Magazin

Hazal Kaya’dan kendisini eleştiren Ahmet Hakan’a manidar cevap

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin başrolünde yer alan Hazal Kaya’nın oyunculuğunu beğenmeyen Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, ‘Hazal Kaya’nın oyunculuğundan nefretimin 5 sebebi’ başlıklı yazısıyla tepki çekti. Oyuncudan tepki ise gecikmedi.

Netflix’te yayınlanan Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin başrolünde yer alan Hazal Kaya’nın oyunculuğunu beğenmeyen Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, ‘Hazal Kaya’nın oyunculuğundan nefretimin 5 sebebi’ başlığıyla yazı yazınca gündem oldu.

Sebeplerini sıralayan Hakan, şu ifadeleri kullandı:

“BİR: Çok aşırı bir zorlamayla doğal olmaya çalışıyor.

İKİ: Büyük oynayarak iyi oyuncu olacağını sanıyor.

ÜÇ: Gözlerine ve yüzüne ifade yüklemesini bilmiyor.

DÖRT: Sahne ne olursa olsun hep şımarık kız çocuğu modunda.

BEŞ: Hiç bitmeyen, hiç tükenmeyen bir yapmacıklık var oyunculuğunda.”

‘FİKRİNİN NE ÖNEMİ VAR VASAT HERİF’

Sosyal medyada gündem olan bu yazının ardından Hazal Kaya sessizliğini bozdu:

İlk olarak Instagram hesabından “Senin fikrinin ne önemi var vasat herif” yazılı bir fotoğraf paylaşan Hazal Kaya, daha sonra ise yazılı açıklama yaptı:

“Zamanda yolculuk yapıp 100 yıl öncesine giden bir kadın nasıl doğal olabilir? Böyle bir kurguyu canlandıran bir oyuncu nasıl hayatın olağan akışındaymış gibi gündelik oynayabilir? Bu 100 yıldaki kazanımlarla, kimsesiz tek başına ayakta durmuş özgür bir kadın geçmişte yabancılık çekmeden nasıl var olabilir? Portakalın yuvarlanışını izlediğimiz bir senaryosu yok Pera Palas’ın, organik değil fantastik bir kurgusu var. Ben de performansımı bu detayları dikkate alarak inşa ettim. Beğenmemiş olabilirsiniz, bazılarının eleştirinin adaletine dair terazisi kaymış da olabilir. Ama teraziniz koyarken bedenime, varlığıma nefret içerikli yorumlar yapamazsınız! Hele ayrıcalıklı konumlarını korumak için yeri gelince nasıl sustuklarını bildiklerimiz hiç yapamaz! Haddiniz değil!”

ÜNLÜ İSİMLER DE TEPKİ GÖSTERDİ

Oyuncu Pınar Altuğ, Ahmet Hakan’ın yorumunu görünce rahatsız oldu ve “Nefret çok güçlü bir söylem, beğenmemek, hoşlanmamak tamam da nefret?” değerlendirmesinde bulundu.

Aysu Baceoğlu ise aynı paylaşıma “Hazal buna üzüldü” diyerek Ahmet Hakan’ı ti’ye aldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu