Magazin

‘Haydi söyle’ Kalben, Tatlıses’in sicili yeni mi aklına geldi?

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu’nun bugünkü köşesinde bundan böyle İbrahim Tatlıses’in Haydi Söyle şarkısını konserlerinde söylemeyeceğini açıklayan Kalben ile ilgili kaleme aldığı bir yazı vardı. Eyüboğlu, dikkat çeken yazısında “‘Haydi Söyle’ Kalben Tatlıses’in sicili aklına yeni mi geldi?” diye sordu.

İşte, Ali Eyüboğlu’nun yazdığı dikkat çeken o yazı:


KALBEN, TATLISES’İN SİCİLİNİ BOZCAADA’DA MI ÖĞRENDİ?

Feminist şarkıcı Kalben, bundan böyle İbrahim Tatlıses’in ‘Haydi Söyle’ şarkısını konserlerinde söylemeyecekmiş.
Bozcaada konserinde yıllar önce cover’layarak çıkış yaptığı ‘Haydi Söyle’yi isteyenlere, “Müsaade ederseniz, kadını silahla vuran bir adamın şarkısından önce kendi parçamı söylemek istiyorum” diyen Kalben, sebeplerini ise Instagram’da açıkladı. Şarkıcının özetle dediği şu:
“İlk kez bir oğlanı tavlamak için söylediğim ‘Haydi Söyle’yi, uzlaşma şarkısı olarak görüp, albümüme aldım. Konserlerinde insanları şarkılar yoluyla şiddetsizliğe davet eden gözlüklü bir feminist olarak ‘Haydi Söyle’yi okuduğumda sahibi düşünüldüğünde çelişki doğuyordu.”
Şarkıcının bir daha söylememe gerekçesini okuduktan sonra eminim benim gibi yüksek sesle “Günaydın Kalben” demek geçti içinizden.
Çünkü Derya Tuna, 2002 yılında, İbrahim Tatlıses ise 2011’de vuruldu ve yeni bir vukuatı olmadı.
Kalben’in ‘Haydi Söyle’yi coverladığı yıl 2016… Düne kadar ‘paralel evren’de yaşamadığına göre, bu ne şimdi?
‘Haydi Söyle’ Kalben, Tatlıses’in sicili yeni mi aklına geldi? Yoksa, “Haydi Söyle’nin kaymağını yedim, artık böyle takılayım” durumu mu söz konusu?

SAYFANIN KAYNAĞINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu