GündemManşetSpor

Hidayet Türkoğlu: Bir terbiyesizin şahsıma yaptığı!…

Cumhurbaşkanlığı danışmanı eski milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu  Gebze Kültür Merkezi’nde gençlerle bir araya geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Tecrübe Konuşuyor” projesi kapsamında, gençlerle buluşan Hidayet Türkoğlu medyada gündem edilen maaşı konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Türkoğlu, Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlık görevindeki maaşı konusunda yapılan haberlerle ilgili soru hakkında şunları söyledi:

“BİR TERBİYESİZİN ŞAHSIMA YAPTIĞI!..’

“Danışmanlığa atandığım zaman bir terbiyesizin şahsıma yaptığı yalan haberlerden sonra sosyal medyadaki hakaretlere çok güldüm. Daha sonra Cumhurbaşkanlığından açıklama geldi. Ondan sonra da farklı bir yorum yapmaya başlıyorlar. Şu anki gündemimizde istediğimiz her şeye çok çabuk ulaşabiliyoruz. ‘Yapılan doğru bir haber mi, bir de ben araştırayım’ desek inanın daha sağlıklı düşünmeye başlayacağız. Benim için ’60 bin lira maaş alıyor, özel korumalar, zırhlı araçlar’ gibi şeyler yazıldı çizildi”

Alacağı maaşın 9 bin lira olduğunu söyleyen Türkoğlu,  o zamana kadar yerden yere vurduklarını söyledi. Herkesten bu tip yalan bir haberlere kanmamalarını isteyen ünlü basketbolcu, “Şu an herkesin aldığı maaşlar ortada. Bir terbiyesizin yapmış olduğu yalan bir haberle neden vakit harcayalım? Bizim medyamızın da belki hataları vardır. Maddiyat her zaman ön plana çıkıyor, bununla insanları yıpratmaya çalışıyorlar.” diye konuştu.
‘BENİ BAŞARILAR MOTİVE ETTİ”

Türkoğlu, kendisini şanslı hissettiğini ifade ederek basketbol kariyerinde doğru insanların yardımıyla şu anki konuma geldiğini anlattı.

Hidayet Türkoğlu, basketbolu keyif aldığı için oynadığını belirtti ve  “İnsan bir işi keyifle yaparsa daha başarılı oluyor. Basketbola başladığımda yetenekliydim, bu nedenle hep kendimi farklı hissettim. Bu da hayallerimin her zaman değişmesine neden oldu. Aldığım başarılar beni hep ileriye doğru motive etti. 1998-1999’da NBA’e yönelik araştırmalar yaptık. 1999’da oraya gitmeye karar verdik, 2000’de de Sacramento tarafından 16. sırada draft olduk” diye konuştu.

“Çocukluğunda ‘NBA’de 15 yıl oynayacaksın, bu kadar başarılı olacaksın. Türkiye’ye geleceksin, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olacaksın’ deselerdi, ‘Hadi canım’ derdim.” diyen Hido, “her konuda Allah’a şükrediyorum” dedi.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu