Dijital Platformlar

HBO Max’ten Türkiye atağı…İlk yerli dizi ile ilgili detaylar belli oldu

Birçok yerli yıldızla anlaşan ve geniş içerik yelpazesiyle Türkiye pazarına girmeye hazırlanan  HBO Max için de hazırlıklar son sürat devam ediyor. Sina Koloğlu, HBO Max’in ilk yerli dizisini, sosyal medya hesabından paylaştığı yazısında açıkladı.

“Game of Thrones”, “Euphoria”, “Sucession” ve “Chernobyl” gibi dünyada ses getiren  bir çok yapıma imza atan HBO’nun dijital platformu HBO Max, yakında Türkiye’de hizmet vermeye hazırlnıyor. Platformun ilk yerli dizisi ile ilgili detaylar belli olmaya başladı. HBO Max’in ilk yerli, dizisi ise  “Kör Nokta” olacak.

İşte, ünlü müzisyen ve gazeteci Sina Koloğlu’nun yazısı:

HBOMAX’IN İLK YERLİ DİZİSİ BELLİ OLDU

Disney’in pek bir şaşalı girişi yanında ‘sönük’ kaldı HBO. Ama dizileri ile ‘kalitesini’ ve farkını her daim göstermiş bir platformdur, altını çizelim.

Türkiye’de bu yılın sonunda HBO Max Türkiye adı ile başlayacak. İlk işi belli oldu. ‘Kör Nokta’. Senarist Elif Usman. Yönetmen, Ahmet Katıksız. Konusu; Kasabısına dönen bir kadın karşılaştığı cinayeti çözmeye çalışıyor. Aynı zamanda kasabanın da sırları ve geçmişi ortaya çıkıyor. Cast çalışmaları devam ediyor.

İki aday var başrol için. Birine teklif götürüldü diğeri düşünülüyor. Şahsen biri için olursa ‘yerinde bir karar’ diye düşünüyorum.

Dizinin çekimleri Gökçeada’da, iki ay sonra başlıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu