Yaşam

Hem ikramlık hem de hediyelik Butik El Yapımı Çikolata

Son zamanlarda butik çikolata ya da başka deyişle el yapımı çikolata giderek daha revaçta olmaya başladı. Kadınların hünerli elleriyle daha çok evlerinden yaptıkları çikolatalar oldukça talep görüyor. Katkısız olan ve market raflarında görmeye alışkın olduğumuzun çok dışında bir tada sahip olan bu çikolatalar özel günlerde olduğu kadar hediyelik çikolata olarak da talep görmeye başladı.

BELÇİKA ÇİKOLATASI RAĞBET GÖRÜYOR

Butik çikolata deyip geçmeyin, yeni bir trend haline gelen bu çikolata türü daha çok el yapımı çikolata olarak da biliniyor. Farklı türleri var. Mesela, Ruby (Belçika) Çikolatası, en çok tercih edilen butik çikolata türlerinden birisi. En önemli dikkat çeken özelliği pembe kakao çekirdeğinin kendi renginde olması. Yani çok güzel bir pembe olmasının yanı sıra renklendirici içermemesi.

CALLEBAUT ÇİKOLATA MARKA KALİTESİYLE ÖNE ÇIKIYOR

Çikolata denince akla İsviçre geliyor ama öyle değil. Ticari potansiyel olarak Belçika Çikolatası’nın yeri ayrı. Özellikle Callebaut Çikolata olarak bilinen marka, piyasada kalite olarak en önde geliyor.

En iyi malzemeleri kullanan Callebaut, 100 yılı aşkın süredir Belçika’da üretiliyor. Callebaut çikolata, şeflerin ve çikolatacıların mükemmel lezzetler yaratmak için her zaman güvendikleri çikolata olarak dikkat çekiyor.

RUBY ÇİKOLATAYA PEMBE RENGİNİ VEREN PEMBE KAKAO ÇEKİRDEĞİ

4. nesil çikolata Ruby müthiş damak tatlarına ulaşmak mümkün. Yoğun meyvemsi ve taze ekşi notları ile birlikte göze çarpan rengi sayesinde tamamen yeni bir çikolata konseptleri oluşturabilirsiniz..

Ruby Çikolata’nın muhteşem tadı ve rengi, doğadan ruby kakao çekirdeklerinden geliyor. Bu çekirdekler hassas bir yapıya sahip.

BUTİK ÇİKOLATA – EL YAPIMI ÇİKOLATA ÇEŞİTLERİNİ VE FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Çalışma ortamlarının durumu, sıcaklığı, kaliteli sonuç almak için oldukça önem taşıyor. Tabii tamperleme denilen işlem de aynı şekilde mükemmel damak tatlarına varabilmek için oldukkça önemli bir işlem olarak karşımıza çıkıyor.

HEM İKRAMLIK HEM HEDİYELİK EL YAPIMI ÇİKOLATA MODASI

Markalar, şirketler müşterilerine ya da çalışma ofislerinde çalışanlar konuklarına daha çok butik çikolata ya da el yapımı çikolata ürünleri ikram eder oldu.

Belçika çikolatası hem ikramlık hem de hediyelik konseptleriyle çoğu insanın vazgeçilmezleri arasına girdi bile…

Kuvertür yani kalıba dökülebilen çikolata onu diğer çikolatalardan farklı ve de üstün kılıyor. Yerli butik çikolata markası olarak öne çıkan marka ise Melodi. O da tercih edilen marka olarak dikkat çekiyor.

 

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu