Yerli Dizi

Hayatını kaybeden Engin Küçüktopuz için “uyumazsanölürsün” dayanışması

Kaçak Gelinler dizisinde bir set görevlisinin kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi gözlerin yeniden dizi setlerindeki zor çalışma şartlarına çevrilmesine neden oldu.

Engin Küçüktopuz, sahnelerin çekimin sona ermesinin ardından toplanıldığı sırada kalp krizi geçirmişti. Setten gelen haberler çalışanların çok az uykuyla yoğun çalışmaya devam ettikleri yönünde…Sadece Kaçak Gelinler’in seti için değil bugün için aynı zor çalışma koşullarının hemen hemen tüm dizi setleri için de geçerli olması bu alanda yasal zorunluluğu kaçınılmaz kılıyor.

Öte yandan Engin Küçüktopuz’un vefatı dolayısıyla sosyal medya Twitter’ı da hareketlendirdi. Pekçok kullanıcı  hashtagi ile durumu protesto eden ve farkındalık yaratmaya çalışan paylaşımlarda bulunuyor.

Set ortamlarında çalışma koşulları oyuncuların da içinde olduğu çeşitli platformlarda bir hak arayışına dönüşmüş ama bugüne kadar somut bir adım atılamamıştı.

Engin Küçüktopuz’un vefatının dizi setleri için yasal düzenleme getirilme ihtimalini daha güçlü bir biçimde gündeme getirebileceği konuşuluyor.

MEDYABEY

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu