?
Kendinizi “İlahi Akışa” bırakın ve güvende olduğunuzu bilin..
Sevgiyle, ışıkla kalın.
SERPİL PERİNÇEK/MEDYABEY
 (Yaşam Koçu/Spritüel Danışman)
www.serpilperincek.com
@serpilperincekofficial

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu