Televizyon

Helin Avşar: “Eve giren fanatik adam ablamın kıyafetlerinden birini giyip…”

Elif Güvendik, Helin Avşar ve Tayyar Işıksaçan’ın sunduğu 360 ekranlarında hafta içi her sabah yayınlanan “Aklınızda Kalmasın” programında Helin Avşar; sanatçılara yaşanan ileri derecede fanatizmin konuşulduğu bölümde ilkokul 5. sınıfa giderken yaşadığı dehşet dolu bir olayı anlattı. Helin Avşar; Emel Sayın’ı da bıçaklayan bir fanatiğin, annesi, babası ve ablası Hülya Avşar’la birlikte yaşadıkları 5. kattaki evlerine tırmanarak girdiğini söyledi.

Sanatçılara yaşanan ileri derecede fanatizmin konuşulduğu programda Helin Avşar, yıllar önce yaşadığı dehşet dolu bir olayı anlattı. Evlerine giren döner bıçaklı bir adam ile karşı karşıya kaldığını belirten Avşar “eve giren fanatik adam ablamın kıyafetlerinden birini giyip, elindeki döner bıçağı ile ayna önünde dans etmeye başladı. Sonra geldiği yerden çıktı. Nutkum tutuldu, bir saat konuşamadım” dedi.

DÖNER BIÇAKLI FANATİK EVİMİZE GİRDİ

Helin Avşar yıllar önce yaşadığı dehşet anlarını şöyle anlattı:

aklinizda-kalmasin-360

“Sanatçılara ileri boyutta yaşanan fanatizme karşıyım. Ablam Hülya Avşar ve Emel Sayın’ın döner bıçağı ile dolaşan bir fanatiği vardı. Nereye giderlerse peşlerinden geliyordu. Akıl sağlığı yerinde değildi ve raporlu idi. Akli dengesi yerinde olmadığı için ceza da almıyordu. Gözetim altına alınıyor, bir gün karakolda tutuluyor ve çıkıyordu. Ben İlkokul 5. sınıfa gidiyordum. Alt kattaydım. Annem ve babam üst kattaydı. Küçücük bir cam vardı. 5. katta oturuyorduk.

SESİMİ ÇIKARTMADAN SEYRETTİM

Nasıl tırmandı inanın hiç bilmiyorum? Uyumaya çalışıyordum. Bir ses ile camdan içeri biri girdi. Boyu 1.90 m civarında çok iri bir adam camdan içeri girdi. Babam korktuğun durumlar için ‘sessiz kal, ölü numarası yap’ derdi, ben de sesimi hiç çıkartmadım. Odamın karşısında küçük oda vardı. Orada ablamın sahne kostümleri vardı. O kıyafetlere baktı, seçti bir tanesini giydi. Giyip ayna karşısında döner bıçağı ile dans etmeye başladı. Benim nutkum tutulmuştu. Dans ettikten sonra elbiseyi çıkarttı. Girdiği camdan geri çıktı. 1 saatten fazla konuşamadım. Annem ile babamı çağırdım. Hatta bu adam Emel Sayın’ı bıçakladı. O günden bugüne geceleri odamın kapısını kilitlemeden uyumuyorum.”

EMEL SAYIN’I BIÇAKLAMIŞTI

Programın sunucularından gazeteci Tayyar Işıksaçan da o döneme atıfta bulunarak “Emel Sayın çok çekti bu adamdan hatta bıçaklandı. İzmir’e konser için gittiğinde inanılmaz güvenlik önlemleri alınırdı. Çalıştığı kuliste polis bulundurdu. Adam kılık değiştiriyordu. Her yerde karşısına çıkıyordu” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu